głośność w wzmacniaczach

mors111

Active member
Bez reklam
od miesiąca posiadam Pioneer a-10K i o ile fajnie to gra ( do połowy skali ) przy załączonym Loudness , to później już nie , tak wiem , to bardzo podstawowy model o skromnej mocy , ale do rzeczy

-trzeba go mocno kręcić ( tak jak amplitunery ) by było głośno
-jak już kręcimy powyżej 1/2 skali loudness przestaje działać i przestaje być "fajnie" kiedy nadal by się chciało by grało to dynamicznie

miałem kiedyś przez chwilę Denona 520/720 ( już nie pamiętam dokładnie ) i tam do 1/2 skali było już dość głośno i dynamicznie ( kolumny te same )

jak to jest w innych wzmacniaczach obecnych "tańszych" modeli

kiedyś miałem wzmacniacz Diora WS-504B i tam przy 1/2 skali moc była już konkretna i bardzo dynamiczna przy załączonym Loudness , w obecnym Pionner A10 jest to słabo odczuwalne

+ taki , że dźwięk jest bardzo czysty ,ale mocy brak ( Onkyo 609 nawet nie ma co porównywać , mocą i dynamiką pobija tego Pionnera )

czy są wzmacniacze ( tanie - nowe ) które do 1/2 skali grają bardzo dynamicznie bez generacji zniekształceń ?
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Trudno po A-10 spodziewać się cudów ,gdybyś podłączył sobie np.Cambridge Audio AM 5 to by było to samo albo jeszcze gorzej - to nie są wzmacniacze do głośnego grania dlatego zaleca się aby w przypadku takich konstrukcji dobierać kolumny o wysokiej efektywności aby uniknąć takich atrakcji
Trudno mi powiedzieć czy są takie tanie wzmacniacze osobiście nie spotkałem się z taką konstrukcją w przeciwieństwie do drogich wzmacniaczy które kontrolują sygnał niemal do końca - tam nie ma znaczenia czy jest "godzina 9 - 12 czy 3 " jest głośno ale jest czysto
Z tanich wzmacniaczy może NAD który jest wyposażony w soft clipping własnie po to aby od zniekształceń głowa nie bolała
 
Ostatnia edycja:

werf

Active member
Bez reklam
Nie mogę pojąć w jakim celu ty tak katujesz to pudełeczko .Przecież cała frajda jak miota membrankami na godz 8 .
 

WiTT

New member
Bez reklam
Mors, jesteś na forum z nami od już dawna, powinieneś wiedzieć kupując co z nim osiągniesz. Oczekujesz chyba od pionka więcej niż jest w stanie Ci dać :)
Uzywka w cenie tego nowego była by lepszym rozwiązaniem.
Mój poczciwy, po konserwacjach, NAD daje o sobie znać na godzinie 8-9, a do połowy skali chyba nigdy nie dojechałem. Wspomniany soft clipping faktycznie łagodzi przesterowania powyżej bardzo dużej głośności.
 

ikar1975

Active member
Bez reklam
Nie mogę pojąć w jakim celu ty tak katujesz to pudełeczko .Przecież cała frajda jak miota membrankami na godz 8 .

Werf moze o 8-ej t co innego miota Ci sie po pokoju .Pzdr
A ten pioneek to to ile ma przy 8ohm.
2x30w to malutko no chyba ze jakies glosniki mu zapodac efektywność 93-95db to cos by z tego moze bylo.
 
Ostatnia edycja:

mors111

Active member
Bez reklam
Mors, jesteś na forum z nami od już dawna, powinieneś wiedzieć kupując co z nim osiągniesz. Oczekujesz chyba od pionka więcej niż jest w stanie Ci dać :)

No tak . Wiem . Sęk w tym że ja dostałem za Free :) , no prawie bo zamieniłam się na coś co leżało u mnie w szafie i nie działało od 15 lat ( sprawdzałem kilka razy ) a tu dostałem nowke Pioneera więc jak dla mnie 100% zadowolenia ze kolumny też długo stojące mogły ponownie zagrać
 

werf

Active member
Bez reklam
Na godzinie 8 ten pioneer prawie wogole nie gra

Ok jasne że nie gra ale mnie chodzi o to aby zmienić na coś co gra właśnie na niskich poziomach głośności .Z twoim zamiłowaniem do mocy i napierda... na granicy przesterowania to tylko coś ze sprzętu estradowego.
 

mors111

Active member
Bez reklam
Na......nia to ja nie lubię , jedynie kiedy gra dynamicznie nawet przy cichym słuchaniu i tak mam w Onkyo 609 po załączeniu dynamic equalizer , a w tym pionnerze nawet jak loudness załączony jest i bas na full ( nigdy w onkyo tak nie miałem ) jest w miarę dynamicznie Ale jak już pisałem do 1/2 skali a potem już niestety gra płasko ( gdzie i tak nie jest mega głośno )

Przy Direct jest bardzo słabo
 
Do góry