Klipsch RP-8000 wzmacniacz power amp

Ataszek

Active member
Bez reklam
Nie rozumiem też tych kombinacji ?!
Jak basu brak to albo rzeczywiście jeszcze nie wygrzane albo tutaj akustyka leży i kwiczy.
Co mogę doradzić : wypożycz jeszcze sobie jakiś "cieplejszy" wzmak i podłącz zgodnie ze sztuką a nie kombinowanie jak to opisałeś.
Kablem nic nie zdziałasz - jedynie kosmetyka na koniec jak już wszystko będzie grało na odpowiednim poziomie.
Tym kolumnom na pewno nie można zarzucić brak basu - miałem przez rok RP-260 i u mnie go nie brakowało.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Nie bardzo mogę się zgodzić z twierdzeniem że "źródła Marantza są słabe" zawsze ceniłem (nie tylko ja) tą firmę za odtwarzacze CD .Nawet posunę się do twierdzenia ,że odtwarzacze lepiej im wychodzą niż wzmacniacze

Odnośnie tego wzmacniacza - może dobrym rozwiązaniem będzie wzmacniacz lampowy ,ostatnio widziałem gdzieś bufor lampowy pomysł nie jest nowy bowiem wprowadziła to Musical Fidelity w tamtym wieku wpina się to między źródło (przeważnie CD ) i wzmacniacz - brzmienie się wygładza staje się bardziej ciepłe - eteryczne
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
Słabe nie są, ale z konkurencją w tym samym przedziale cenowym często przegrywają.
Mój obecny player Primare'a gościł przez kilka dni u krzysztofradio, no i niestety jego KiPerl poległ w bezpośrednim porównaniu, zresztą jak i mój były SA8... ;)
 

Ano-2013

New member
Cieplejszy wzmak to cos konkretnego? Pioneer moim zdaniem był za sztywny, marantz już lepiej. Narazie mam tylko stereo ale oglądam na tym filmy np z netflixa. Przy filmach jak na stereo jest dobrze, jednak przy muzyce muszę podkręcić basy i odrobinę wycofać wysokie, szczególnie przy niższym poziomie głośności.
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Z tranzystorów fajnie u mnie zgrywał się Musical Fidelity M3i a jeśli chodzi o lampę to też dobra propozycja - z tanich testowałem Fezz i też było "ciepełko"
Może jeszcze jakaś hybryda : Vincent , Magnat ...
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Zakładam, że fazowo są dobrze połączone?

Trochę tendencyjne pytanie - przy takim połączeniu nawet dziecko zauważy że "coś jest nie tak" .Po pierwsze będzie słabe oparcie w basie, a po drugie stereofonia kompletnie siądzie

Jeżeli klocki są nowe trzeba im dać trochę czasu .Z mojego doświadczenia mogę powiedzieć że wygrzewanie zawsze przynosiło poprawę dźwięku
 

Ano-2013

New member
Po dodaniu odtwarzacza sieciowego i wygrzaniu kolumn zwiększyła się moc, słuchając bezpośrednio z tidal czy heos działa dobrze, gdy wykorzystuje optyka z tv to znów wymaga zwiększenia poziomu głośności więc w nowe kolumny plus slabe źródło było powodem moich zmartwień.

Jeśli chodzi o bass to bezpośrednio na kanapie przy muzyce jest fajnie, w pozostałej części salonu już gorzej - bardziej wysokie tony dominują. Mam napewno trudniejsze akustycznie pomieszczenie, bo nie jest to jakiś wymarzony prostokąt, salka kinowa itd tylko salon z otwartą powierzchnia na jadalnie, kuchnię czy nawet schody które prowadzą na 1p. Zauważyłem już po dłuższym czasie, jak wygrzały się kolumny że w części gdzie sa schody albo przedpokój bas dosłownie przestawia ściany :) a niestety jadalnia i część salonu ma głównie wysokie. Rozważam jeszcze przestawienie na inna sciane ale jest to bardziej odległy temat.

Zestaw chce rozbudować do kina, przestawienie na inna sciane, mogło by mi wprowadzić niezły bajzel przy zestawie kina.
Rozważam zacząć od suba który mógł by mi wypełnić trudnie akustycznie pomieszczenie, tylko boję się że w muzyce się nie sprawdzi. Miałem kiedyś suba klipsch z czarna membrana chyba 15 z otwartą obudowa. W kinie przewraca wszystko co możliwe, ale w muzyce był jakby za wolny. Dlatego ciekaw jestem tych nowych klipsch.
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Po dodaniu odtwarzacza sieciowego i wygrzaniu kolumn zwiększyła się moc

Ciekawe stwierdzenie i jak to możliwe ????

Sub w stereo to nie jest dobry pomysł - przynajmniej to moje zdanie.
Miłałem set 5.1 seri RP + RZ810 - w stereo nie dało się słuchać z subem R-112SW.
Z tego co piszesz akustyka u Ciebie kuleje i tutaj bym się zastanawiał co by poprawić (dywan, meble, panele akustyczne, firany, zasłony etc.)
Niestety Klipsch to specyficzne granie (więcej góry, mniej środka ale z basem u mnie było nigdy problemu) - dlatego zmieniłem na coś innego.
 

Ano-2013

New member
20200208-075338.jpg


Po prawej koncowka mocy nuprime sta9 - testuje
Czy ktoś się orientuje gdzie mogę wypożyczyć wysyłkowo mm7025, ewentualnie kupić w dobrej cenie używany aby odsprzedać jak nie spełni roli.
 

Noisy

Member
Ja mam rp8000f połączone z onkyo 656 i nie narzekam na bas. Jak na amplituner to jest go całkiem sporo. Ale ja i tak wspomagam się spl100 no ja to bardziej celowałem w KD ale i przy stereo nie narzekam na jakość basu. Nie jest za wolny, nie jest rozlazły a słucham bardzo szybkiej i dynamicznej muzyki ;)
 

k-dudek18

New member
Witam,

możesz opisać pełny zestaw, co z czym gra i jak wrażenia końcowe, przymierzam się do zakupu klipscha rp-8000 i szukam fajnego ampli pod nie do kina 5.1


mam obecnie marantza sr5011 i chciałbym do niego dopasować właśnie klipscha rp-8000 i później reszta
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tak jak Kolega wcześniej napisał, Klipsch Ci wstanie już na Onkyo 656 i zagra zacnie. Tak samo zagra na "naleśnikach" ampli Marantza.
Wszystko zależy do Twojego budżetu, możesz śmiało brać ampli z segmentu 656 i możesz atakować wyżej, jak seria 8xx. Mowa oczywiście o Onkyo.

Jak będziesz celował w (np.) Marantza, to ta sama zależność.
 
Do góry