Pylon Audio Diamond Monitor

achim69

Member
Witam.
Jestem na etapie zmiany kolumn.Sprzedałem swoje dotychczasowe DALI IKON 6, i teraz skłaniam się ku monitorom (pokój 17m2).
Trochę poczytałem recenzji oraz opinii i wybór padł na Pylony Diamond.
Byłem je odsłuchać w salonie audio, podpięte były pod Marantza PM6006 (taki też mam).
We wszystkich recenzjach Diamondy były wychwalane za dźwięk które generowały, mi też na odsłuchu spodobała się ich czystość i kultura grania. Jedynie brakowało mi basu, praktycznie go nie było, a w recenzjach był chwalony przede wszystkim zróżnicowany i głęboki bas.
I tu moje obawy przed kupnem.
Kolumny które słuchałem w salonie były nowe, niewygrzane, czy to może być przyczyna braku basu?
Może jest tu na forum ktoś kto ma lub miał te Diamondy i może doradzić czy warto w nie pójść?


Oprócz Diamondów brałem też pod uwagę:
- Zensor3
- Focal Aria 906
- Kef Q350
- Kef R300

- i ewentualnie małe podłogówki JAMO C-95 II


Bardzo proszę o pomoc w wyborze.
 
Ostatnia edycja:

Ataszek

Active member
Bez reklam
Fajne te monitory od Pylona (słuchałem ich) ale zasialnie do wymiany - znajdź coś lepszego do nich niż ten Maraś.
Bas się pojawi po wygrzaniu zapewne - zresztą nie wiem jak u Ciebie z akustyką pomieszczenia ?
Jakie źródło masz ?
 

achim69

Member
Pokój tzw uniwersalny.Do wszystkiego, więc nie jest specjalnie zaadoptowany pod sluchanie muzyki.
W salonie gdzie słuchałem Pylonów źródłem był też cd Marantz6006.
Jaki wzmak byś polecił do tych Pylonów?
Teraz z braku laku pod tego marantza podpiąłem moje efektowe z kina (Zensor1), i jak na tak małe monitorki , basik jest fajnie wyczuwalny, miękki.
Dlatego trochę w tym salonie się zdziwilem że z tak dużych skrzynek Pylona nie wydobywał się bas.
Byłem na te Pylony praktycznie zdecydowany, ale ten odsluch skłonił mnie do zastanowienia czy jednak wybrać coś innego.
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
No właśnie - dobre podejście - posłuchaj jeszcze innych skrzynek w danym przedziale cenowym - to co podoba się jednemu niekoniecznie będzie pasować Tobie.
Nie sugeruj się opiniami innych - wybieraj pod własne "ucho" :D
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam.
Jestem na etapie zmiany kolumn.Sprzedałem swoje dotychczasowe DALI IKON 6, i teraz skłaniam się ku monitorom (pokój 17m2).
Trochę poczytałem recenzji oraz opinii i wybór padł na Pylony Diamond.
Byłem je odsłuchać w salonie audio, podpięte były pod Marantza PM6006 (taki też mam).
We wszystkich recenzjach Diamondy były wychwalane za dźwięk które generowały, mi też na odsłuchu spodobała się ich czystość i kultura grania. Jedynie brakowało mi basu, praktycznie go nie było, a w recenzjach był chwalony przede wszystkim zróżnicowany i głęboki bas.
I tu moje obawy przed kupnem.
Kolumny które słuchałem w salonie były nowe, niewygrzane, czy to może być przyczyna braku basu?
Może jest tu na forum ktoś kto ma lub miał te Diamondy i może doradzić czy warto w nie pójść?


Oprócz Diamondów brałem też pod uwagę:
- Zensor3
- Focal Aria 906
- Kef Q350
- Kef R300

- i ewentualnie małe podłogówki JAMO C-95 II


Bardzo proszę o pomoc w wyborze.

Generalnie te monitory Pylona mają całkiem sporo basu. Mają on jednak taki miękki charakter. Brakuje konturu i "szarpnięcia" . Nie każdemu się to podoba. Na pewno dobrze je zastawić z szybko grającą elektroniką. Możliwe , że ten Marantz nie jest dobrym partnerem do nich. Kefy R300 basu mają więcej niż Pylony. Wyższy bas jest trochę podbity i dość twardy. Pytanie czy spodoba Ci się reszta pasma. Z3 ja by z listy wykreślił. W porównaniu do Ikon 6 będzie to krok w tył.
Q350 nie miałem okazji posłuchać , a Arie 906 już dawno temu i już tak dokładnie nie pamiętam.

A dlaczego sprzedałeś Ikony ? Co Ci w nich nie pasowało ?
 
Ostatnia edycja:

achim69

Member
A dlaczego sprzedałeś Ikony ? Co Ci w nich nie pasowało ?[/QUOTE]


Ikony sprzedałem, ponieważ miały bardzo męczący dźwięk.Pierwsze wrażenie, to wow! ale przy dłuższym słuchaniu musiałem muzę przynajmniej ściszyć , choć jakoś bardzo głośno nigdy nie słucham.Po prostu wrażenie miałem takie jakby wszystko zlewało się w jedną papkę i wierciło mi dziurę w głowie.
Może to też dziwnie zabrzmi , ale znudzil mi się ich wygląd, przestały mi się podobać.
Tymczasowo, w zastępstwie słucham teraz muzy na zensorach 1, i tu dźwięk mnie nie męczy, jest przyjemny, dlatego też rozmyślam nad Zensor 3.
 
Do góry