Jaki odtwarzacz CD do zestawu stereo?

SebaK1205

New member
Bez reklam
Witam wszystkich,
Po dłuższej nieobecności na forum i odsłuchach mojego systemu stereo - chciałbym rozbudować go o osobny tor audio. Obecnie wszystko idzie przez Arcam BDP100. Nie mam możliwości odsłuchu odtwarzaczy. Stąd prośba do Was... Mojego Arcam porównywałem do odtwarzaczy CD do 2 tys zł i dla mnie grał najlepiej. Na obecną chwilę rozważam zakup:
- Arcam CDS27 - obecnie nowy można kupić poniżej 2 tys.
- Atoll CD80 - wersja MKIII - używany za 1350 zł
- Atoll CD80SE-2 - używany za 2100 zł
- Atoll CD100SE-2 - nowy sporo kosztuje, ale może warto dozbierać do modelu "80"


Z góry dziekuje za odpowiedź,
 

Henry

Active member
Bez reklam
Atolla nie znam, ale CDS Arcama bardzo fajnie gra, a do tego jest od razu dobrym streamerem z funkcjami sieciowymi, jedynym minusem, że obsługa przez IOS
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
SebaK1205 nie znam cedeków 80-ek od Atolla, ale sam ma CD100SE-2. To kompakt o dobrej dynamice i ze świetnym drivem. W tym aspekcie wyróżnia się na tle konkurencji w tej i nawet wyższej cenie. Średnica ma ładne barwy, jest lekko ocieplona, górna średnica jest podkreślona przez co brzmienie staje się dość żywiołowe. Góra jest ok. Ciut brakuje wyrafinowania. Na samej górze jest spłaszczona. Całościowo brzmienie może się podobać chyba , że ktoś szuka bardziej kameralnie grającego źródła to może nie przypaść do gustu.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Aby nie mieszać - z odtwarzaczy które wymieniłeś Arcam jest najlepszą propozycją i jeszcze jak piszesz poniżej 2 tyś to nie ma się nad czym zastanawiać
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ten CDS27 to byłby ciekawy kombajn. A jak z jego funkcjami sieciowymi ? Słyszałem , że dość kiepsko? kiepska obsługa , problem z połączenie z siecią itp.

Swoją drogą kiedyś detal był chyba z 4,5k , a teraz nowy 1,9k . Nieźle.
 

SebaK1205

New member
Bez reklam
Ten CDS27 to byłby ciekawy kombajn. A jak z jego funkcjami sieciowymi ? Słyszałem , że dość kiepsko? kiepska obsługa , problem z połączenie z siecią itp.

Swoją drogą kiedyś detal był chyba z 4,5k , a teraz nowy 1,9k . Nieźle.


Na funkcjach sieciowych mi nie zależy... ma służyć jako odtwarzacz CD...
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
CDS27 nie miałem okazji posłuchać. Henry pisze , że gra dobrze. Nie jest drogi więc możesz zaryzykować. Jak kupisz nowy to pewnie będziesz mógł odesłać.

Atoll tak jak pisałem polecam. Gram na nim już jakiś czas i jest dobry. Nieźle zbudowany (choć kolega miał problem z mrugającym wyświetlaczem i coś w szufladą) z porządnym zasilaniem, transport cd Teac (przynajmniej w najnowszej wersji SE-2), przetwornik BurrBrown 1796. Sam chętnie porównałbym z tym Arcamem. Chce jeszcze kupić sobie używkę Naim-a cd5, ale to za jakiś czas.
 

SebaK1205

New member
Bez reklam
Znalazłem w lokalnym sklepie, że mają Arcam CDS27 na stanie... spytam się czy mają szanse sciagnąć na odsłuch CD100 Atoll... wtedy może porównam w warunkach domowych jak gra w stosunku do Arcam BDP100....
 
Do góry