Zestaw stereo do muzyki

huqo

New member
Witam. Miałbym ogromną prośbę o pomoc w wyborze zestawu audio do pokoju ok. 9m x 2,5m. Głośniki chce ustawić tam gdzie jest zaznaczone na czerwono (te małe kwadraciki na środku to ściany nie głośniki). Głośniki będą skierowane na narożnik ale również w przeciwnym kierunku wiec nie chodzi o ustawienie ich pod „sweet spot”. Będzie na tym odtwarzana tylko muzyka (różne gatunki). Zastanawiałem się czy lepiej kupić wzmacniacz + 2 głośniki czy może 2 głośniki aktywne? Czy może iść w ogóle w bluetooth/wifi? Tylko nie wiem jak z jakością przy tej drugiej opcji. Muzyka będzie puszczana z laptopa/telefonu. Zależy mi na jak najlepszej jakości dźwięku w tym budżecie. Będe miał wykupiony najwyższy pakiet na spotify\tidalu (FLAC). Z góry dziękuję za każdą pomoc! :)



Budżet: max 3 000zł
 

Attachments

  • D6773EA1-833C-4A6D-93BF-6193CA72B9E4.jpg
    D6773EA1-833C-4A6D-93BF-6193CA72B9E4.jpg
    11,9 KB · Wyś: 27
Ostatnia edycja:

bielikk

New member
Bez reklam
Kolumny Heco Mythos 300 nr aukcji z allegro 8379620233

Kolumny, które nie męczą swoim brzmieniem, można słuchać z nich muzyki przez wiele godzin, wystarczająca ilość basu - BARDZO DOBRE.
MAM IDENTYCZNE WIĘC WIEM CO PISZĘ.

https://allegro.pl/oferta/kolumny-heco-mythos-300-top-model-super-stan-8379620233

AMPLITUNER YAMACH np: R-N 500 - ja swoje Mythos 300 użytkuję z yamaha RX497 - DOBRZE SIĘ ZGRYWAJĄ, WIĘC MYŚLĘ, ŻE NOWSZY MODEL STEREO Z FUNKCJAMI SIECIOWYMI TEŻ BĘDZIE BRZMIAŁ BARDZO DOBRZE

YAMAHA R-N500 nr aukcji allegro 7899158626
https://allegro.pl/oferta/amplituner-stereo-sieciowy-yamaha-r-n500-myslenice-7899158626

Nie są to moje przedmioty - nie jestem sprzedawcą, ale b. polecam.
 

huqo

New member
To będzie pierwszy taki sprzęt a w jakim sensie pytasz? ;)

Znalazłem tez coś takiego: Denon CEOL N10
Fajnie gdyby coś miało właśnie takie funkcje sieciowe itp. Tylko nie wiem czy tutaj głośniki nie będą za małej mocy?

Widzę ze można ten sieciowy amplituner z tego zestawu kupić osobno ale z głośnikami to 200zl różnicy... jeżeli można podobny zestaw zrobić tylko z lepszym dźwiękiem to wolałbym dobić do górnej granicy budżetu.
 
Ostatnia edycja:

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Denon CEOL N10 może jest i dobry ,ale obawiam się że na Twój metraż jest po prostu za mały ,trzeba by pomyśleć o czymś większym
Jeżeli już się zdecydowałeś na system w jednym kawałku to najtańszą sensowną opcją jest Pioneer NC 50DAB ,to fajny klocek o dobrym dźwięku i sporych możliwościach ,ale niestety trzeba dokupić kolumny więc w 3 tyś się nie zmieścisz
Jeżeli priorytetem jest dźwięk ,najlepszą opcją jest kupno wzmacniacz +odtwarzacz sieciowy +kolumny .W roli sieciowca świetnie się sprawdzi nowy Denon DNP 800 NE (ok 1800zł) dźwięk naprawdę wysokiej próby porównywalny z odtwarzaczami CD za większe pieniądze
 

huqo

New member
Denon CEOL N10 może jest i dobry ,ale obawiam się że na Twój metraż jest po prostu za mały ,trzeba by pomyśleć o czymś większym
Jeżeli już się zdecydowałeś na system w jednym kawałku to najtańszą sensowną opcją jest Pioneer NC 50DAB ,to fajny klocek o dobrym dźwięku i sporych możliwościach ,ale niestety trzeba dokupić kolumny więc w 3 tyś się nie zmieścisz
Jeżeli priorytetem jest dźwięk ,najlepszą opcją jest kupno wzmacniacz +odtwarzacz sieciowy +kolumny .W roli sieciowca świetnie się sprawdzi nowy Denon DNP 800 NE (ok 1800zł) dźwięk naprawdę wysokiej próby porównywalny z odtwarzaczami CD za większe pieniądze

A czy do takiego sieciowca można kupić głośniki aktywne żeby nie bawić się w wzmacniacz? I czy tez by to taniej nie wyszło? I jakie głośniki by trzeba było szukać na taki metraż?
Co do budżetu to powiedzmy ze może być 3500 bo może załapie się z czasem na jakieś promo albo standardowo napisze do blackninja :D
 
Ostatnia edycja:

P1otr

New member
Ja jestem po odsłuchach tego Denonka. Z butów mnie nie wyrwał jeśli chodzi o jakość dźwięku wydobywającą się z dołączonych do zestawu głośników. Trzeba by było posłuchać jak to zagra na innych, lepszych, małych podstawkowych, bo jak iść w minimalizm to już do końca. Funkcji sieciowych i możliwości rozbudowy ma faktycznie ogrom. Kupił bym, ale wersję bez głośników. Oczywiście wcześniej sprawdzając jak brzmi na innych.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
W większości przypadków ampli i głośniki lepsze aleeee citation skradł moje serce. Hihi i nie tylko moje, bo już się sprzedają. Podłączasz BAR+SUR+SUB do tego komóreczka tidal po chromecast tryb virtual w belce i kopara do ziemi.
 

nseal

New member
Do Denona Piccolo (mniejszy kuzyn tego N10) dołożyłem głośniki Boston Acoustic A26, kupione z drugiej ręki za 550pln. Gra teraz naprawdę fajnie, zwłaszcza partie wokalne brzmią na tym miło. Jak na takie maleństwo - super.
 
Do góry