Wybór wzmacniacza

andzeloti

New member
Witam
Czy ktoś porównywał te dwa amplitunery Yamaha RX 797 i Denon DRA 700 .
Miał być amplituner do kina 661 lub 2307 ale stwierdziłem po kilku odsłuchach że czegoś mi brak w amplitunerach do kina w odsłuchu stereo .W związku z tym co byście doradzili .
Pozdrawiam
 

don111

Banned
andzeloti napisał:
Witam
W związku z tym co byście doradzili .
Pozdrawiam
odsłuch :)
na identycznych (i najlepiej docelowych) kolumnach :)

w jednej konfiguracji dany wzmacniacz może zagrac lepiej od drugiego, w innej może byc odwrotnie... jeśli chodzi o parametry to są zbliżone do siebie, może ciut lepiej wygląda Yamaha (ale to tylko parametry, najważniejszy jest odsłuch)
 

andzeloti

New member
Witam
Tak sam wzmacniacz jest ok tylko czy miedzy ww amplitunerem a wzmacnaiaczem będzie kolosalna róznica, wydaje mi sie że nie może się myle bo nigdy tego nie porównywałem . A może kolega blackninja zaproponuje jakiś zestawik stereo do 2500- 3000 zł.
Pozdrawiam
 

Skibus

New member
andzeloti napisał:
Witam
Tak sam wzmacniacz jest ok tylko czy miedzy ww amplitunerem a wzmacnaiaczem będzie kolosalna róznica, wydaje mi sie że nie może się myle bo nigdy tego nie porównywałem .
Pozdrawiam

Rózniaca między wzmacniaczem stereo a amplitunerem KD jest gigantyczna.
Napisz jakiego dźwięku oczekujesz, jakiej muzyki słuchasz w jakim pokoju, czy masz możliwości dowolnego ustawienia sprzętu czy nie ? To się zestawik wymyśli
 

andzeloti

New member
witam
Nie chodzi mi o amplituner KD tytlko stereo podane WW amplitunery są stereo.Amplitunery do KD odsłuchiwałem i jak dla mnie do kina ok ale stereo juz dużo gorzej , dlatego chce jakis zestawik stereo .Amplituner stereo tylko dlatego ze było by to w 2 klockach .
Co do pokoju to ok 16 m ,mam juz kolumny Tannoya fusion4 i narazie je zostawie ,nie mam zbyt duzo miejsca do manewrowania , co do muzyki naprawde różna: rock, pop,heavy metal, disco, klasyczna.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Do tego czego słuchasz warto kupić CA640Av2, jest teraz w dobrych cenach, można tanio wyrwać też tuner.

20051124_160746_640av2-header.jpg


A tu jak pracuje CA :)

http://youtube.com/watch?v=tmUzxbv0yiQ
 

ArtS007

New member
Bez reklam
CA 640 i Denon 700, to zupełnie różne półki sprzętu. Jeśli Denon, to zdecydowanie wyższy model.

ArtS :)
 

andzeloti

New member
ArtS007 mam rozumieć że CA 640 jest zdecydowanie lepszy od denona PMA 700 ,czy jest coś innego w cenie i klasie tego CA na co jeszcze można zwrócić uwage.
 

andzeloti

New member
Witam ponownie .
A co sądzicie o tym Harmanie HK 970 w porównaniu do CA640Av2 .Niezbyt mam gdzie je odsłuchać ,więc proszę o porade dzieki.
 

andzeloti

New member
Dzieki za tak szybka odpowiedz ,to jak sądzisz blackninja do tych tannoy F4 gdzie będzie wiecej dynamiki i stereofoni w CA czy HK, bo cenowo to porównywalnie skoro niezbyt mam gdzie je porównać to musze zdac sie na twoje opinnie. Bo pewnie po zmówieniu u ciebie nie ma takiej mozliwości wymiany na inny model.
 
Ostatnia edycja:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
W klasyce lepiej zagra połączenie CA i Tannoy, w innej muzyce zagrają różnym dzwiękiem ale nie będzie to stawiało jednego w cieniu drugiego.
Sprowadzamy sprzęcik pod klienta i dlatego nie wymieniamy.
 

andzeloti

New member
ok dzięki ,musze jednak gdzieś sie pofatygować i tego odsłuchać bo podjęcie decyzji nie jest tak proste jak mi się wydawało.
Pozdrawiam
 

Skibus

New member
andzeloti napisał:
Ale czy CA+Tannoy F4 to dobra para ,czytałem gdzieś na forum że CA jest mało dynamiczny i ma mniej basu od Yamahy.

Jak dla mnie Tannoye to nie to. Basu będzie mniej, za to lepiej kontrolowany. Co do dynamiki to CA nie ma żadnych kłopotów.
 
Do góry