Klipsch RP-8000 wzmacniacz power amp

Ano-2013

New member
Witam wszystkich po długiej przerwie.

Kiedyś, kiedyś usłyszałem brzmienie klipsch które mi się spodobało kupiłem rf82, po założeniu tematu na forum kupiłem marantza i było fajnie rozbudowalem to do kina i byłem zadowolony. Później zestaw sprzedalem bo budowa domu, dzieci itd
.
Teraz wracam do audio i kina. Kupilem RP-8000. Kiedyś klipsch był dla mnie idealny zarówno w stereo jak i kinie. Szukam do moich kolumn wzmacniacza, niestety marantz pm7004 ciężko dostępny, a jego nowy model nie ma power amp.

Zastanawiam się nad pm8005 lub pm8006 jednak ciekaw jestem waszych opini czy są warte swojej ceny lub czy w zbliżonym budżecie mógł bym kupić coś podobnego bądź lepszego do moich upodobań.

Dostałem na testy pioneera a-50de polecalo mi go aż 3 sprzedawców, fakt faktem ma zalety wizualnie ok, moc całkiem całkiem, możliwość rozbudowy zestawu stereo/kino.
Power amp, a nawet wbudowany przetwornik optyczny - wiem wiem cyfra, analog itd. Niestety na tą chwilę nie stać mnie aby od razu wszystko kupic dlatego powiedzmy że jest to jakaś zaleta. Choć mogę kupić i taki zwykły dac za 120zl:) testowalem pioneera tego wieczoru no i w mojej opinii jeśli chodzi o wysokie tony i średnie jest dobrze, jednak problem mam z basem z jednej strony jest mocny, ale z drugiej jakiś taki twardy czy może krótki. Nie wiem jak to nazwać, klipscha kojarzę z takim mocnym jeb.. do niego nie trzeba żadnego subwofera w stereo bo on zawsze ładnie schodził i jakby dłuższy, mięciutki. Przepraszam, nie jestem audiofilem więc opisuje to tak amatorsko :)

ps. Armanig gdzieś widziałem że teraz też masz klipscha:) kiedys to m.in Ty namówiłes mnie na marantza.
 
Ostatnia edycja:

Pakolo

Active member
Bez reklam
Jak masz Klipsch Rp8000f tp celuj w wzmaka onkyo. Btw jak grają te 8000f, porównywaleś wzgledem 280f? Są dużo droższe, ale kusi ta czerwona obwódka:)
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Jak chcesz wzamk to masz takie szerokie spectrum że Ho Ho - ogranicza cię tylko budżet ! Zacznij od "cieplejszych" wzmacniaczy na początek z tymi kolumnami... tranzystor , hybryda ewentualnie lampa jak już....
 

Ano-2013

New member
Pakolo, nie porównywalem bezpośrednio z rp280. Po pierwsze dlatego że te kolumny już nie są dostępne, sprzedają je tylko z wcześniejszych stanów magazynowych. Dystrybutor nie ma możliwości już ich zamówienia bo to stary model. Mam taką RF-82 na grila, taras do zabawy, kiedyś miałem całe kino m.in z frontami RF-82 II. Byly dla mnie odpowiednie, choć wizualnie odrobinę mi przeszkadzały to teraz praktycznie od razu kupilem najnowszą wersję, aby później się nie zastanawiać czy może warto było dołożyć :) A te wizualnie poprawiono.

Nie ukrywam, że zestaw będzie później rozbudowywany o amplituner, odtwarzacz sieciowy lub br. Dlatego patrzę wizualnie na pozostałe elementy od danego producenta. Do onkyo trochę ciężko przekonać moja żonę, ale może uda mi się coś zorganizować na testy.

Ataszek, mógł byś podać jakieś przykładowe modele np tych pierwszych polecanych - tranzystorowych. Bo jakoś jak wchodzę na strony producentów to tam jasno nie jest napisane że wzmacniacz tranzystorowy, a dystrybutorzy też nie mają tego pokatalogowanego.
Ten pionner, marantz czy onkyo to niby jakie?
Zintegrowane, impulsowe hmm?
 

rabit

Active member
Bez reklam
Jeżeli nowe RP grają podobnie do starych, to warto się pochylić nad Onkyo. Myślę że 9070 będzie świetny. Jeżeli ktoś miał i kupuje znowu Klipscha, to jest świadomy, czego oczekuje. Wszystkiego na maxa, z uśmiechem na ustach.
 

Ano-2013

New member
Wiesz miałem, miło wspominałem i nawet nie szukalem innych.Tylko przy odsłuchu pioneera z moimi klipschami trochę się zmartwilem. Albo wzmaczniacz dużo zmienia albo gust mi się zmienił. Bo klipsch naprawdę kojarzę z mocnym czystym basem.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Słyszałem co prawda RP8000, ale nie miałem okazji jeszcze ich zestawić bezpośrednio z RP280, mówią, że jest spokojniej - chociaż już RP280 są przecież ugrzecznione.
Może przeskok jeszcze z wcześniejszych modeli sprawia u Ciebie takie wrażenie.
Wygrzej jeszcze trochę, ew. sprawa repertuaru.

Sprawdz sobie np. ten kawałek:
https://tidal.com/track/65933435

Zobacz, co się będzie działo od 50s i analogicznie dalej.
Wiele skrzynek na tym się wykłada, czyli mówiąc wprost, jeżeli miałbym kiedyś wymieniać, to ten fragment musi grać dokładnie tak jak na RP280.
No i na wielu gra jak trzeba, niestety, sporo skrzynek tutaj plumka i nie radzi sobie zupełnie.

Sprawdż sobie też ten kawałek Tom'a Holkenberga (podonie, cały soundtrack do testów polecam):
https://tidal.com/track/44593873

Niskie też świetnie sprawdzają się repertuarze Daft Punk (soundtrack TRON).
Nie ma mowy o żadnym punktowym, tudzież twardym basie, ale też nic się nie ciągnie, jest zwarty, dokładnie taki jak powinien być. Pełen przekaz, bardzo przyjemny w odbiorze.
Polecam wziąć kilka utworów do salonu i odsłuch 5-10 par skrzynek, wychodzi wszystko jak na dłoni.
 
Ostatnia edycja:

Ano-2013

New member
Kupiłem na testy marantz pm8003, ale szczerze to wydaje mi sie ze jest slabszy pioneera a50de. Potestuje, jak nie to do żyda albo kolumny albo marantz bo chyba mi się gust zmienił i jestem bardziej wymagający. Muszę jakieś fajne źródło i może kabelki zorganizować. Znajomy znajomego ma lampę może uda mi się kiedyś pożyczyć :(
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Miałem u siebie w domu PM8006 do odsłuchu co prawda z RP-260 ale Maraś jakoś nie zrobił na mnie dobrego wrażenia w stosunku do innych wzmaków.
 

Ano-2013

New member
Po weekendowych testach mogę powiedzieć że Pioneer a-50 miał spokojniejszą górę w porównaniu do marantza 8003, która akurat mi się podobała. W marantzu jest jednak ładniejszy bas, nie jest taki twardy jak w pionneer. Przetestowal bym jeszcze onkyo choć wizualnie nie wiem czy żona to zaakceptuje bo zawsze była wrogo na Ta marka nastawiona, a wiaddomo pozniej amplituner czy stumieniowiec. Najgorzej że mam możliwość wypożyczenia tylko 9050 czyli może być za slaby. Jakis odpowiednik 9070 że starszych modeli onkyo?
 

Henry

Active member
Bez reklam
Kupiłem na testy marantz pm8003, ale szczerze to wydaje mi sie ze jest slabszy pioneera a50de. Potestuje, jak nie to do żyda albo kolumny albo marantz bo chyba mi się gust zmienił i jestem bardziej wymagający. Muszę jakieś fajne źródło i może kabelki zorganizować. Znajomy znajomego ma lampę może uda mi się kiedyś pożyczyć :(

A co jest źródłem, z czego grasz?
Marantz będzie bardziej wyrównany, więcej średnicy i przestrzeni, w Pionku więcej pazura.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Armanig a na tym kawałku testowałeś Klipsche?

Tak, znalazłem ich jakieś 2 tyg. temu, skąd wiesz? ;)
Podobne do Daft Punk, mam ich kilka kawałków w ulubionych.
Na Klipschach rewelacyjnie sprawdza się Daft Punk właśnie, czy wszystko Toma Holkenborga (Mad Max), Cliff Martinez z Neon Demon, Mike Oldfield itd. Setki tego w podobnym tonie.
 

Ano-2013

New member
Panowie A co może oznaczać jak mam pokrętło głośności już na godzinie 12 dopiero koło tego poziomu głośności basy są jakieś przyzwoite i membrany w większym ruchu. Bo przy mni3jszej głośności to ja głównie wysokie tony słyszę.

Rca? Kable głośnikowe?
 

Henry

Active member
Bez reklam
Jak dla mnie coś musi być uwalone.
Grałem na Marantzu i na godzinie 12tej już ciężko było wytrzymać.
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Tak, znalazłem ich jakieś 2 tyg. temu, skąd wiesz? ;)
Podobne do Daft Punk, mam ich kilka kawałków w ulubionych.
Na Klipschach rewelacyjnie sprawdza się Daft Punk właśnie, czy wszystko Toma Holkenborga (Mad Max), Cliff Martinez z Neon Demon, Mike Oldfield itd. Setki tego w podobnym tonie.

Jak przypadł Ci do gustu Muse, to sprawdź album The Resistance nagrany w 5.1. W pierwszym albo w drugim kawałku jest fragment jak gitara przechodzi od głośnika do głośnika, dookoła pokoju, nie słyszałem lepszego efektu w muzyce nagranej w 5.1:)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Sprawdzę.
Kiedyś siadłem przy Spotify na jakiejś playliście rocko-metalowej, z naciskiem na metal i to była dopiero przygoda, ileż tam było świetnie brzmiących kawałków, zeszło mi ze 2h na odsłuchach i poznawaniu nieznanych.
To jest właśnie fajne w tych serwisach, nigdy nie wiesz co cię spotka ; )
Ja bardzo lubię odkrywać nowe brzmienia, a tam jest tego na prawdę masa.
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Ja mam tak samo z Tidalem. Wieczorem jadę po nowościach ze strony głównej, ostatnio przesłuchuję te składanki w Master jakości co wrzucają;)
 
Do góry