Wzmacniacz z main in itp

Intenso

Banned
No to jak gra bez nich to normalnie możesz się wpiąć w main in, ponieważ wzmacniacz jest gdzieś w środku zmostkowany.
A przedwzmacniacz musi działać, inaczej nie mógłbyś sterować głośnością z poziomu wzmacniacza.
 

Kejup

Member
Bez reklam
Wiesz powiem szczerze że nie sprawdzałem ale te zworki są chyba całkiem nieaktywne. Tam w środku to jest chyba jakoś ominięte.
 

Intenso

Banned
Dokładnie, są odłączone wyjścia pre out, może być też dołączone wejście main in, i mostek jest wykonany głębiej we wzmacniaczu dla skrócenia drogi.
Najlepiej to sprawdzić main in lub zadzwonić do Muda.
 

Kejup

Member
Bez reklam
Hehe rozmawiałem ostatnio z nim ale jakoś nie przyszło mi do głowy o to pytać bo poprzedni właściciel mojego c356 miał tak samo podpięte kino ze wzmakiem więc chyba tak musi być. Ważne że wzmak i cd po modzie to jest to granie o jakie mi chodziło w bardzo przystępnej cenie ;-)
 

redzis

New member
Fakt Nad ma zworki a po modzie one są nieaktwne także nic z tego. Trzeba wtedy robić tak jak mam ja tzn. ampli podpięty do wzmaka do AUX. Ustawiamy sobie jakąś głośność we wzmaku np. na godz 12 (wygodnie i łatwo spamiętać) i kalibrujemy kino. Następnie gdy chcemy odpalić film musimy pamiętać aby we wzmaku ustawić głośność na tą skalobrowaną natomiast do słuchania muzyki odpalamy tylko wzmak (jeśli mamy do niego podłączony np. cd). Ja tak mam i da się z tym żyć :)

O co dokładnie chodzi z tą kalibracją, jak ją przeprowadzić na moim Harmanie?
 

redzis

New member
Kejup namieszałeś mi w głowie z tym wpięciem w aux, może i Ja tak zrobię, wtedy napewno do 1000zł kupię porządny wzmacniacz do mojej konfiguracji :)
 

Kejup

Member
Bez reklam
Nie wiem jak Twój HK ale mój avr255 ma mikrofon do kalibracji i można to zrobić automatcznie ale ja ustawiłem ręcznie. Tak jak pisałem ustawiłem we wzmaku głośność a następnie w ustawieniach ampli ustawiłem głośność, odległość i rozmiar wszystkich kolumn. Takie standardowe ustawienie (kalibracja).
 

redzis

New member
A to Ja zrobiłem też ręczną kalibrację jak kupiłem Elaci, a swoją drogą miałem wzmacniacz Cambridge Audio a500 ale nigdy nie wpadłem na pomysł z wejściem aux a szkoda bo wiedział bym jak grały by na nim Elaci a tak to sprzedałem go bo grały z nim Avancy Omegi 506mk2 z mojego drugiego zestawu i zacząłem go wyprzedawać
 

redzis

New member
Ale rozumiem że jak kupię wzmacniacz i podłączę go z kolumnami pod amplituner to kalibrację ponownie trzeba robić?
 

mors111

Active member
Bez reklam
wtedy napewno do 1000zł kupię porządny wzmacniacz do mojej konfiguracji :)

za 1.000zł porządny wzmacniacz ?

ostatnio w sklepie u mnie był klient i poprosił o tanią i dobrą lampę , zadałem mu pytanie po co mu dwie ? z deko był zdziwiony , ale mu wytłumaczyłem , że albo ma być tania albo dobra :-D , a jak chce to mu sprzedam i tanią i dobrą , ale po co mu dwie ?

zrozumiał o co mi chodzi

za 1.000zł masz podstawowe nowe wzmacniacze , pewnie zagrają lepiej niż tanie amplitunery kina domowego , ale ale nie spodziewał bym się niesamowitego skoku jakościowego

mam w domu ( u mojej mamy ) Pioneer A10 ( taki za 700zł , A20 jest za 800zł ale ma pilota ) , szału niema , mocy też nie za wiele ( cóż zasilacz raptem 130W ) , zaczyna grać jak go się podkręci , loudness , + bass też prawie na max ( Pioneer za mocno tego nie podbija )

pewnie za 1kzł kupisz dobrą używkę , ale z nowych może i jakościowo będzie OK , ale za dużo mocy to nie nie mają ( max 2x50W/8ochm )
 

Kejup

Member
Bez reklam
Ale rozumiem że jak kupię wzmacniacz i podłączę go z kolumnami pod amplituner to kalibrację ponownie trzeba robić?

Tak. Bo musisz zgrać wzmak z ampli jeśli chodzi o głośność frontów.

Mors111 raczej w grę wchodzi używka. Myślę że coś sensownego w tej cenie się znajdzie np Nad c326bee, Yamaha as700 czy wspomniany pioneer a50 czy hk980.
 
Ostatnia edycja:

przemko77

Well-known member
Bez reklam
mam w domu ( u mojej mamy ) Pioneer A10 ( taki za 700zł , A20 jest za 800zł ale ma pilota ) , szału niema , mocy też nie za wiele ( cóż zasilacz raptem 130W ) , zaczyna grać jak go się podkręci , loudness , + bass też prawie na max ( Pioneer za mocno tego nie podbija )

Miałem okazję słuchać Pioneer'a A20 /A30 te konstrukcje też basem "nie ładują " część osób może nawet czuć pewien niedosyt ,po prostu firma poszła inną drogą - dla przykładu taki Denon PMA 720 AE jest lepszy na dole pasma ale niestety ten wzmacniacz ma inne wady po pierwsze słabsza muzykalność ,po drugie osuszenie średnicy .Paradoksalnie ta druga wada może nawet okazać się zaletą przy niektórych kolumnach
W ogóle za 1000zł jest dosłownie kilka nowych wzmacniaczy - wybór raczej ograniczony ,czy można je nazwać dobrymi zależy od oczekiwań przyszłego nabywcy ,ale osobiście uważam że lepiej rozglądnąć się za jakimiś używkami
 

redzis

New member
Tak. Bo musisz zgrać wzmak z ampli jeśli chodzi o głośność frontów.

Mors111 raczej w grę wchodzi używka. Myślę że coś sensownego w tej cenie się znajdzie np Nad c326bee, Yamaha as700 czy wspomniany pioneer a50 czy hk980.

Dziękuję kolego za pomoc
 

Kejup

Member
Bez reklam
Nie ma problemu ;-)
Jak jesteś ze śląska to zapraszam kiedyś do mnie posłuchać mojego szrotu:)

P.S.
Brat ma hk980 i Nada c375. HK gra po ciepłej stronie. Nad jest bardziej żywiołowy i detaliczny.
 
Ostatnia edycja:

Kejup

Member
Bez reklam
Może kiedyś przejazdem ;-)

Ja właśnie w trakcie remontu jestem i mam nadzieję że nie skaszanie akustyki.
 
Do góry