Marantz PM KI Pearl Lite a Klipsch RF-82II. Jak to zagra?

Neoman

New member
Cześć, przymierzam się do tego kloca, niestety nie mam możliwości odsłuchu na moich klipschach. Ktoś może ma taki zestaw bądź słuchał i może coś powiedzieć. Zależy mi na dobrym stereo. Póki co to gram na HK 460 . Muza ciężka heavy,rock. Pokój ok. 30 M2. Dzięki

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
 

rabit

Active member
Bez reklam
Obawiam się że nie tędy droga. Pomyśl raczej o klockach od Onkyo. Jest również dużo innych, mniej znanych firm, które zagrają w Twojej muzyce zdecydowanie lepiej. Trzeba tylko trochę wysiłku, aby sprawdzić na własne uszy.

Pozdrawiam i życzę znalezienia tego naj, dla własnego ucha.
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Podzielam zdanie kolegi - nie ten wzmak do tego rodzaju muzyki.
Aktualnie jestem po teście u siebie PM8006 i fajnie się słucha ale ja mam inne preferencje co do muzyki no i inną serie Klipsch.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Kolego to zależy czego oczekujesz od takiego zestawu.. ale ja bardziej bym się skłaniał do zestawu stereo od Marantza niż od onkyo.. jeśli już miałbym wybierać z tych dwóch Producentów.
 

rabit

Active member
Bez reklam
Haha. Toś się dowiedział. Ja z Ataszkiem za Onkyo, Lolek za Marantzem. I dalej jesteś w punkcie wyjścia. :) Proponuję jednak posłuchać przed kupnem kilka wzmacniaczy. Zaoszczędzisz na ewentualnej wpadce.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Jakby Kolega popatrzył czysto teoretycznie to Marantz również ma większe doświadczenie w stereo od np Onkyo czy Denona, ale to nie zmienia faktu, że są ludzie którzy mają np. integry Onkyo i są zadowoleni. Ja osobiście wolałbym Marantza, a najlepiej właśnie samemu sobie posłuchać i wtedy człowiek wie najlepiej. A tym bardziej, że wielu np nie słuchało tych konkretnych kolumn..
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Ja bym spróbował z Denonem zwłaszcza że jak piszesz o ciężka muzykę chodzi Denon może mieć lepsze podparcie w basie i dynamice .Jeszcze lepszy byłby Rotel gdzieś widziałem używkę w idealnym stanie (przedwzmacniacz+końcówka mocy ) za ok 2 tyś .Przy tej konfiguracji Marantz nie ma szans
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ja słuchałem kiedyś w tophifi Rotela i taki nie za drogi był coś około 7 tys jak dobrze pamiętam - podobał mi się.. na Onkyo nawet bym nie spojrzał przy tym Rotelu..
 

Henry

Active member
Bez reklam
Ja słuchałem kiedyś w tophifi Rotela i taki nie za drogi był coś około 7 tys jak dobrze pamiętam - podobał mi się.. na Onkyo nawet bym nie spojrzał przy tym Rotelu..

Loluś,
Kolega szuka używki, jeśli ten Marantz kosztuje poniżej 2 tyś, to ok, ale jeśli więcej, to warto zainwestować się sprzętem innych producentów niż od D&M.

Btw. Roteli jest sporo na aukcjach, podobnie jak CA, Roksanow, Audiolaby,
Można też poszukać na forach, facebook ma wiele zamkniętych grup, gdzie można dostać pewny sprzęt w fajnych pieniądzach.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Heniu, ale mi chodzi o używkę - tyle to on nowy kosztował, a to było ładny kawałek czasu temu..
 

Neoman

New member
Dzięki za opinie ,jak pisałem wcześniej chętnie bym poznał zdanie kogoś kto słuchał bądź ma taką konfigurację,ewentualnie pm8005,8006 na klipsch RF82II . Nie mam niestety możliwości odsłuchu . Jeszcze pogadam z chłopakami z S4Home ,może mają na odsłuchu u siebie klipsche . Słuchałem Marazntza model 7000 u znajomego ale na innych głośnikach i powiem że grał bardzo ciepło ,miękko dlatego pomyślałem że dobrze sie zgra z ostrymi klipschami . Zobaczymy jak wyjdzie .
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Dzięki za opinie ,jak pisałem wcześniej chętnie bym poznał zdanie kogoś kto słuchał bądź ma taką konfigurację,ewentualnie pm8005,8006 na klipsch RF82II . Nie mam niestety możliwości odsłuchu . Jeszcze pogadam z chłopakami z S4Home ,może mają na odsłuchu u siebie klipsche . Słuchałem Marazntza model 7000 u znajomego ale na innych głośnikach i powiem że grał bardzo ciepło ,miękko dlatego pomyślałem że dobrze sie zgra z ostrymi klipschami . Zobaczymy jak wyjdzie .
Miałem kilka dni temu PM8006 z moimi RP-260 - w porównaniu do Onkyo RZ810 zmiana jest : gra cieplej, wysokie lekko zaokrąglone - nie aż tak bardzo metaliczne, średnica na podobnym poziomie, basu mu nie brakuje.
Zmiany są ale wypróbuje jeszcze inne - najlepiej pożyczyć i odsłuchać.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Śledze wątek i sam nie wierzę ;)
Ja osobiście nie wyobrażam sobie połączenia Marantrza z KLipschem, mimo iż posiadam kilka klocków. Nie chodzi mi o błedne dopasowanie, ale zwyczajnie nie wiem jak by to zagrało. KLipach nie potrzebuje wymagającej elektroniki.
Co ciekawe, wszyscy trąbia, że Marantz gra jasno, a tu opinia, że ciepło, dynamicznie, że basu nie brakuje , i proszę (sam też nie twierdzę, że jest jasny, a to też zależy od modelu. Na pewno KI Pearl-Lite gra cieplej i abrdzoej analogow niż PM7004.) ;)
Ma pewno Onkyo zagra efektowniej, ale do stereo jakoś nie podeszły mi klocki z tej stajni.
Niestety, bez odsłuchu się nie obejdzie.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
A co powiesz na ten model.
Dla mnie wygląda przekozacko.
Tylko cena trochę za wysoka.
http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7427136929

Na pewno bardziej zadbany i dizajnowo dla mnie np lepiej wygląda.. ale w ciemno ja bym nie kupił , charakter by mi na to nie pozwolił :) .. aczkolwiek i tak pewnie dużo lepiej zagra niż to co do tej pory tutaj było proponowane. Bardzo podobnie wygląda do klocków MF..
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
A co powiesz na ten model.
Dla mnie wygląda przekozacko.
Tylko cena trochę za wysoka.
http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7427136929

To było coś kiedy seria NAD Silver ukazała się w 1999r na rynku ten wzmacniacz własnie wchodził w skład tej serii w 2006r zakończono produkcję .Sam wzmacniacz porządnie zbudowany topologia układów przypomina trochę duńskiego Gryphona poradzi sobie nawet z obciążeniem 2 ohmy
 
Do góry