Jaki wzmacniacz do Pylon Diamond 28 ?

Ataszek

Active member
Bez reklam
Diamondy są w fazie wygrzewania - grają bardzo dobrze wg mnie.
Obecny wzmak daje radę choć nie jest mocarzem (Myryad Z240 oferuje jak na swoje możliwości naprawdę bardzo wiele) i myślę już nad nowym który wydobędzie z tych klocków maxa.
Myślałem nad odsłuchem (zbieżność pozycji nie jest przypadkowa :-o) :
1. Roksan K3
2. Atoll IN 200
Co jeszcze proponujecie do odsłuchu (+/- w tych granicach cenowych) - mogą być też oczywiście używki z dobrego źródła....?
Może ktoś ma te paczki albo słuchał w różnych konfiguracjach ?
Na odsłuchu grały z MF 6si - też świetnie to brzmiało.
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
Ataszek, przejdź się do pobliskiego salonu na K.... i posłuchaj coś.
Wiesz, że da ci to więcej niż 1000 postów tutaj.

Tego Moona, słyszałem jedynie przez chwilę, brzmiało to ciekawie z Fyne, ale było to dosłownie kilka minut.

Rozumiem, że kabelki podpasowały, skoro swoje wystawiłeś? ;)
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Henry tak się składa że tego Moona właśnie mam pożyczonego ale chciałem od Was jakiś informacji czy ktoś go słyszał i jak to grało wg kogoś.
Kimber jeszcze nie podłączony - sprzedaję krótki VdH do centralnego - narazie głośnikowe to cały czas CS 122 ale w week przyjdzie czas na porównanie.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Nie czekaj na czyjeś opinie, bo każdy będzie miał inne, jak masz go u siebie, po skrobnij o swoich wrażeniach.
Ja widzę, że ostatnio Moon mocno jest promowany, jeszcze kilka miesięcy temu był marką niszową, ciężko było się z nim zetknąć, a teraz w co drugim salonie stoi.
Ja muszę gdzieś streamera w wolnej chwili posłuchać, bo kilka bardzo pozytywnych opinii słyszałem i sam chcę zweryfikować ;)

Od siebie mogę Ci polecić do odsłuchu Primare'a 32, warto posłuchać co klasa D wg. Primare'a jest warta i jak gra.
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
No to powiem tak : po krótkich wieczornych i cichych odsłuchach (dzisiaj drugi wieczór) same plusy w stosunku do Myryada bez 2 zdań.
Każdy aspekt jest lepszy : stereofonia, bas trzymany w ryzach ale z kopnięciem kiedy trzeba, detale i wokal mega (Diana Krall właśnie leci).
Niby 2x50W ale moc nieziemska !
Za krótko i za mało odsluchalem aby jeszcze coś więcej napisać na tą chwilę ale week przed nim i będzie więcej czasu....
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja widzę, że ostatnio Moon mocno jest promowany, jeszcze kilka miesięcy temu był marką niszową, ciężko było się z nim zetknąć, a teraz w co drugim salonie stoi.
.

Chyba dystrybutor się zmienił ?

No to powiem tak : po krótkich wieczornych i cichych odsłuchach (dzisiaj drugi wieczór) same plusy w stosunku do Myryada bez 2 zdań.
Każdy aspekt jest lepszy : stereofonia, bas trzymany w ryzach ale z kopnięciem kiedy trzeba, detale i wokal mega (Diana Krall właśnie leci).
Niby 2x50W ale moc nieziemska !
Za krótko i za mało odsluchalem aby jeszcze coś więcej napisać na tą chwilę ale week przed nim i będzie więcej czasu....

Daj znać jak bardziej posłuchasz. Mocą nie zawsze trzeba się sugerować. Np. taki Naim też nie ma dużej mocy katalogowej , ale to wydajne wzmacniacze.
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Właśnie się dowiedziałem że już sprzedany i jutro z rana go oddaje - tak więc nie posłucham dogłębniej go niestety.
 

milewski81

New member
Ja kupuje teraz nówkę Ayona Scorpio za niewiele więcej - polecam sprawdzić!!! Po hybrydach już nie wrócę do tranzstora (mam taniutkiego chinczyka Magnat MA1000 (3900zł) - ludzie sie smieja ale lepszy niz Marantz KI Pearl - lamki robią robotę - a za tą cenę warto). Szukam teraz czegoś do 8000zł - testowałem Atoll 200, Vincent 227 i 237, Hegel 90, Music Hall 70, LAR (hybryda i lampa), Fezz Titania, Haiku ale juz nie pamiętam które (2 modele), Yoaqin (2 modele) - tydzień sluchania. Wygrał bezsprzecznie Ayon bo jako jedyna lampa zagrał mocno i czarował. Lubie ciepłe brzmienie (lata 90), górę (szczegóły) z miekkim basem - słucham elektroniki, akustyki (gitarki) oraz jazzik. Zdziwiłem się że 45W w lampie ma jeb..cie. Super też są Line Magnetic ale już poza zasięgiem :( - tanie modele nie mają mocy ale dzwiek extra. Jak mówią koledzy trzeba słuchać i słuchać bo żaden z powyższych wzmak nie spowodował u mnie uśmiechu poza Ayon i LM :( a każdy słyszy inaczej. Z tranzystorów fajne są Abrhamsen ale tam żadnej lampki nie wiec już nie dla mnie :) Test robiłem na różnych głośnikach AE Radiance 3, Dynaudio, Audio Phisic i tanie Audio Academy Hyperion IV. Powodzenia!
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Na tą chwilę Epoca III świetnie sobie radzi z Diamondami - to kawał dobrej konstrukcji i to rodzimej produkcji :eek:k:
W przyszłości nie omieszkam wypróbować jeszcze innych wzmaków (w tym hybrydy i lampy) ale na to przyjdzie czas.
Póki co przy każdym odsłuchu jest efekt zadowolenia :D
Zmiana kabli z CS 122 na Kimber 4VS też lekko wymodelowała dźwięk : stał się jeszcze bardziej analityczny/dokładny i bas nabrał lekko innej barwy - to nak na szybko po kilku odsłuchach.
Myślałem jeszcze nad zmianą RCA na XLR - czy będzię zauważalna różnica ale to najlepiej sprawdzić samemu ;)
 
Do góry