kolumny:jak wydać 500 zł

marek_rob

New member
Mam kolumny CE 9596 SABA /Tonsil 1986 r./
Mogę wymienić głośniki
są w kolumnach:
GDN 25/55 (8 Ohm)
GDM 12/60/4 (8 Ohm)
GDWK 9/80/4 (8 Ohm)
Koszt w sklepie tonsil za 500 zł.

Albo kupić nowe kolumny. Zakładając budżet 500 zł mogą być tylko ze sklepu mall.pl (muszę tam do końca roku wykorzystać bon 400 zł, kolumny za 900 zł będą więc kosztować 500 zł). Niestety nie mają w tym sklepie prawie żadnego wyboru kolumn.

Są tam aq tango 85. Będą grać lepiej od starych SAB ? Zna ktoś tego producenta ?

Wariant 2: nowe kolumny za kwote do 2000 zl, ale o nie szybko.
ma to grać z onkyo 8250 lub yamaha rn-602
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Za 500 kupi jakieś udane monitorki (oczywiście używane) i grać to będzie zdecydowane lepiej od tych które wymieniłeś
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Sprzedaj komuś bon za 300 zł, ktoś będzie jeszcze 100 do przodu, a Ty za 800 kupisz np. Boston A26. Zakup ma być zadowoleniem, a nie wydać bez sensu bo jest potrzeba. Machnij tu na forum ogłoszenie, że odstąpisz taki bon w atrakcyjnej cenie.
 

marek_rob

New member
. Boston A26. Zakup ma być zadowoleniem, a nie wydać bez sensu bo jest potrzeba. Machnij tu na forum ogłoszenie, że odstąpisz taki bon w atrakcyjnej cenie.

Od dawna nie śledziłem rynku audio ani zmian w technologii. to maleństwo będzie grało lepiej od tych moich wieeeelkich SAB ? /bas ?/ Byłoby super.

PS.
1 Będę wdzięczny za opinie yamaha rn 602 vs onkyo 8250. /Właściwości audio,bo wyposażenie znam/
2 Słuchanie wieczorem / cicho/ Yamaha ma contour: potrzebny przy takich kolumnach, jakie wchodzą w rachubę ?
2 Odnośnie kolumn: W rachubę wchodzi zwiększenie budżetu do 2000 ale to nie na teraz.
 
Do góry