Jaki zestaw hi-fi do 4k?

PeCha1982

New member
Witam.
Od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie zakup sprzętu grającego.
Zastanawiałem się nad miniwieżą, ale skłaniam się ku jakiemuś zestawowi hi-fi.
Zależy mi żeby było tam radio, odtwarzacz CD i gramofon oraz oczywiście głośniki.
Pomieszczenie, w którym będzie używany sprzęt obecnie ma 25m2. Być może będzie miało ok 30-40m2.
Do wydania ma ok. 4000 PLN.
Czy moglibyście polecić jakiś ciekawy zestaw?
W razie pytań oczywiście odpowiem najszybciej jak się da.
Bardzo dziękuję za pomoc!
 

PeCha1982

New member
Kiedyś miałem wieżę Sharp CMS-R260CDG(BK), która zakończyła swój żywot. Kilka lat nie miałem nic, ale w końcu trzeba coś kupić. Szukałem wśród miniwież. W tym wypadku wydaje mi się, że za 4k już coś ciekawego można dostać.
Nie jestem audiofilem i nie potrzebuję słyszeć nie wiadomo czego.
Rozglądałem się po elektromarketach typu euro czy media i z tego, co tam oferują coś takiego można złożyć. Pytanie tylko co tam do siebie pasuje? A może to obojętne w tej kwocie?
Być może nie będzie też różnicy między takim zestawem, a miniwieżą właśnie. Taką informację też chętnie przyjmę.
Chodzi mi żeby można było posłuchać radia, jakichś płyt blues, rock, zarówno CD jak i winyli (nie jestem jakimś super fanem, po prostu mam kilka, a od kiedy padł Sharp nie mam na czym słuchać), i to w sumie wszystko.
Także jak widać nie oczekuję nie wiadomo czego. Zdaję sobie, że za porządne zestawy można kupić porządny samochód, a ja tu raczej ubogo, ale chcę po prostu mieć na czym posłuchać radia, muzyki, być może z komputera za pomocą wifi czy z pendrive'a.
 

abdul0412

New member
Bez reklam
Ok rozumiem.
Nikt nie karze ci wydawac wiecej kasy poprostu potrzebowalem twoje preferencje.

Onkyo 8270

Monitor audio monitor 200
Tannoy mercury 7.4 - czesto je polecam bo sa dosc uniwersalne.
Pylon audio topaz 20
Heco aurora 500

Tylko cdka i gramofon raczej musialbys sobie za jakis czas dokupic.
Sam ampli ma wejscie usb i radio.

Pzdr
 

PeCha1982

New member
Rozejrzałem się troszkę w budżetowym sprzęcie, wyjaśniłem kilka spraw dotyczących moich potrzeb i trochę rozjaśniłem sobie czego szukam.
W związku z tym zastanawiam się nad dwoma porównywalnymi cenowo zestawami:

1. Pioneer SX-30DAB + PD 30AE + Jamo Studio S803
2. Yamaha MusicCast R-N602 + CD-N301 + Jamo Studio S803

Zestaw z Yamahą jest droższy o ok 400 zł, natomiast z mojego laickiego punktu widzenia różni się tylko ilością wejść optycznych, koaksjalnych i analogowych (IN/OUT) na korzyść Y (+1,+1,+2/+2)) i HDMI na korzyść P (+4).

Pytanie czy chcąc podłączyć kiedyś być może gramofon robi mi to różnicę?

W P mieszczę się w założonym budżecie i to mi się bardzo podoba, dlatego nie jestem pewien czy przepłacanie za kilka nie używanych wejść/wyjść jest tego warte.

Możecie coś podpowiedzieć?
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Po pierwsze Hi-Fi nie ma nic wspólnego z 4K ,na dobrą sprawę jedno i drugie funkcjonuje bez siebie
Po drugie zestawy jakie wybrałeś są przeciętne pod względem brzmienia
 

PeCha1982

New member
To budżet. Dokładnie.
Co w takim razie zmienić, żeby grało?
Budżet jest sztywny.
Głośniki wziąłem takie, bo słyszałem od kilku osób, że Jamo robi dobre i "będzie Pan zadowolony". Owszem, można wziąć inne modele, można wziąć zestaw 7.1, ale to przekroczy budżet bez zakupu sprzętu, do którego można by je podłączyć. Poza tym nie mam na nie miejsca.
Ale skoro Jamo, to Jamo i padło na ten model.
Idąc dalej szukałem zestawu 2.0, albo 2.1, bo może dokupię subwoofer w nieodległym czasie.
Jak zobaczyłem ceny sprzętu w sklepach audiofilskich, które pokazały mi się w wyszukiwarce, to odwiedziłem strony Euro, MM i ME.
Z ich oferty wybierałem sprzęt, który będzie miał 2.0, albo 2.1, wifi, bluetooth, usb i możliwość podłączenia w przyszłości gramofonu a dodatkowo zmieszczę się w założonym budżecie.
Wyszły te dwa zestawy.
I teraz pytanie do ludzi, którzy siedzą w temacie. Jak nigdy nie miałem do czynienia z takim sprzętem, nigdy nie miałem możliwości porównywania różnych kolumn na różnych sprzętach i w różnych miejscach.
Jeżeli będzie to słabe dźwiękowo, to co zmienić, oprócz budżetu? Jeżeli się nie da w tym budżecie nic wymyślić, to po prostu będzie musiało być słabo. Najwyżej sprzedam i kupię boomboxa.
Ale jeżeli coś można zrobić, to o taką podpowiedź właśnie proszę. Albo info "sorry stary nie ma szans".
 
Do góry