TANNOY Mercury 7.2 vs TANNOY M2

SebossPL

New member
Witam szybkie pytanie odnośnie tych monitorów. Które lepiej brzmią i mają więcej basu?
Które byście polecili do wzmacniacza Cambridge Audio 351A.
Muzyka różna bez jazzu i klasycznej. Źródło spotify konsola tv. Pokój niecałe 14 m kwadratowych kolumny na podstawkach 2,5 metra od słuchacza.
Dodatkowo zapytam czy jest sens się bawić na takim metrażu w podłogowe konstrukcje np. TANNOY Mercury 7.4?
 

SebossPL

New member
Powiem tak 7.2 mam ofertę za nowe 1099 zł to chyba dobra cena. A M 2 to już za 600 zł można wyrwać. Ale skoro 7.2 grają lepiej to kupuję te. A i jeszcze może ktoś pomoże w temacie podłogówek jest sens się bawić w takim metrażu i czy to zagra czy będzie się dusić ?
 
Ostatnia edycja:

abdul0412

New member
Bez reklam
Na 14 moze byc za duzo basu, bo 7.4 maja go sporo. Ale to tez zalezy co lubisz. 7,4 to swietne kolumny za taka cene.

Pzdr
 

SebossPL

New member
Dużo ale jakiego basu? Bo jak ma huczeć i dudnić to zostaje przy monitorach. Mieszkam w bloku i nie chcę zbytnio sąsiadów denerwować, raczej będę słuchał cicho. Jakość basu przede wszystkim i jakość brzmienia ciepłe nie męczące.
 

mors111

Active member
Bez reklam
7.4 w bloku na 14m2 nie wykorzystasz , 7.2 jak na 14m2 całkiem OK ,

z kolei jak cicho słuchasz to basik fajniejszy będzie w 7.4 , sporo niżej schodzą ( 32hz vs 42hz w 7.2 ) , z 7.2 bardziej punktowy

sam miał bym dylemat na takim metrażu , jednak w bloku szedł bym w 7.2 , w domku na takim metrażu w 7.4 , lubię mieć zapas mocy
 

SebossPL

New member
Super właśnie na taką odpowiedz czekałem. Dziękuję i pozdrawiam 7.2 zakupione, może w przyszłości jak będzie mi mało to zamienię na 7.4.
 

mors111

Active member
Bez reklam
będzie dobrze , jak zabraknie basu lekko podkręcisz wzmacniacz , tak samo jak w wysokimi tonami , jak dla mnie będzie bardzo dobrze , wzmacniacz mimo "skromnej" mocy jest całkiem mocny ( choć mi osobiście CA nie podchodzi , gra zbyt naturalnie , a ja lubię lekkiego "pazurka" )
 

SebossPL

New member
:grin: Po weekendzie z tym sprzętem mogę śmiało powiedzieć, że jest to czego szukałem. Piękne brzmienie scena miękki bass ( dokupiłem kable basowe pozdrawiam sklep RMS w Białymstoku ) na dodatek jest bardzo uniwersalnie wszystko gra !!

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi i wracam do słuchania muzyki :grin::eek:k:
 
Ostatnia edycja:
Do góry