Jakie CD Onkyo czy Marantz

jozo70

New member
Witam Grupę od dłuższego czasu już przeglądam ale jest to mój pierwszy post. Posiadam KD Onkyo TX NR686 i w chwili obecnej CD Onkyo DX 7222 , chciałbym zamienić CD na Onkyo 7030 lub Marantz cd5005. Co z tych wymienionych CD zagra lepiej niż 7222. Słucham rocka i metalu

Wysłane z mojego moto g(6) plus przy użyciu Tapatalka
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Dołóż kilka stówek i kup sobie cd Marantza oczko wyżej z serii 6 i myślę, że bardziej będziesz zadowolony z tego modelu niż z Onkyo.. A w końcu to zakup na kilka lat.. A najlepiej samemu posłuchać, bo może Ty nie będziesz czuć różnicy.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Dołóż kilka stówek i kup sobie cd Marantza oczko wyżej z serii 6

Pomysł dobry tylko raczej sugeruję kupno starszego modelu CD 6004 .Jeżeli budżet nie jest sztywny i jest możliwość dołożenia kilku stówek proponuję odtwarzacz Rotel który jest naprawdę świetną opcją dla Onkyo i Marantza
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Dobry pomysl z Rotelem. Kiedys porownywalem go z DAC NA8005 i byl ciut lepszy i na pewno lepiej pasowal do rocka jego charakter grania. Ciemniejszy, lepiej dociazony.
Marantze to wydmuszki moim zdaniem ;)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Wydmuszki to jeszcze kwestia, które masz na myśli modele, jak to u wielu innych Producentów. marantz ma problem z cenami, gdyby nie to, że gdzieś ciągle aspirują do marki premium, którą nie jest i raczej nie będzie, choć wyroki boskie są niezbadane :) Ale w kilku przypadkach byłyby to fajne zabawki, gdyby cena ich była niższa. Choć trzeba oddać sprawiedliwość, ze Marantz miał w swojej historii super zestaw tzw 7emka (nie słuchałem) ale ludzie mówią, że to najlepsze zabawki Marantza w całej historii tego Producenta i podobno naprawdę fajnie to brzmiało. A dzisiaj jest drogo w stosunku do tego co się otrzymuje. Oczywiście każdy ma swoje zdanie w takim temacie.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Rafa, mowa CD Marantza, a te w wyższych seriach spisują się całkiem przyzwoicie.
Co prawda nowe nie są warte swoich regularnych cen, ale w używki od serii SA8... warto celować, bo za nieduże pieniądze można kupić naprawdę dobry player ;)
 

jozo70

New member
Niestety budżet nie jest z gumy... Ale Marantz 6004 jest tylko używany, a co powiecie na Cambridge audio topaz CD 10

Wysłane z mojego moto g(6) plus przy użyciu Tapatalka
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Topaz Cd 10 to słabszy player ,jeżeli już to Sonata 30
W grę mógłby wchodzić jeszcze jeden odtwarzacz Denon DCD 520 AE ogólnie OK, podaje mocniejszy bas ,gra czysto ale jest to spowodowane ,że Denon używa sprytnej sztuczki - osusza brzmienie ,wokale nie są "nawilżone" ,druga sprawa, że ten odtwarzacz ma trochę słabszą barwę co szczególnie słychać np. przy bezpośrednim porównaniu z Marantzem Cd 60004 .Poniekąd Denonowi można to wybaczyć bowiem w chwili obecnej to najtańszy nowy odtwarzacz na rynku

Najlepiej jakbyś sam porównał oba odtwarzacza ,ale myślę że raczej wybrałbyś Onkyo .Miałem kiedyś odtwarzacz tej firmy Model DX 7111 to był mój drugi odtwarzacz w ogóle .Nigdy nie miałem z nim kłopotów ,ogólnie odtwarzacz Onkyo są dosyć niezawodne i myślę że z wyboru cieszyłbyś się długie lata
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Topaz Cd 10 to słabszy player ,jeżeli już to Sonata 30
W grę mógłby wchodzić jeszcze jeden odtwarzacz Denon DCD 520 AE ogólnie OK, podaje mocniejszy bas ,gra czysto ale jest to spowodowane ,że Denon używa sprytnej sztuczki - osusza brzmienie ,wokale nie są "nawilżone" ,druga sprawa, że ten odtwarzacz ma trochę słabszą barwę co szczególnie słychać np. przy bezpośrednim porównaniu z Marantzem Cd 60004 .Poniekąd Denonowi można to wybaczyć bowiem w chwili obecnej to najtańszy nowy odtwarzacz na rynku

Najlepiej jakbyś sam porównał oba odtwarzacza ,ale myślę że raczej wybrałbyś Onkyo .Miałem kiedyś odtwarzacz tej firmy Model DX 7111 to był mój drugi odtwarzacz w ogóle .Nigdy nie miałem z nim kłopotów ,ogólnie odtwarzacz Onkyo są dosyć niezawodne i myślę że z wyboru cieszyłbyś się długie lata

Osobiście powiem Ci, że wolałbym tego cdika marantza niż Denona.... Albo Tak jak napisał Heniu poszukać używki marantza z serii 8, lub KI pearl lite i będzie Kolega zadowolony. Czasem warto chwilkę poczekać i dołożyć kilka stówek do używanego sprzętu od pewnej osoby...
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Z drugiej reki to oczywiscie inna para kaloszy. Wtedy placisz realna cene.

Jak SH to moze wyzsze modele Cabridge Audio
 

jozo70

New member
Wszyscy zachwalają Marantz to poczekam jeszcze chwilę tylko co kupić nowego 6005 czy 6006

Wysłane z mojego moto g(6) plus przy użyciu Tapatalka
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Najlepiej jakbyś się w ogóle zastanowił czego chcesz - a najlepiej odpowiedzieć sobie na podstawowe pytanie czy odtwarzacz CD jest w ogóle potrzebny

Piszesz że "budżet nie jest z gumy" więc zastanawiasz się nad odtwarzaczem Onkyo który kosztuje 749zł.....następnie piszesz że będziesz kupować Marantza za 1500zł .Jeżeli możesz dołożyć 750zł to dołóż kolejne 750zł i kup jeszcze lepszy odtwarzacz
 
Do góry