denon 1500ae, co dalej

blade11

New member
Witam,

Obecnie mój sprzęt składa się z ampli marantz sr6006 raz na jakiś czas film, denon pma 1500ae w celu poszukiwania lepszych brzmień, bo jednak ampli to nie to samo co wzmacniacz, wybrałem już i w przyszłym tygodniu zakupie do tego dacmagic 100, da radę? słucham różniej muzyki, rock, pop, elektroniczna. Moja kolekcja FLAC, regularnie się powiększa :)

I teraz, jakie kolumny do tego dobrać? obecnie stoją Monitor audio MR6, czy one ograniczają możliwości tego sprzętu?
Co do tego wzmacniacza i daca możecie polecić? Myślę o używanych kolumnach w cenie 3-4 tyś za parę.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Denon to dobry klocek ,jednak na Twoim miejscu wybrałbym PMA 1600AE który ma wbudowany przetwornik c/a więc kupno Dac Magic będzie zbyteczne ,na dodatek ten wbudowany w wzmacniacz jest lepszy .W przyszłości do wzmacniacza mógłbyś dokupić CD Denona i masz komplet

Ten wspomniany wzmacniacz miałem możliwość słuchać ,grał z kolumnami Quadral za ok.20 tyś zł co świadczy o jego wysokim potencjale

audioblog: Denon 1600 series
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Zostaw 1500ae to maszyna nie do zajechania :) Bardzo dobry sprzet. Zreszta jakis sens sprzedawac wzmaka za 1500zl aby kupic takiego samego za 2 - 3 razy tyle drozszego tylko z dac na pokladzie.

Jak lubisz duzo miesistego basu polecam Celan 702 mam tez dacmagic100, ale jezeli zamierzasz sluchac muzy z tidala w jakosci master to poszukaj jakiegos streamera z MQA.
 

rabit

Active member
Bez reklam
lolo2 dobrze pisze. Na Twoim miejscu nie zamieniłbym 1500 na 1600. Koszt DAC-a mizerny w porównaniu do różnicy w cenie we wzmacniaczach. A 1500AE już całkiem nieźle gra. Oczywiście możemy iść w mniej znane firmy i lepszą jakość, ale nie oszukujmy się, za 2kzł z firmowych klocków ciężko znaleźć coś lepszego niż 1500AE/1510AE i Onkyo 9... Kolumnami więcej nadrobisz. Tak więc 2xTAK dla lolo2. :)
 

blade11

New member
Wzmacniacz zostaje na 100%, warto tego dacmagica 100 brac? Ogarnie Flaci i bedzie roznice slychac? Jaki streamer wchodzi w gre? Finansowo chyba dacmagica ciężko przebic...
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Mam DacMagic 100, kupilem z mysla o tidal master, ale ostatecznie nie widzi 192khz w Tidalu. Flac na kompie po zainstalowaniu sterownikow czyta normalnie.

Z 5 razy mialem go podlaczone, i teraz lezy schowany w szufladzie. Stereo nie moja bajka i nie slucham muzy z kompa. Musze go chyba wystawic na sell.

Na audioistereo teraz najbardziej podniejcaja sie nad DAC XiangSheng, nie wiem co to za ustrojstwo.
 

blade11

New member
Mam jeszcze pytanie, szukam czytam i tak sie zastanawiam, może pytanie glupie ale jestem jeszcze mało oczytany w tych tematach.
Mam taki przyklad, prosze o info:
Planuje podlaczenie daca, ale mam ampli, ktory ma wbudowany "jakis" dac.
I teraz czy poniższe przyklady cos zmieniają:
Podlaczenie:
Muzyka z pendrive we flacach do ampli, z ampli na wzmacniacz po pre out.
Muzyka z pendrive we flacach do ampli, nastepnie ampli do dacmagic, i do wzmacniacza.

Czy cos sie zmieni?
 

blade11

New member
Chodzi mi o to ze majac ampli ktory transporuje muzyke z komputera, play station, Pendrive, do wzmacniacza, ma sens zastosowanie dacmagica.
 

Rafal7

Banned
Jeżeli masz wzmacniacz Denona to na Twoim miejscu kupił bym dcd 1520 Ae , on ma dac na pokładzie, testowałem na nim Tidal i ogarnia go bez problemu.

Niedawno testowałem dac Hegla HD 20 z dcd 1520 ae i dla mnie nie było żadnej różnicy :D
Tylko się utwierdziłem że zakup był trafiony.
 

Borixon

Active member
Bez reklam
DACMagic to super urządzenie, zjada wiele odtwarzaczy do 2000zl, będę sprzedawał swojego razem z robionym pod niego zasilaczem, co jeszcze poprawia jego możliwości gdybys był zainteresowany.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Zależy dla kogo ,grać to oczywiście będzie. Zawsze twierdziłem ,że połączenie optyczne nie jest dobre (akurat to nie tylko moje zdanie) .Jeżeli CD lub wzmacniacz zawiera wewnętrzny moduł przetwornika c/a to warto go wykorzystać.
Słyszałem kilka takich konfiguracji i dobrze to grało odtwarzając pliki
W swojej wypowiedzi odniosłem się do sytuacji kiedy Playstation "robi za napęd" przy odtwarzaniu płyt ,w takiej konfiguracji szkoda w ogóle inwestować w dobry DAC bo nie ma to większego sensu
 

Borixon

Active member
Bez reklam
Zależy dla kogo ,grać to oczywiście będzie. Zawsze twierdziłem ,że połączenie optyczne nie jest dobre (akurat to nie tylko moje zdanie) .Jeżeli CD lub wzmacniacz zawiera wewnętrzny moduł przetwornika c/a to warto go wykorzystać.
Słyszałem kilka takich konfiguracji i dobrze to grało odtwarzając pliki
W swojej wypowiedzi odniosłem się do sytuacji kiedy Playstation "robi za napęd" przy odtwarzaniu płyt ,w takiej konfiguracji szkoda w ogóle inwestować w dobry DAC bo nie ma to większego sensu


Robiłem testy Przemku, dla mnie również optyk zawsze na ostatnim miejscu, lecz gdy w DAC wpialem tani CD bądź odtwarzać BD po Coax robiło już mega robotę. W szoku byłem ile wnosi zasilanie.

Kiedyś mój znajomek wziął ten zasilacz i powiedział ze nie ma różnicy, tłumacze dlaczego: słuchał na Denonie 720 i Zensor 7, przywiózł mi go, zapytał czy może sprawdzić u mnie..?.. i stwierdził ze 4 tysie jakie kiedyś wydał na Zensory to wyrzucone pieniądze...
 

blade11

New member
Sek w tym ze ja praktycznie nie odtwarzam plyt, najwiecej slucham flac z pendriva, stad pytanie, jak je transportować do wzmacniacza, czy wystarczy z ampli do wzmaka, czy lepiej bedzie jak miedzy ampli a wzmakiem bedzie jeszcze dac.
 

blade11

New member
i to jest coś czego nie wiedziałem :) rozumiem że nie ma jak i sensu kombinować połączenie pendrive->ampli->dac-> wzmacniacz?
Czyli biorąc pod uwagę mój sprzęt, ampli, wzmacniacz, konsole i w szczególności pliki flac na pendrive, jak najlepiej je transportować do wzmacniacza? tak żeby to było wyraźnie lepsze niż obecnie. Może tańszy DCD-720AE, z wbudowanym dac? tylko klocek z CD, a używany będzie tylko przez USB. Sam już nie wiem....
 
Do góry