Głośniki do TV (budżetowo)

Majchu

New member
Hej,

Postanowiłem zapytać tutejszych forumowiczów, ponieważ na innych forach - szczególnie tych typowo audiofilskich nie dostałem odzewu - chyba mój budżet jest za niski żeby się nad nim schylić ;)
Niestety nie stać mnie w tym roku na dobry amplituner i dwie kolumny i zdecydowałem się wybrać wersję super budżetową, ale tak czy siak lepszą niż wbudowane głośniki w moim TV. Chciałbym kupić głośniki komputerowe mój budżet to 500 zł. Mam kilka typów może pomożecie mi wybrać, zasugerować inne lub odwieść od tego pomysłu. W skrócie potrzebuję wsparcia. Wiem że takie głośniki dobierane są do biurek gdzie siedzi się blisko źródła dźwięku ale może uda się coś wyciągnąć.

Siedzę 2,5 - 3m przed telewizorem 58 cali także głośniki będą stać szeroko (trójkąt), a dźwięk pochodzić będzie z konsoli (gry, filmy blu ray), słucham też często wszelakiej muzyki.

Myślałem nad:
1. Edifier R1280DB
2. MODECOM
3. Edifier Studio R1600 TIII
4. MODECOM 2.0 MC-HF100
5. GŁOŚNIKI MODECOM MC-MHF60U
6. FENDA R30BT

Na jednym z forum polecono mi: System 2.1 TAGA HARMONY inTONE 2.1 mini

Tutaj zdjęcie - jestem świeżo po przeprowadzce dlatego wygląda jak wygląda :) Na dniach planuje umiejscowićtam szafkęRTV o wysokości ok. 40cm.
 

Savron

Well-known member
Bez reklam
Gdzie zdjęcie?
Głośniki komputerowe do TV? To pomyśl nad soundbarem. Za 500 zt może cóż znajdziesz. Na pewno liepiej niż głośniki pod komputer.
 

Majchu

New member
Wertowałem wiele for i wniosek był jeden - soundbar to najgorsza opcja.
Głośniki komputerowe dadzą mi opcje stereo.

Microlab Solo 6c/7c - byłem już zdecydowany ale mają bass refleks z tyłu i nie mam miejsca by je odsuwać.

Nie mogłem wrzucić linków nie wiem dlaczego, jeszcze raz spróbuje:

 

DrWredman

Active member
Majchu,

dozbieraj chłopie drugie 500 zł i będziesz mógł kupić używany wzmacniacz (albo nawet amplituner stereo) i głośniki/monitory albo nawet podłogówki. Obecnie jest tyle sprzętu na aukcjach że spokojnie można znaleźć coś sensownego.
Wydasz kasę na głośniki komputerowe, pocieszysz się góra miesiąc i będziesz żałował.

Wstrzymaj się z kupowaniem szafki, bo jeśli będziesz chciał postawić podłogówki to szafka będzie musiała być niezbyt szeroka. Najpierw sprzęt potem meble. Ja zrobiłem odwrotnie i teraz jest bardzo ciasno.
Ja bym na Twoim miejscu powiesił TV na ścianie, a szafka byłaby tylko pod sprzęt/płyty itp.
 
Do góry