Zmiana sprzętu - doradzicie ? :-)

rfneo

New member
Przedstawię na początek na czym słucham:


Źródło BD Philips / Komp+flac / Tuner Onkyo T-4511 / Panaosnic TX47AS650

Wzmacniacz Onkyo A-9511
Kolumny Taga Platinium F-100 v.2


Jestem bardzo zadowolony z tego jak sprzęt gra koncerty (Adele, Metallica, Dire Straits, Madonna, Sting), szczególnie powyżej 1/3 mocy na wzmacniaczu - niestety przy dwójce małych dzieci jest niewiele okazji na to by cieszyć się takim odsłuchem. Natomiast podczas cichego odsłuchu kanałów muzycznych przez TV lub radia brakuje mi muzykalności i ciepła - reasumując będę szukał zestawu, na którym zrelaksuje się wieczorami słuchając ulubionej stacji muzycznej (kiedy dzieci już śpią) oraz nie będzie przeszkadzał podczas spotkań ze znajomymi. Ma być po prostu muzykalny już przy niskim poziomie głośności. Dodatkowo zastanawiam się nad Aplitunerem, który obsłuży FLAC z USB i da możliwość posłuchania radia internetowego.



Mój salon ma 30 mkw, natomiast sprzęt i kanapa są naprzeciw siebie po szerokości - także miejsce odsłuchu oddalone jest od kolumn o 4 m.


Dodam, że ostatnio miałem okazję na trochę większym metrażu posłuchać Dali Lektor 6 zestaw 5.0 + Amplituner Denon sieciowy - włączone radio internetowe i muszę przyznać że bardzo przyjemnie to grało.


Proszę doradźcie na czym się skoncentrować w poszukiwaniach i gdzie najlepiej umówić się na odsłuch w Poznaniu ?
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Swego czasu objechałem wszystkie sklepy w Poznaniu. Jedynie Koris wg mnie jest słusznym wyborem. Na resztę szkoda czasu.
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Amplitunery maja slabej jakosci DAC'i w srodku. Tak slabe zrodlo dzwieku ustawia jakosc juz na samym poczatku na niskim poziomie.
Ja wiem ze wygodnie, bo wszystko majacy sprzet obsluguje sie jednym pilotem ale jakosc cierpi na tym okrutnie.

Co do sluchania po cichu to tu wiele od kolumn zalezy. Pod duzym pradem kazda kolumna sie budzi do zycia ale przy cichym sluchaniu wiele zalezy od skutecznosci kolumn. Im latwiejsze do napedzania tym tym zwykle od nizszych poziomow zaczyna plynac muzyka a nie tylko dzwieki.
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Na kosciach Sabre sa zarowno budzetowo kiepsko grajace DAC jak i topowe konstrukcje za bardzo grube pieniadze. Uzycie jakiejs konkretnej kosci ani nie mowi o jakosci dzwieku ani nie gwarantuje jakiegos jej poziomu.
Sam uprosciles do bolu ;)

Najlepiej grajacy amplituner i jego wewnetrzny DAC jaki slyszalem to Anthem.

Porownanie grajka w moim Marantzu SR7009 a sredniego DAC/CD tylko pokazuje ze to raczej zabawka niz powazne urzadzenie audio.
 

rfneo

New member
To może skupmy się na kolumnach, co wybrać do odsłuchu ? Myslę o Dali Lektor 6 i Zensor 5. Co o nich sądzicie oraz czego jeszcze warto posłuchać.

Dodatkowo jeżeli zostałbym przy wzmacniaczu to jaki DAC polecacie do połączenia TV - wzmacniacz poprzez wyjście optyczne (aktualnie wzmacniacz podłączony pod wyjście słuchawkowe) oraz czy takie połączenie zagra lepiej.
 

Henry

Active member
Bez reklam
To może skupmy się na kolumnach, co wybrać do odsłuchu ? Myslę o Dali Lektor 6 i Zensor 5. Co o nich sądzicie oraz czego jeszcze warto posłuchać..
Posłuchaj i porównaj z innymi w podobnym budżecie, dla mnie osobiście cena nie jest tu współmierna z jakością.
Poza tym na 30 mkw przydałyby się większe kolumny.

Dodatkowo jeżeli zostałbym przy wzmacniaczu to jaki DAC polecacie do połączenia TV - wzmacniacz poprzez wyjście optyczne (aktualnie wzmacniacz podłączony pod wyjście słuchawkowe) oraz czy takie połączenie zagra lepiej.
Z niedrogich i sensownych - DacMagic 100 Cambridge Audio
 

rfneo

New member
Zaczynam się zastanawiać nad urządzeniem DAC, z tego co czytałem CA magicdac 100 gra dość ostro, w związku z tym czy w podobnej cenie znajdę coś z cieplejszym dźwiękiem ?

Dodatkowo do tej pory używałem TV do odtwarzania youtube i tutaj nie zauważyłem nic niepokojącego, natomiast podczas odsłuchu radia internetowego lub pendrive z plikami flac na wyjściu słuchawkowym słychać harczenie - niezależnie czy podłączę słuchawki czy wzmacniacz - ktoś mi to wyjaśni ?


Czy jak podłączę DAC pod wyjście optyczne audio przy TV to harczenie zniknie ?


Ewentualnie może powinienem poszukać odtwarzacza sieciowego/strumieniowego ?
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
z tego co czytałem CA magicdac 100 gra dość ostro,
Ciekawe stwierdzenie ;)
Jak dotąd słyszałem go wpiętego w systemy - Denon/Yamaha+Heco, Marantz+Kef/Dali, Roksan/Arcam+Focal, Onkyo+Elac/Tannoy... i nie zauważyłem, zresztą kilku znajomych z tego forum miało go u siebie i żaden z nich takich odczuć nie miał.
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Zaczynam się zastanawiać nad urządzeniem DAC...

Dodatkowo do tej pory używałem TV do odtwarzania youtube i tutaj nie zauważyłem nic niepokojącego, natomiast podczas odsłuchu radia internetowego lub pendrive z plikami flac na wyjściu słuchawkowym słychać harczenie - niezależnie czy podłączę słuchawki czy wzmacniacz - ktoś mi to wyjaśni ?


Czy jak podłączę DAC pod wyjście optyczne audio przy TV to harczenie zniknie ?


Ewentualnie może powinienem poszukać odtwarzacza sieciowego/strumieniowego ?

No wlasnie takiej jakosci elektronika jest w telewizorach. Do obrazu sie toto nadaje ale absolutnie do niczego wiecej.
Wzmacniacz sluchawkowy w telewizorze to juz ostatnia rzecz do ktorej producent sie bedzie przykladal.

DAC zmiazdzy jakoscia kazdy wynalazek z telewizora.
A jak czesto sluchasz na sluchawkach to dobrze miec albo wzmacniacz sluchawkowy podlaczony do DAC albo chociaz przyzwoity wbudowany w DAC.
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Dacmagic będzie dużo lepszy pod każdym względem. Nie ma co porównywać.

Takie proste konwertery to...no działają po prostu, ale o jakości dźwięku nie ma mowy.
 

Kejup

Member
Bez reklam
Witaj.
Jeżeli zakup ma być na dłużej to jeśli chodzi o dac polecę Ci Xiangsheng dac 05a. Rewelacyjne brzmienie za przyzwoite pieniądze. Niestety trzeba dać troszkę ponad 1000zł.
 

rfneo

New member
Poczytałem o chińczyku i rzeczywiście fajne ma opinie, ale z przesyłką z chin i opłatami celnymi robi się drogo. Chyba zamówie DM 100, gdyby nie spełnił oczekiwań to zwrócę.
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Zadzwoń do Koris i umów się na odsłuch - fachowa i miła obsługa jak mało gdzie - na pewno doradzą i przedstawią kilka fajnych opcji.
 

rfneo

New member
Kupiłem Fiio D3 i jestem bardzo zadowolony. Mam w tej chwili TV jako transport dla YouTube, flac oraz radia internetowego.
Jestem na tyle zadowolony z jakości dźwięku że porzuciłem zamiar sprzedaży sprzętu.
 
Do góry