Wybór i ustawienie stereo w wąskim pokoju

maxi3king

New member
Cześć,

Jakiś czas temu przeniosłem się z domu do bloku i niestety warunki do słuchania muzyki znacznie się pogorszyły. Pokój z aneksem kuchennym jest wąski, ma wymiary ok. 3x6,5 m. Przesyłam zdjęcia pokoju.

Obecnie mam tani zestaw stereo Eltax Liberty 5+ (srebrne) i Onkyo Integra A-8250 kupiony za 800 zł. Odtwarzaczem jest PS3, ale ostatnio częściej youtube:)

Kolumny praktycznie mogą być ustawione tylko w jednym miejscu na dłuższej ścianie, ale przysunięte do ściany. Ponadto jak to w bloku staram się nie słuchać muzyki zbyt głośno, zwykle nie przekręcam potencjometra dalej niż na 4 na 40 stopniowej skali (czyli tak między godz. 7-8).

W związku z tym, że nie są to najlepsze warunki odsłuchowe wydaje mi się, że nie ma sensu wydawać kasy na drogi sprzęt, bo i tak nie poszaleje.

W poprzednim pokoju ok. 30 m2 jak grało znacznie głośniej i miało więcej przestrzeni to sprzęt brzmiał znacznie przyjemniej. Obecnie jestem trochę zawiedziony.

Czy w takich warunkach jest jakiś niedrogi sprzęt godny polecenia? Może zmienić kolumny na monitory? Może wymienić jakiś element zestawu żeby brzmiało to lepiej w takim wąskim pokoju przy kolumnach ustawioych przy tylnej ścianie?

ze7hv2lkuxbx.jpg


qrf7io9xnmos.jpg
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Mam bardzo podobny pokoik i też nie mogłem otrzymać zadowalających dzwięków z elektroniki którą posiadałem. Po paru eksperymentach i odsłuchu pożyczonych kolumn zdecydowałem się na sprzedaż Klipsch RP160 i zakupiłem Polk Audio TSx 440T i jest dla mnie zdecydowanie lepiej . Główną przyczyną wymiany kolumn w moim przypadku była ograniczona możliwość odsunięcia kolumn od ściany-Klipsch ma bass reflex z tyłu a nowe kolumienki z przodu i te mogę dostawić do ściany jednocześnie nie tracąc na jakości dzwięku jaki z nich słyszę. Muszę zaznaczyć że RP160 jak dla mnie są dobrymi kolumnami i w czasie prób z ustawieniami gdy je odsunełem na 60 cm od ściany dzwięk jaki emitowały był naprawdę super , ale niestety uroki betonowych budowli niejednokrotnie nie pozwalają na pewien komfort w użytkowaniu.
 

maxi3king

New member
Dzięki, na razie Polk Audio za drogie... Czyli szukać kolumn z przednim bass reflexem? A raczej monitorów czy podlogowych? Choć w sumie te eltaxy to prawie monitory tylko w stojącej obudowie. Jeśli słucham glosniej tak na 6/40 (okolo godz.9) to jestem zadowolony i dzwiek robi sie naprawdę ładny, ale problem jest przy cichszym sluchaniu...

A jesli juz cos zmieniac to wzmacniacz czy kolumny? Rozglądalem sie na razie za Mission M33, Tannoy R2, Pylon Pearl 20/25.

Czy jakies kolumny polecicie do takiego ustawienia w pokoju tak do 1000 zl (używane). Muzyka to RHCP, chillout, klasyczny rock, raczej wszystko procz klasyki i metalu,
.
 
Ostatnia edycja:

JanVid

New member
w tym pomieszczeniu po prostu szaleje echooooooooooo :) ))) ..... a więc leży akustyka pomieszczenia .... proponuję jako rozwiązanie tymczasowe (a rozwiązania takie są najtrwalsze :) ) położyć tani dywan z Ikei na podłogę pomiędzy kanapa-kolumny oraz coś zrobić z "gołą ścianą" za kanapą :)
 

maxi3king

New member
Dywan i półka za sofą byly w planach, wiec moze przyspiesze ich zakup. Caly czas się jednak zastanawiam czy jest sens przy takim rozkladzie pokoju czyli glowa przy scianie tylnej i glosniki dosuniete do sciany z szafką i scianą rowniez po bokach kolumn oraz wąskim i dlugim pomieszczeniem jest sens rozgladac się za nieco lepszym sprzętem czy jednak szkoda kasy bo mozliwosc sprzetu nie zostaną wykorzystane... Trudno tez byloby ocenic jak dźwięk z odsluchow przelozylby sie na dzwiek w mieszkaniu...
 
Do góry