Dali Lektor 6 - z czym połączyć?

piotr_jaa

New member
Witam.
Kupiłem niedawno Dali lektor 6 i obecnie poszukuję amplitunera/wzmacniacza. Sprzęt ma być używany, w budżecie 700zł, będzie podłączony do tv, później CD. Muzyka pop, dance, rock.

Zastanawiałem się nad Yamaha ax 700 ale to w sumie stary klocek, nie tani i ciężko pewnie kupić jakiś niekombinowany... podobnie sprawa ma się z sony 640es. Czy raczej się tego nie obawiać?

Co do amplitunera to zastanawiałem się nad Onkyo 8050 i ostatnio mi wpadł w oko Yamaha rx-797. Jeżeli jakość dźwięku nie będzie dużo odbiegać od wzmacniaczy to bym brał i się nie zastanawiał ale nie mam za bardzo gdzie tego odsłuchać i potrzebuję pomocy..

Proszę o opinie czy moje typy są o i czy zgrają się z tymi kolumnami.
Inne opcje mile widziane ;)
Straszny mętlik po przeczytaniu tych wszystkich wątków i opinii..
Pozdr
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Ze wzmacniaczy dobrą propozycją jest Denon ,moim zdaniem znacznie lepiej pasuje niż Sony .Ogólnie wzmacniacze Yamahy z serii AX się udały nie tylko jeżeli chodzi o moc ale także brzmienie - bas jest miękki i dość głęboki ,nie natarczywe wysokie tony i niezła muzykalność pozwolą na dłuższe odsłuchy
 

piotr_jaa

New member
Kupiłem Pioneer A-50 i muszę powiedzieć że daje radę, gra to bardzo fajnie, naturalnie i czysto.
Teraz planuję zakupić DAC żeby grać z komputera i później podłączyć odtwarzacz cd.
Dac może być używany, budżet 500zł.
Jakieś pomysły?
 

mors111

Active member
Bez reklam
Kupiłem Pioneer A-50 i muszę powiedzieć że daje radę, gra to bardzo fajnie, naturalnie i czysto.
Teraz planuję zakupić DAC żeby grać z komputera i później podłączyć odtwarzacz cd.
Dac może być używany, budżet 500zł.
Jakieś pomysły?

od 2 tygodni mam A-10 , gra bardzo czysto i fajnie , ale mocy za dużej nie ma , jak u Ciebie przy mocniejszym podkręceniu przy załączonym Loudness , który już nie działa powyżej 1/2 skali ?
 

piotr_jaa

New member
U mnie mocy nie brakuje, na ponad połowę skali gra cały czas czysto i wyraźnie. Dalej nie podkręcałem bo gra już glosno.
Cambridge Audio 100 mocno chwalony, zastanawiam się właśnie nad nim.
 

mors111

Active member
Bez reklam
U mnie mocy nie brakuje, na ponad połowę skali gra cały czas czysto i wyraźnie. Dalej nie podkręcałem bo gra już glosno.
Cambridge Audio 100 mocno chwalony, zastanawiam się właśnie nad nim.

no niestety A-10 jest słabiutki , dziś miałem okazje po raz kolejny potestować ( żona poza domem :D ) ,raczej bym go nie kupił ale darowanemu koniowi ...... ( tak dostałem go za podmiankę za sprzęt nie działąjący , który miał już 30 lat )

o ile dźwiękowo jest bardzo fanie , to jednak te 2x30W ( przy 8ochm ) bardzo słabe jest , te same kolumny amplituner Panasonic SA-HE75 po prostu wypychał 2x tyle przy zachowaniu czystego dźwięku ( ale tam mam zasilacz ma 220W vs 130W w Pioneer A-10 ) i moc 2x80W w klasie H+ cokolwiek to znaczy ( lub 5x80W z tego co podaje producent , ale tutaj obstawiam max 5x35-40W jeśli wszystkie kanały podłączone )

do cichego grania Pioneer A-10 jest OK , ale jak już chcemy dynamiczniej , to takie Onkyo 609 jakie posiadam , bardzo wymiata mocą i dynamiką
 
Ostatnia edycja:
Do góry