Smart Tv jako zrodlo audio ( Tidal, Spotify)

telson

New member
Witam, mam pytanie odnosnie zrodla audio jakim jest smart tv podlaczony kablem do internetu.
Czy opcja amplitunera stereo z funkcjami sieciowymi bedzie lepsza opcja niz Smart tv z podlaczonym amplitunerem stereo (Arcam 7) czy to przez mini jacka czy nawet przez przewod optyczny podlaczony do Ca magic 100 i do Amp stereo (Arcam).
Mam Smart Tv LG i niestety nie ma on Tidala app i jedyna opcja jest Plex i podwojnie platna suskrypcia z ograniczem jakosci HIFI bez Master.

A moze jeszcze lepszym rozwiazaniem jest Chromecast audio i strumieniowanie muzyki przez wifi bo jest taka mozliwosc w Tidaluz urzadzen mobilnych (Iphone) w jakosci Master.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Możesz tez pomyśleć nad takimi sprzęcikami do których sie strumieniuje z komorki w 24bit/96kHz lub drugie które samo ogarnie strumieniowanie spotify.

Harman Omni Adapt
Harman Omni Adapt +
 

Cezarek21

New member
Jeżeli chodzi o smart tv to wszystko zależy od zastosowanej technologii, dlatego nie można wrzucać wszystkiego do jednego worka.
Sony np opracowało własną technologię o nazwie DSEE „Digital Sound Enhancement Engine”

Mam zapięty Sony XE9305 po optyce do daca i muszę powiedzieć, że jak na TV jako źródło, gra to naprawdę dobrze, naturalnie, równo, czysto z dobrą przejrzystością.


W opcjach trzeba tylko wyłączyć wszelkie ulepszacze i wypuścić dźwięk jako PCM.
 
Ostatnia edycja:

Cezarek21

New member
To jest pierwszy TV który zagrał dobrze muzykę na przestrzeni lat.


Oczywiście podstawowym źródłem muzyki u mnie jest PC zrobiony pod audio + transport USB/SPDiF.
 
Ostatnia edycja:
Do góry