Sprzęt audio z gramofonem

Davide

Member
Witam poszukuje sprzętu audio do pokoju 12m2 - 15m. Interesuje mnie sprzęt tylko z gramofonem . Odtwarzacz cd jest dla mnie zbędny

W sklepie widziałem taka propozycje
Nad C316BEE V2 - Wzmacniacz
Bowers & Wilkins 685 S2 - Kolumny
Teac TN-350 - Gramofon
Bowers & Wilkins FS-700 S2 - Podstawki pod kolumny


Zastanawiam się czy nie lepszym zestawem było by coś takiego




Nad C326 BEE - Wzmacniacz
Focal Chorus 706 - Kolumny
Focal Chorus s700 - Podstawki pod kolumny
Nad C558 - Gramofon


Chyba , ze ktoś ma inne propozycje . Szukam sprzętu do 7000zł
 

Davide

Member
Słuchałem . Nie przypadły mi do gustu . Gramofon ogólnie ok. Wzmacniacze Nada mi nie odpowiadają . Głośniki Focal mogą być , b&w w ogole nie przypadły mi do gustu . Dużo Basu. Przypadł mi do sprzęt w połączeniu Yamahy A-S501 z kolumnami Amphion Helium 510
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Posłuchaj innych zestawów jeśli chodzi o gramofony, bo mają wybór duży. Pogadaj z KOlegą Krzyśkiem radio z tego forum... odnośnie gramofonów doradzi odpowiednio.. :) W nautilusie poszukuj też mają fajne gramofony na każdą kieszeń.
 

Davide

Member
Dziękuje za odpowiedź. Stwierdziłem , że dam sobie spokój z kolumnami Amphion Helium 510 i kupię kolumny Amphion Helium 520 ze wzmacniaczem Yamaha A-S801 nad którym się jeszcze zastanawiam. Jeżeli chodzi o gramofon to chciałbym jednak gramofon Ad Fontes
 

Davide

Member
Witam. Przepraszam , że dodaję kolejny komentarz , chociaż ostatni komentarz tutaj był dodany przeze mnie, ale obawiam się, że przez to , iż był tak dawno dodany w momencie edycji nikt go nie zauważy. Mam do was ostatnie pytanie. Stałem przed wyborem sprzętu. Sprzęt mi się bardzo podoba , lecz miałem chwile zawahania. Wybrałem Wzmacniacz Yamaha A-S1100 , kolumny Audio Physic Classic 30, chociaż na początku myślałem o Classicach 5 oraz kable Albedo Monolith Monocristal. Yamaha jest dla mnie przepiękna , bardzo podoba mi się wizualnie, lecz może ktoś zaprezentuje jeszcze jakieś inne wzmacniacze do Audio Physików, bym je wziął pod uwagę. Z góry dziękuje.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Witam poszukuje sprzętu audio do pokoju 12m2 - 15m. Interesuje mnie sprzęt tylko z gramofonem . Odtwarzacz cd jest dla mnie zbędny

W sklepie widziałem taka propozycje
Nad C316BEE V2 - Wzmacniacz
Bowers & Wilkins 685 S2 - Kolumny
Teac TN-350 - Gramofon
Bowers & Wilkins FS-700 S2 - Podstawki pod kolumny


Zastanawiam się czy nie lepszym zestawem było by coś takiego




Nad C326 BEE - Wzmacniacz
Focal Chorus 706 - Kolumny
Focal Chorus s700 - Podstawki pod kolumny
Nad C558 - Gramofon


Chyba , ze ktoś ma inne propozycje . Szukam sprzętu do 7000zł
Widziałem w jednym z wrocławskich sklepów demówki Tannoy Precision 6.1 w czarnym lakierze i świetnej cenie, chyba niewiele ponad 3 tyś za parę i do tego Arcam, Rotel, CA... tu już w używkach bym poszukał, a z gramofonów Rega, Project z wkładką 2Mred i zestawik jak się patrzy.
Ale oczywiście bez odsłuchów nie polecam niczego ;)
 

Davide

Member
Widziałem w jednym z wrocławskich sklepów demówki Tannoy Precision 6.1 w czarnym lakierze i świetnej cenie, chyba niewiele ponad 3 tyś za parę i do tego Arcam, Rotel, CA... tu już w używkach bym poszukał, a z gramofonów Rega, Project z wkładką 2Mred i zestawik jak się patrzy.
Ale oczywiście bez odsłuchów nie polecam niczego ;)



Bardzo dziękuje za odpowiedź na moje pytanie. Lecz jest to pierwszy post jaki dodałem. Wczoraj dużo zmieniłem , zwiększyłem również Budżet.

Wzmacniacz Yamaha a-s1100 Kosztuje 5999zł
Kolumny Audio Physic Classic 30 to 15 000zł za parę
Kable Albedo Monolith Monocristal to 4000zł za parę


Do tego na chwilę obecną tylko chce kupić Yamaha MusicCast WXAD-10
Ale ogólnie sprzęt będzie wykorzystywany do Gramofonu. Rozważam , albo gramofon Ad-Fontes, albo Pro-Ject 6-PerspeX (DC)


Pytanie moje kieruje związane z wzmacniaczem. Bardzo mi się podoba ta Yamaha wizualnie, ale może koledzy z forum mają jakiś inny pomysł.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Nie obraź się ale nie potrafię zrozumieć jakimi kryteriami kierujesz się przy wyborze ,odnoszę wrażenie ,że wybrałeś pierwsze lepsze klocki z brzegu ,bo podoba Ci się ich wygląd lub nazwy

Piszesz ,że "podoba Ci się Yamaha" - pod względem wyglądu czy dźwięku ? Wzmacniacz 6 tyś ,kable 4 tyś ,kolumny ......15 tyś - gdzie tu logika ?
 

Davide

Member
Nie obraź się ale nie potrafię zrozumieć jakimi kryteriami kierujesz się przy wyborze ,odnoszę wrażenie ,że wybrałeś pierwsze lepsze klocki z brzegu ,bo podoba Ci się ich wygląd lub nazwy

Piszesz ,że "podoba Ci się Yamaha" - pod względem wyglądu czy dźwięku ? Wzmacniacz 6 tyś ,kable 4 tyś ,kolumny ......15 tyś - gdzie tu logika ?

Dziękuje bardzo za odpowiedz . Czemu miałbym się obrażać , gdy ktoś racjonalnie mi odpowiada . Co do Yamahy słyszałem ja z B&w , klipsch , Amphion z którymi grała według mnie bardzo dobrze . Nie ukrywam , ze bardzo podoba mi się tez wizualnie . Kocham te wycieraczki . Co do Audio Physic . Według mnie i dla mojego ucha są to najlepsze kolumny w tej cenie . Czy puściłem Operę czy Puściłem techno , czy jakaś symfonię to podobały mi się bardzo . Innych kolumn jak słuchałem to fajnie grały do jednego gatunku muzyki . Co do kabli to po podlaczeniu ich do Audio Physic te kolumny grały wręcz idealnie . Dodam ze nie słuchałem ich właśnie w połączeniu tej yamahy . Napisałem ten post z prośba o radę, wiec prosiłbym o objaśnienie mi bym zrozumiał , gdzie tu moja logika . Chodzi o wzmacniacz ? Powinienem kupić lepszy ? Inny ? Co do gramofonu Pro-ject również grał świetnie. Co do adfontes nigdy go nie słyszałem , ale planuje go posłuchać , jak kolumny Horns Aria II , które zaciekawiły mnie tylko wizualnie
 

Davide

Member
Dziękuje wszystkim za pomoc. Po wszystkich odsłuchach stanęło na tym , że wybrałem kolumny Audio Physic Classic 20 lub 30 , koncówce mocy Cambridge Audio Azur 851W i odtwarzaczu sieciowym Cambridge Audio 851N. Stanąłem jednak w miejscu ponieważ z tego wszystkiego postanowiłem , że posłucham jeszcze czegoś innego co mnie zaciekawiło. Mianowicie wzmacniacza Haiku Williamson 6CA7, ponieważ jednak bardzo ciągnie mnie do lampy, kolumnach Bodnar Hornton2 lub Bodnar Audio Alcedo w połączeniu z gramofonem Ad Fontes oraz Streamerem sieciowym Cambridge Audio CXN v2. Dziękuje wszystkim za rady. Wybiorę jeden z tych dwóch zestawów. Pozdrawiam Serdecznie
 

Davide

Member
Dziękuje wszystkim za pomoc. Jakoś CA i Audio Physic nie przypadły mi do końca do gustu. Zastanawiałem się już na końcu nad tym Haiku i Bodnarem. Niestety haiku nie chciał zmienić dla mnie kolorystyki jak i Bodnar Audio na wizję jaką miałem. Wyłącznie kolorystyczną. Stwierdziłem, że zostawię ten temat i kiedyś stworzę sobie sam kolumny oparte na Sonido. Obecnie nie mam na to czasu jak i tak wielkiej wiedzy, by się teraz tym zająć poza wyglądem ich. Po tym wszystkim zacząłem się interesować sprzętem Vintage. Po przesłuchaniu paru amplitunerów , kolumn zakochałem się . Ten dźwięk był dla mnie idealny i doszedłem do wniosku , że dla mojego ucha sprzęt w latach 70-80 grał najlepiej. Kupiłem więc amplituner, gramofon oraz kolumny. Dałem do naprawy usterek , które w nim były. Powymieniałem co trzeba. Zmieniam fornir na kolumnach, gramofonie oraz obudowie amplitunera. Znalazłem w końcu swojego świętego grala. Doszedłem , że nie skończy się na jednym sprzęcie Vintage. Gdy wszystko się skończy postaram się wrzucić zdjęcia, by pokazać jak to wszystko wygląda. Dziękuje jeszcze raz za rady i pomoc , ale z tego wszystkiego wybrałem inny tor. Pozdrawiam Was serdecznie koledzy.
 
Do góry