Wzmacniacz/amplituner i kolumny

deathfury

New member
Czesc,
Powracam po rady, tym razem z problemem z audio.
Od jakiegos czasu nosilem sie z zamiarem jakiegos fajnego zestawu grajacego i teraz przy okazji przeprowadzki uznalem, ze to dobry moment.
Potrzebuje jakiegos fajnego zestawu stereo, ktory naglosni mi salon polaczony z aneksem kuchennym o calkowitej powierzchni ok. 35-40m2.
Poczatkowo myslalem o zlozeniu czegos sam, mam nawet znajomego, ktory akurat mial projekt dla siebie, ale okazalo sie ze za obudowy musialbym zaplacic ok. 1800zl, co po doliczeniu glosnikow oraz elektroniki daje ok. 2500zl, a w tej cenie chyba spokojnje mozna znalezc cos gotowego.
Jezeli chodzi o wzmak/amp, mialem na oku chinola Auna AV2-CD508BT, ale po przeanalizowanu wymagan nie jestem przekonany.
Oto one:
- najbardziej zalezy mi na dobrej jakosci muzyce. Slucham glownie rocka, metalu oraz muzyki “klasycznej” pod postacia soundtrackow roznego rodzaju. Chcialbym w zestawie jakis dobry odtwarzacz cd i nie wykluczam w przyszlosci rozbudowy o gramofon
- do wzmaka chcialbym podlaczyc tv (Philips 65PUS7601), konsole PS4 i byc moze dekoder tv. Tutaj pojawia sie podstawowe pytanie - czy potrzebuje na kazdy z tych sprzetow osobne wejscie, czy tez wszystko moge przepuszczac przez TV i jego gniazdo cyfrowe,i ewentualnie DAC?
- bardzo zalezy mi na Bluetooth, rowniez mile widziana bylaby mozliwosc podlaczenia sie do wifi, ale nie jest to konieczne
- mile widziane byloby gdyby wzmak mial pozniejsza mozliwosc upgradeu do 5.1, ale to rowniez nie jest konieczne
Tak wiec drodzy uzytkownicy, czy jestescie w stanie polecic mi zestaw wzmacniacz + kolumny + odtwarzacz cd (w zasadzie na poczatek moze byc bez tego ostatniego) w cenie do powiedzmy 4000zl?

Z gory dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Dobry byłby amplituner Onkyo TX-8250 to nowoczesne urządzenie o dobrym dźwięku spokojnie wytrzymuje porównanie z budżetowymi wzmacniaczami ,do kompletu mogą być kolumny JBL Studio ,to też dobre głośniki nie tylko o dużej skali głośności ale także porządnym brzmieniu
 

daroquaresma

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jeśli chodzi o muzykę której słuchasz to pod względem doboru kolumn do niej są to 2 skrajne typy. Innymi słowy szukasz bardzo uniwersalnych kolumn które nadadzą się do mocnego rocka gdzie będziesz chciał poczuć wykop i dynamikę a zarazem do spokojniejszej gdzie ważny będzie detal i wyeksponowana średnica. Tak na prawdę to nie raz ciężko znaleźć taki kompromis w kwocie i kilkukrotnie większej.
Masz kawał pomieszczenia do nagłośnienia. Do tego chcesz wzmacniacz z Main In - wejście dzięki któremu w przyszłości wykorzystasz jak zakupisz amplituner z PRE OUT po to aby wzmacniacz działał jako końcówka mocy do przednich kolumn.
No i jakieś urządzenie sieciowe gdzie możesz zarządzać muzyką przez telefon.
Przy takim budżecie i takich wymaganiach szukałbym po używkach.

Pierwsze z brzegu kolumny

Q Acoustics 2050i IDEALNY STAN (7056595053) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

FOCAL Chorus 714 walnut 100% OK jak nowe gwarancja (7049204184) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Monitor Audio BX6 Czarne!!! Okazja!! Gwarancja!!! (7022540590) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

EPOS M16 OKAZJA! / Salon ART-AUDIO (7038910179) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

do tego wzmacniacz

Rotel Ra-11 wzmacniacz bluetooth (7058279013) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
posiada wejścia cyfrowe - możliwość podłączenia np. konsoli czy dekodera poprzez wejście optyczne, wejście gramofonowe, brak MAIN IN

Wmacniacz stereo Denon 1500 ae (7057206950) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
posiada wejście gramofonowe, posiada MAIN IN

Music Hall a50.2 wej. phono MM/MC analogowy dzwiek (7054148881) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
posiada wejście gramofonowe, nie jestem pewien czy ma MAIN IN

ogółem wzmacniacze które maję pełne wejście MAIN IN raczej nie należą do segmentu budżetowych urządzeń tylko półkę wyżej

Jak widzisz, zakładając że te ceny są pewnie do negocjacji to same kolumny z elektroniką wyniosą ok 4000 zł . Jeśli chodzi o odtwarzanie muzyki proponuje na początek jakiś odtwarzacz multimedialny oparty na Androidze np.

https://www.c4i.com.pl/index.php?op...rt_product_id=4128&virtuemart_category_id=622
 

deathfury

New member
Czesc,
Wielkie dzieki za obszerna odpowiedz.
Z tego co rozumiem, moze na chwile obecna lepiej zrezygnowac z potencjalnych upgradow (5.1, gramofon) i w tej cenie skupic sie na czyms porzadnym w 2.1, co bedzie mialo fajne mozliwosci technologiczne.
Dziekuje rowniez bardzo za konkretne linki do allegro. Moj problem jest jednak taki, ze beda to moje pierwsze glosniki w zyciu (nie liczac komputerowych za 200 czy 300zl), a wiec same nazwy i modele niewiele mi mowia. Bede musial wybrac sie chyba do jakichs salonow hi-fi i uslyszec na wlasne uszy jak co gra.
W kazdym razie, jeszcze raz wielkie dzieki!
 
Do góry