Marantz PM8006 + ND8006

jaroluban

New member
Decyzja zapadła Marantz PM8006 + ND8006 - prośba więc o pomoc w doborze głośników i okablowania. Salon około 50m, muzyka słucha najczęściej to rock, pop, raczej brak możliwości odsłuchu. Co lepiej zagra z tym zestawem Monitor audio silver 8, Tannoy XT6F lub XT8F czy jeszcze coś innego?
 

Henry

Active member
Bez reklam
Jeśli już, to XT8F, ale zobacz również na Fyne Audio F502, to odpowiednik Tannoya.

Tego zestawu Marantza słuchałeś z tymi kolumnami, czy na podstawie opinii/testów?
Ze swoich doświadczeń żadnych z wymienionych przez Ciebie kolumn nie połączyłbym z Marantzem.
 

jaroluban

New member
niestety nie słuchałem :( są to jak napisałeś opinie innych i testy, w takim razie z czym lepiej jest to połączyć? Tak jak pisałem wyżej brak możliwości odsłuchu. Zdaję sobie sprawę, że jest to trochę kupowanie w ciemno i efekt może być znacząco różny od oczekiwanego- zwłaszcza w tej cenie zestawu.
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
O którym piszesz?
Słuchałeś Fyne Audio?
Chłopaki z Tannoya odwalili kawał dobrej roboty i ceny są naprawdę niezłe jak za produkt tak grający i tak wykonany.
 

jaroluban

New member
Po nicku wnioskuję, że jesteś z Lubania?
Jeśli tak, to podjedź do Wrocławia i porównaj wymienione przez Ciebie kolumny z kilkoma wzmacniaczami.
W tym budżecie (PM8006 z ND8006) masz np. fajny set Cambridge Audio - CXA80+CXNv2+CXC https://audio.com.pl/i/images/7/6/8...52768-audiovideoshow2018_audiocompl_fot74.jpg
Możesz też posłuchać Arcam SA20 z CDS50
tak z Lubania, jednak brzmienie w salonie, a u mnie może być totalnie inne niestety, z pokoju "wychodzą" schody na piętro, a i na kuchnie bez drzwi :(
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
Zawsze możesz pożyczyć za kaucją na weekend, jak nie podpasuje, to oddać.
W salonie wyłapiesz też pewne niuanse w brzmieniu, może uda ci się znaleźć brzmienie, które bardziej Ci odpowiada, a wiadomo, że przy takim budżecie nie ma co brać w ciemno, a słuchać u siebie.

Z Lubania masz na Gwarecką (do salonu audio) we Wrocławiu jakieś 1,5 godziny jazdy ;)
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam

Dokładnie ,przy tych kolumnach grzebał Andrew Jones ,pod względem plastyki i ogólnej kultury grania to jedna z najlepszych propozycji
Oczywiście nie wszystkie modele Elac pasują do Marantza dla przykładu na serii 8 Marantza miałem okazję słuchać Elac FS 407 nie najlepiej to grało
 

jaroluban

New member
Marantz PM8006 + ND8006 zestaw kupiony! :)
Do posiadaczy ND8006 - czy jest możliwość wysunięcia tacki z pilota zdalnego sterowania? (w instrukcji nic o tym niema, tylko ręcznie z poziomu urządzenia)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
tak z Lubania, jednak brzmienie w salonie, a u mnie może być totalnie inne niestety, z pokoju "wychodzą" schody na piętro, a i na kuchnie bez drzwi :(

Tak jak u wielu innych, którzy mają dom, wiec najlepszym rozwiązaniem jest odsłuch u siebie.. bo faktycznie tak jak piszesz w salonie audio przygotowanym pod odsłuchy może wyjść zupełnie inaczej niż w salonie użytkowym w warunkach domowych. Wszystko jest do zorganizowania, kwestia tylko chęci :) A na pewno człowiek nie będzie rozczarowany tym co usłyszy w domu po zakupie sprzętu.
 
Do góry