Klipsch RP-8000 wzmacniacz power amp

Ataszek

Active member
Bez reklam
Panowie A co może oznaczać jak mam pokrętło głośności już na godzinie 12 dopiero koło tego poziomu głośności basy są jakieś przyzwoite i membrany w większym ruchu. Bo przy mni3jszej głośności to ja głównie wysokie tony słyszę.

Rca? Kable głośnikowe?

Co za wzmak ? Jakie źródło ?
U mnie na RP-260 i wzmaku wystarczyło na godz. 10 aby było głośno - wszystko grało.
Teraz z Diamondami trzeba ciut podkręcić wzmak ale max. 0,5-1 h aby był ten sam poziom.
Coś masz nie tak....
 

Ano-2013

New member
Na ta chwilę komp lub tv, jedzie do mnie już dac i wtedy zobaczę. Już normalnie chory jestem :/ mam nadzieję że przesterowalem tych tubek jak tak podkrecalem. Wzmak pm8003
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jak przypadł Ci do gustu Muse, to sprawdź album The Resistance nagrany w 5.1. W pierwszym albo w drugim kawałku jest fragment jak gitara przechodzi od głośnika do głośnika, dookoła pokoju, nie słyszałem lepszego efektu w muzyce nagranej w 5.1:)

Który dokładnie kawałek i gdzie tam masz 5.1?
Pierwszy kawałek Uprising, drugi Resistance
 

Ano-2013

New member
Kupiłem źródło nd8006 i to było problemem jeśli chodzi o moc. Przy okazji wymienilem RCA na melodika. Niestety wyszedł nowy problem, teraz mam mega dużo szczegolów, wysokich tonów że aż trzeszczy mi w uszach. Czy kable głośnikowe bądź bo amping może to zmienić? Czy inna elektronika?
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Jak ci trzeszczy to zmień klocki choć Klipsch już od poprzedniej wersji jest "łagodny" i w połączeniu z Marantz powinno być wszystko do ogarnięcia - sprzedałem jakiś czas temu RP 260 i nabywca zachwycony w połączeniu z lampą !!!
 
Ostatnia edycja:

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Niestety wyszedł nowy problem, teraz mam mega dużo szczegolów, wysokich tonów

Może to zabrzmi głupio ale powinieneś się cieszyć ,że kabel okazał się przejrzysty i pokazuje wiele szczegółów - można wyławiać niuanse z nagrań i śledzić błędy montażu .Z kolei od wysokich tonów głównie zalezą efekty stereofoniczne .......tylko że to nie jest zasługa tego kabla Melidika, bo nie urażając nikogo to przeciętnie brzmiące kable ,u Ciebie przyczyna tego stanu leży gdzie indziej
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
Kupiłem źródło nd8006 i to było problemem jeśli chodzi o moc. Przy okazji wymienilem RCA na melodika. Niestety wyszedł nowy problem, teraz mam mega dużo szczegolów, wysokich tonów że aż trzeszczy mi w uszach. Czy kable głośnikowe bądź bo amping może to zmienić? Czy inna elektronika?
Wzmacniacz jest ok, źródło mega drogie jak na możliwości.
Trzeba było atakować CD z serii 8 i do tego jakiś streamer choćby Bluesound'a Node, byłoby taniej, bardziej funkcjonalnie jeśli chodzi o funkcje sieciowe i jakość dźwięku lepsza.
 

Ano-2013

New member
W sumie to teraz uważam że wystatczyl by mi na6006, cd brałem bardziej dla żony, ale aplikacja heos jest fajna więc żona przyzwyczai się do tidala. Jak by ktoś chcial nd8006 to mogę wymienić na tego na6006, byle miał heos :)
 

Ano-2013

New member
Jak mi dasz swoją końcówkę mm7025 albo coś to jasne:)
Kiedys jak miałem na7004 to tam aplikacja kijowa była, dlatego chciałem tego heosa.
Po zamówieniu nd już miałem wyrzuty sumienia i rozkmine ile ja tam używam tego cd.
Chętnie sprzedam nd8006 i kupię 6006 zostanie mi na lepszy wzmacniacz.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Używaną MM7025 za ND8006? Też się opłaca ; )
Mówiąc poważnie, sprzedaj, bo ND8006 to faktycznie droga zabawka.
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Jak mi dasz swoją końcówkę mm7025 albo coś to jasne:)
Kiedys jak miałem na7004 to tam aplikacja kijowa była, dlatego chciałem tego heosa.
Po zamówieniu nd już miałem wyrzuty sumienia i rozkmine ile ja tam używam tego cd.
Chętnie sprzedam nd8006 i kupię 6006 zostanie mi na lepszy wzmacniacz.

Dobre zrodlo da ci wiecej niz troche lepszy wzmacniacz w tym przypadku. Ale zrodla Marantza sa ogolnie dosc slabe.
Ten ND8006 jest totalnie bez sensu wyceniony.

Lepsza alternatywa jest zakup dobrego DAC a do niego tanszy sieciowiec polaczony cyfrowo.
 

Ano-2013

New member
W pm8003 mogę podłączyć kolumny dwoma kablami? W sensie do zaciskow A - niskie tony, zaciski B wysokie tony. Oczywiście po zdjęciu zworek i wybraniu na wzmacniaczu A+B
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Mozesz. Jak widac na zdjeciu przelacznik ma pozycje A+B. Tylko pamietaj, lepszy dobry lub bardzo dobry jeden kabel niz dwa byle jakie.
marantz-pm8003-integrated-amplifier-fig-1.jpg
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Dobre zrodlo da ci wiecej niz troche lepszy wzmacniacz w tym przypadku. Ale zrodla Marantza sa ogolnie dosc slabe.
Ten ND8006 jest totalnie bez sensu wyceniony.

Lepsza alternatywa jest zakup dobrego DAC a do niego tanszy sieciowiec polaczony cyfrowo.

Zgodzę się że nie jest to CD wysokich lotów ale jak ktoś chce mieć all in one i do tego nie ma dużych wymagań to się to sprawdzi - podpina pod wzmak i ma centrum multimedialne w domu.
 

Ano-2013

New member
Czy jeśli podpinam coś pod pre out w pm8003 to normalnie mogę regulować poziom głośności? Zastanawiam się czy nie wziąć sobie na próbę jakiejś końcówki mocy denon, marantz i wysokie tony szły z pm a niskie tony z końcówki. Chce trochę zmniejszyć ilość sopranow, może jak kolumny się wygrzeja to będzie więcej niskich tonów w porównaniu do wysokich.

Podłączyłem wysokie tony oddzielnym kablem do wzmaka, ale jakoś dużej różnicy nie zauważyłem - używam raczej tanich kabli Adam hall 2x4mm i 2x2,5mm. Może spróbuje jakiegoś kimbera 4pr lub 8pr jednak chyba większa różnice zauważe jak dam większa moc na basy z końcówki.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Widzę kombinacje alpejskie ;)
Podkręć bas, zmniejsz wysokie... albo sprzedaj i kup porządny wzmacniacz ;)

Inna sprawa, jak z akustyką? Może zamiast bawić się kablami, poszukaj przyczyn w pomieszczeniu, bo może niezależnie od wszystkiego tutaj leży problem.
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Nie bardzo rozumiem Ano Twojego problemu, przecież Klipsche walą dobrze górą i dołem. Jeżeli sopranu masz za dużo a basu niedostatek w tych kolumnach to.jak wspomniał Henry, szukaj problemu w akustyce pomieszczenia. Zmień miejsce odsłuchu, usiądź w kilku innych miejscach, z boku, w rogu i może wyłapiesz bas, którego Ci brakuje, miałem kiedyś podobną przygodę z subem w mieszkaniu.
 
Do góry