CA 640v2 czy HK 980

telson

New member
Witam,
Posiadam teraz Arcam 7 alpha i Polk audio t50.
Dużo czytam na temat stereo i zastanawiam się nad kupnem CA 640v2 lub HK 980.
Który zagra lepiej z Polk. I czy Arcam( który według mnie gra dobrze ) odstaje od podanych powyżej.
 

telson

New member
Witam. Slucham roznorodnej muzyki. Sade, Stereophonics, Itp.
Nie slucham Jazzu.
Zrodlem glownie telewizor (youtube, Spotify, TIDAL) , myślałem również o kupnie cambridge audio magic dać 100 i pozostawieniu Arcama.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
myślałem również o kupnie cambridge audio magic dać 100 i pozostawieniu Arcama.

W takim przypadku lepiej kupić CA 651 .Alternatywą może być NAD 316 BEE który ma tę przewagę nad wymienionymi modelami że posiada bardzo dobry preamp gramofonowy i wzmacniacz słuchawkowy .Jeżeli chodzi o sam dźwięk to też jest na niezłym poziomie
 

Borixon

Active member
Bez reklam
Witam,
Posiadam teraz Arcam 7 alpha i Polk audio t50.
Dużo czytam na temat stereo i zastanawiam się nad kupnem CA 640v2 lub HK 980.
Który zagra lepiej z Polk. I czy Arcam( który według mnie gra dobrze ) odstaje od podanych powyżej.

witam, miałem oba odtwarzacze, żaden z nich nie urywa dupy, jak masz Arcama, który gra Ci dobrze i jest sprawny to sobie zostaw, harmany się sypią a CA to granie, które trzeba polubić. mi się podobało po zamianie właśnie z HK lecz do czasu kiedy zagrało coś lepszego.

DAC Magic 100 gra porównywalnie jak 640v2, nie wpinałbym w niego CD, nie warto, a TV jak masz potrzebę to owszem, ale nie jest do dobry DAC, zwykły przeciętniak.
 

telson

New member
Dziękuje za poradę. Dac magic 100 chciałbym użyć jako poprawę audio z Laptopa po usb audio i z TV po optyku. (CA 651 ma tylko ziąb audio a to za mało) Skłaniam się do CA640v2 i CA dac magic 100 do Polk t50.
Kolum nie wymieniam bo ich brzmienie mi pasuje.
Jak się maja dac w telewizorach do dac np.
Blustream DAC12AU. I moje główne pytanie czy CA 640 jest warty uwagi?
 

telson

New member
With ponownie. Wiec tak, pozostawiłem Arcama z Polk T50.
Dokupiłem CYP AUD3-192 Dac żeby sprawdzic połączenie optykiem z telewizora LG 55SK 8500 i nie słyszałem różnicy po wyjściu liniowym z telewizora i po optyku/dac na Arcamie. Pożyczyłem CA magic 100 i nie słyszałem wyraźnej różnicy z tym co opisałem powyżej. Dodatkowym plusem jest to ze wybierając wyjście audio jako słuchawki przewodowe moge sterować głośnością z pozycji telewizora. Poluje teraz tylko na Arcam alpha 9 power amp. Polki maja tylko jedne zaciski głośnikowe także nie potrzebuje Bi Amp. Jednak zapas mocy z tego co się orientuje to by się przydal.
 
Do góry