Zastaw do 6000 zł

myrcin

New member
Cześć,
Wiem, że podobnych tematów na forum jest bardzo dużo. Jednak, niektóre są pisane dość dawno inne niekoniecznie adekwatne do mojego pytania. Dlatego też zakładam nowy.


Jeśli zły dział to przepraszam i proszę o przeniesienie.


Szukam zestawu do słuchania muzyki i podłączenia do TV żeby polepszyć głos podczas oglądania filmów. Wiem, że są zestawy z 'milionem' głośników, nastawione na kino domowe ale ja nie chcę stawiać tych wszystkich głośników w pokoju dziennym (bo o tym pokoju właśnie mówimy). Samo pomieszczenie to parter bliźniaka czyli generalnie prostokąt z wydzieloną częścią kuchenną (otwarta kuchnia). Cała powierzchnia to około 45-50m2.
Muzyka byłaby słuchana głównie ze Spotify i innych źródeł cyfrowych. Płyty CD byłby miłym dodatkiem. Rodzaje muzyki, bardzo różne, pop, rock, nowe brzemienia itp. Nie planuję słuchać tego bardzo głośno, raczej przez 95% czasu będzie sprzęt ustawiony na dość ciche słuchanie tylko czasami nieco głośniej.
Chciałbym też, podłączyć to wszystko do TV Samsung UHD (UE65KS7000S). Co powinienem kupić? Dodam, że byłem na chwilę na Audio Video Show i podobał mi się dźwięk kolumn Dali (nie pamiętam modelu) ale również B&W kiedyś słyszałem i też było ok. Jeśli trzeba coś więcej dodać to proszę o listę pytań chętnie wszystko opiszę. Z góry dziękuję.
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
To dość duże pomieszczenie.
Bez odsłuchu ani rusz - weź pod uwagę Tannoy Revolution , Focal Chorus lub Aria - to zupełnie inna liga niż Dali (choć nie wiem jakiego modelu słuchałeś?)
Koledzy podadzą na pewno jeszcze coś z innych marek - ja te słuchałem i możesz brać je pod uwagę przy odsłuchu.
Wzmacniacz stereo sieciowy będzie dobra opcją dla Ciebie.
 

myrcin

New member
Ataszek dzięki tylko, że niestety kolumny, które podałeś kosztują około 6000 zł za komplet. A ja chciałem za około 6k zmieścić się za całość :( Rozumiem, że pewnie są to dobre kolumny ale muszę się trzymać budżetu.
 

myrcin

New member
To dość duże pomieszczenie.
Bez odsłuchu ani rusz - weź pod uwagę Tannoy Revolution , Focal Chorus lub Aria - to zupełnie inna liga niż Dali (choć nie wiem jakiego modelu słuchałeś?)
Koledzy podadzą na pewno jeszcze coś z innych marek - ja te słuchałem i możesz brać je pod uwagę przy odsłuchu.
Wzmacniacz stereo sieciowy będzie dobra opcją dla Ciebie.


Swoją drogą z tych kolumn, które wymieniłeś to konkretnie które modele polecasz? Googlałem trochę i widzę że są różne z tej samej serii. Jestem laikiem więc do mnie trzeba łopatologicznie :) Dzięki!
 

abdul0412

New member
Bez reklam
Kolego pojdz na odsluch, zadne formy wypowiedzi nie sa w stanie przekazac co potrafi dana kolumna vs twoje preferencje. Kazda zagra glosno ale innym charakterem
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Swoją drogą z tych kolumn, które wymieniłeś to konkretnie które modele polecasz? Googlałem trochę i widzę że są różne z tej samej serii. Jestem laikiem więc do mnie trzeba łopatologicznie :) Dzięki!

Pamiętaj że bez odsłuchu to ani rusz ale jeśli chcesz przykład to Chorus 826 są używki po ok 3,5k do negocjacji + wzmacniacz sieciowy i masz fajny set ale posłuchać trzeba
 

Henry

Active member
Bez reklam
Umów się na wypożyczenie, albo jak kupisz w sieci, to możesz zawsze zwrócić jak nie podpasuje.
 

Henry

Active member
Bez reklam
To dość popularny sprzęt, chyba już teraz nawet w salonach Denka do dostania.
Zresztą większość sensownych salonów audio wypożycza za kaucją.
Napisz na prvi do blackninja, myślę, że nie powinno być problemu.
 

myrcin

New member
To dość popularny sprzęt, chyba już teraz nawet w salonach Denka do dostania.
Zresztą większość sensownych salonów audio wypożycza za kaucją.
Napisz na prvi do blackninja, myślę, że nie powinno być problemu.


Już wiem co zrobię, znajdę miejsce gdzie mi wypożyczą w tym samym czasie takie Muso i jakiś zetaw typu wzmacniacz stereo i kolumny jak już zdcyduje jakie ewentualnie bym brał pod uwagę. Przywiozę do domu, zainstaluje i wtedy będę porównywał....tylko muszę na to czas znaleźć. Dzięki.
 

myrcin

New member
Byłem posłuchać Mu-so nawet dwa razy i stwierdzam, że mimo rewelacyjnych opinii, których pełno w internecie. Mi nie przypadło to do gustu i nie jest moim zdaniem warte 4k. Słuchałem też małego Marantz (tych rozmiarów co Denon CEOL) i do tego Dali Oberon 7 na zmianę z Wilson Exclusive 8 no i ten Marantz grał przyjemnie dużo lepiej niż Mu-so.
 

myrcin

New member
Dzięki za wszystkie odpowiedzi. Już trochę zapomniałem o tym wątku. Myślę, że warto podsumować to co ustaliłem. Przyznam, początkowo sceptycznie podchodziłem do porad typu 'kolego idź na odsłuch'. Oczywiście rozumiałem, ideę i byłem pewien, że trzeba posłuchać ale nie miałem (jako zielony w temacie, nadal zielony) jak bardzo dla mojego ucha poszczególne zestawy mogą się różnić. Piszę to bo może przeczyta ktoś kto jest/będzie w podobnej sytuacji jak ja. Nie wyobrażałem sobie nawet jaka różnica może być pomiędzy wzmacniaczami. Wydawało mi się, że kolumny owszem robią różnicę ale żeby wzmacniacz robił aż taką różnicę? Teraz wiem jak bardzo się myliłem.
No dobra, na czym się skończyło? Ano na tym, że nic nadal nie kupiłem. Już wyjaśniam dlaczego. Na 4 różnych odsłuchach słuchałem zestawów do około 6k. Owszem słyszałem różnicę między kolumnami, jedne grały dla mnie przyjemniej inne mniej. Na tych osłuchach zwykle podłączano jeden wzmacniacz bo nie mieli innych w tej kategorii cenowej. Cały czas czegoś brakowało, nie byłem przekonany czy to co słyszę jest dla mnie warte 6k PLN. Zrozumiałem dopiero wtedy kiedy jeden sprzedawca namówił mnie na posłuchanie droższego wzmacniacza, podłączył do kolumn Focal Chorus 716, wzmacniacz Naim Nait 5Si. Ale różnica! Wtedy zrozumiałem, że bardzo dobrze się stało, że nie wydałem 6k na zestaw. Zrozumiałem, że abym był zadowolony muszę wydać minimum około 9k. Po tym 'odkryciu' poszedłem na jeszcze jeden odsłuch do innego miejsca posłuchać tych samych kolumn ale ze wzmacniaczem Yamaha w moim budżecie. Znowu nie było to to co chciałem. Podłączyli na moją prośbę najpierw Naim Nait 5Si a potem Naim Unity Atom no i w obu przypadkach miód na uszy. Podsumowując, moja porada dla tych którzy chcą wydać już nie małą kwotę jaką jest kilka tysięcy złotych...słuchajcie i porównujcie nawet z tymi droższymi zestawami bo może się okazać, że tak jak ja zdecydujecie się nie kupić tańszego zestawu i poczekać na 'lepsze czasy' . Pozdrawiam
 
Do góry