Zintegrowany wzmacniacz z wejściem Main In (Direct In)

PanKrzysztof

New member
Wymieniłem amplituner na taki, który umożliwia mi wyjście z frontami do osobnego wzmacniacza, więc poszukuję czegoś, co pozwoli mi jednocześnie obsługiwać wejścia z amplitunera oraz docelowego wzmacniacza.

Oczywiście nie chodzi o jednoczesne słuchanie z obu źródeł, mam na myśli brak konieczności przepinania zworek/kabli z tyłu urządzenia, więc wszystkie wzmacniacze oparte na zworkach odpadają.

Do tej pory miałem sprzęt raczej z lat 70-80., teraz celuję w trochę coś nowszego i niższego - amplituner (Onkyo TX-RZ730) jest dosyć wysoki i muszę wszystko pomieścić na jednej półce, jedno nad/pod drugim. Docelowo zamierzam oddzielić to jakimiś dodatkowymi nóżkami, bo wiem, że oba sprzęty lubią wydalać ciepło.

Budżet jaki posiadam to 1000 - 1500 zł, zależy mi przede wszystkim na gramofonie, czyli wejściu Phono i w miarę dobrym przedwzmacniaczem tego wejścia. Oczywiście używka, a poniżej lista co znalazłem:

Arcam DiVA A85 - tutaj jest wejście PWR IN, ale sprzedający nie wie czy można tego używać jednocześnie z wbudowanymi wejściami. Wiem, że jest z tyłu guzik rozłączający pre i końcówkę, ale chodzi mi tutaj o możliwość jednorazowego podpięcia kabli i świętego spokoju :)


CREEK EVOLUTION 2 / Creek Classic 5350 SE - w obu jest wejście na końcówkę, ale nie wiem czy można używać tego równolegle, w drugim modelu brak Phono, więc dodatkowo trzeba przedwzmacniacz (jakiś***tam mam).

I to w sumie tyle w tej cenie, są jeszcze Roksany, ale raczej to wyższa półka. Będę wdzięczny za pomoc za jakimi modelami popatrzeć, może ktoś***podzieli się swoim setupem, za co będę***bardzo wdzięczny :)
 

zochu91

Klub HDTV.com.pl
VIP
Odgrzewam trochę kotleta ale mam problem ze sterowaniem przez kabel jack. Mam amplituner Pioneer SC-LX801 i dokupiłem wzmacniacz Pioneer A-30. Fronty z ampli wypięte, po RCA podłaczone do wejscia power amp direct we wzmacniaczu, a kablem jack-jack spięte wyjście „control out” w ampli z wejściem „control in” we wzmacniaczu. Włączając ampli nie włącza mi się wzmak. Jakieś pomysły?
 

rabit

Active member
Bez reklam
Jack mono? Triger w menu amplitunera masz dobrze ustawiony? Więcej pomysłów nie mam...
 

zochu91

Klub HDTV.com.pl
VIP
Teoretycznie nie jest to trigger a taki control link bo to urządzenia tego samego producenta.
 

rabit

Active member
Bez reklam
Wydaje mi się, że to jest łączę do przesyłania sygnału z pilota do innych urządzeń. Dlatego tam jest opis "IR". Obawiam się, że nim nie włączysz wzmacniacza, tylko będziesz mógł sterować bd, cd, zamkniętym w jakiejś szafce, które nie będą "widzieć" pilota.
 

zochu91

Klub HDTV.com.pl
VIP
No właśnie, podobne wnioski wyciągnąłem po lekturze różnych instrukcji obsługi w internecie-podłączając wzmacniacz np. z CD mogę pilotem od wzmacniacza przewijać utwory.
Czyli nie ma żadnej opcji, że włączając amplituner przez HDMI CEC z telewizora odpali mi się wzmacniacz? Oczywiście jak odpalę pilotem od ampli albo od wzmacniacza to włączają się oba ale oglądając TV korzystam tylko z pilota od dekodera, więc to trochę upierdliwe.

Armanig, Krzysztofrafio, Bipo - wy macie zewnętrzne wzmaki/końcówki - jak sobie z tym poradziliście?
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Zochu, śledzę ten wątek od początku, ale u nie Maraś, nie wiem jak ma to rozwiązane Pioneer?

No właśnie, podobne wnioski wyciągnąłem po lekturze różnych instrukcji obsługi w internecie-podłączając wzmacniacz np. z CD mogę pilotem od wzmacniacza przewijać utwory.
W Maraśiu, że by sterować CD pilotem od wzmaka nie trzeba tego mieć spięte kablami. Wszystkie piloty reagują.

Czyli nie ma żadnej opcji, że włączając amplituner przez HDMI CEC z telewizora odpali mi się wzmacniacz? Oczywiście jak odpalę pilotem od ampli albo od wzmacniacza to włączają się oba ale oglądając TV korzystam tylko z pilota od dekodera, więc to trochę upierdliwe.
Mi to nie potrzebne. Nie zawsze chcę, by odpalał się system audio automatycznie z telewizorem, więc tego nie korzystam. Upierdliwe byłoby dla mnie, gdyby za każdym razem się włączał ;)

Armanig, Krzysztofrafio, Bipo - wy macie zewnętrzne wzmaki/końcówki - jak sobie z tym poradziliście?

Mam procek (ampli) podłączony szeregowo do pierwszej końcówki, potem pierwsza do drugiej, potem druga do trzeciej. Gdy włączam ampli to włączają się wszystkie trzy. Jest to spięte zwykłym pojedynczym kablem RCA.
Mi to służy tylko do tego, czyli by koncówka właczała sie automatycznie z ampli, a nie by odpalać je samodzielnie.
 

zochu91

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zochu, śledzę ten wątek od początku, ale u nie Maraś, nie wiem jak ma to rozwiązane Pioneer?


W Maraśiu, że by sterować CD pilotem od wzmaka nie trzeba tego mieć spięte kablami. Wszystkie piloty reagują.


Mi to nie potrzebne. Nie zawsze chcę, by odpalał się system audio automatycznie z telewizorem, więc tego nie korzystam. Upierdliwe byłoby dla mnie, gdyby za każdym razem się włączał ;)



Mam procek (ampli) podłączony szeregowo do pierwszej końcówki, potem pierwsza do drugiej, potem druga do trzeciej. Gdy włączam ampli to włączają się wszystkie trzy. Jest to spięte zwykłym pojedynczym kablem RCA.
Mi to służy tylko do tego, czyli by koncówka właczała sie automatycznie z ampli, a nie by odpalać je samodzielnie.
RCA? A nie minijack jako trigger?
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
Odgrzewam trochę kotleta ale mam problem ze sterowaniem przez kabel jack. Mam amplituner Pioneer SC-LX801 i dokupiłem wzmacniacz Pioneer A-30. Fronty z ampli wypięte, po RCA podłaczone do wejscia power amp direct we wzmacniaczu, a kablem jack-jack spięte wyjście „control out” w ampli z wejściem „control in” we wzmacniaczu. Włączając ampli nie włącza mi się wzmak. Jakieś pomysły?

a masz wzmacniacz pioneera wlaczony w tryb standby?
nie mozesz podlaczyc 2 x RCA?
Podlacz 2 X RCA do wejscia Power Amp Direct we wzmacniaczu
Nie masz wyjscia pre out w ampku?
 
Ostatnia edycja:

zochu91

Klub HDTV.com.pl
VIP
a masz wzmacniacz pioneera wlaczony w tryb standby?
nie mozesz podlaczyc 2 x RCA?
Podlacz 2 X RCA do wejscia Power Amp Direct we wzmacniaczu
Nie masz wyjscia pre out w ampku?

No przecież napisałem że mam fronty przez Pre out połączone dwoma RCA do wejścia power amp direct we wzmacniaczu :) wzmacniacz działa jako końcówka mocy ale nie chce się włączać przez Ampli, tylko z pilota
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
zauwazylem, sorry.


po co to podlaczene jack-jack?
odlacz i wlacz w standby wzmacniacz i sprrawdz
 
Ostatnia edycja:

werf

Active member
Bez reklam
RCA? A nie minijack jako trigger?

Rca w tym przypadku to cyfra, kompatybilna w obrębie producenta . W twoim przypadku z tego co widzę amplituner ma dwa rodzaje wyzwalania cyfrowe i klasyczny napięciowy trigger. Wzmacniacz ma tylko cyfrę.
Z tego co pamiętam kiedyś Pioniery sc lx miały konfigurację trigger in gdzieś w menu, być może to samo trzeba zrobić z wyzwoleniem cyfrowym ?
 

zochu91

Klub HDTV.com.pl
VIP
Rca w tym przypadku to cyfra, kompatybilna w obrębie producenta . W twoim przypadku z tego co widzę amplituner ma dwa rodzaje wyzwalania cyfrowe i klasyczny napięciowy trigger. Wzmacniacz ma tylko cyfrę.
Z tego co pamiętam kiedyś Pioniery sc lx miały konfigurację trigger in gdzieś w menu, być może to samo trzeba zrobić z wyzwoleniem cyfrowym ?

Zaintrygowałeś mnie tym, muszę poszperać w menu :)
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
jedz bez triggera, 2 x RCA out od ampka do wzmaka 2 x RCA in (opis gniazd, wiadomo inny) i powinno zagrac. Skoro u mnie, nizszym modelu ampka, to gra, to u Ciebie nie zagra?? WTF ;-)
 
Do góry