Kolumny / monitory do ONKYO TX-8270

krzysiek81

New member
Czesc,

Szukam porady doswiadczonych kolegow z forum.
Zdecydowalem sie na zakup wzmacniacza stereo Onkyo TX-8270, ktory ma sluzyc do wszelakich celow - uniwersalnych - muzyka, kino domowe, a nawet gry. Szukam kolumn lub monitorow do tego wzmacniacza (nie planuje soobwoofera). W zwiazku z tym zwrocilem sie o porade do panow, ktorzy zajmuja sie dystrybucja kolumn / monitorow.
Pomieszczenie to salon dlugi na 5.5 m x 4.5m szeroki (25mkw), jednym rogiem otwarty na kuchnie i przedpokoj.
Kolumny ustawione raczej blisko sciany. W pierwotnym zalozeniu mialy byc obudowane szafkami / polkami na wymiar (w tym przypadku BR chyba powienien byc od frontu). Temat otwarty - bede dostosowywal meble do glosnikow.
Zestaw raczej budzetowy (2-3 tys).
Szukam cieplego, glebokiego brzmienia "z oddechem". Raczej bez piskow i mocnych bitow.

Oto propozycje dystrybutorow:

Pylon audio diamond monitor
Pylon audio opal monitor
Pylon audio opal 23
Pylon audio Pearl 23
STX electrino 250
Dali Spector 6
Jamo concert C97

Zainteresowaly mnie:

Tonsil Maestro II 180
JBL Arena 180
Klipsh-r-26f
Pylon Topaz 20
Indiana Line Nota 550
Monitor audio mr6
Taga harmony tav 806f

Czy ktos mial okazje konfrontowac te glosniki z tym wzmacniaczem?
Czy ktos doswiadczony, droga eliminacji, moglby doradzic co odrzucic na wstepie i w ktorym kierunku isc?
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Ze wszystkich ,które wymieniłeś dobrymi propozycjami są Pylon Audio Pearl 25 , Opal ,Dali to kolumny o dojrzałym dźwięku do słuchania muzyki
Tak nawiasem mówiąc Onkyo TX-8270 jeżeli się nie mylę to amplituner ,miałem możliwość słuchania amplitunera z serii TX ale innego modelu grało to z Heco Aleva - ogólnie świetny dźwięk, aż się sam zdziwiłem
 

Glidechris

New member
Cześć,
Taki zestaw posiadam, ONKYO TX-8270 + JAMO C97 i jakna powierzchnię pokoju około 30 m2 to wystarczająco z mocą. Jeśli pytasz o dźwięk to soczysty z dużą ilością basu. Słuchając nawet bardzo cicho jest słyszalna głębia dźwięku. Wszystkie demówki na YT dotyczące DTS ,Dolby itd wciskają w fotel. Polecam
 

lestek

New member
posiadam ten amplituner z dali zesnsor 3 i nie polecam , zupełnie moim zdaniem te połączenie się nie zgrywa
 

mors111

Active member
Bez reklam
posiadam ten amplituner z dali zesnsor 3 i nie polecam , zupełnie moim zdaniem te połączenie się nie zgrywa

bo to małe kolumienki są , idealne do kina jako surrandy lub do stereo w małym pokoju ( czytaj 10-12m2 )

sam amplituner stereo nie jest zły
 

lestek

New member
skoro to małe kolumienki do małego pokoju to jestem ciekaw dlaczego Onkyo nie jest wstanie poruszyć membrany głośnikowej nawet przy 3/4 wolumen głośności (bas +2 lub 3)...tak to jest w moim przypadku...( ps. nie twiedzę, że onkyo 8720 gra źle)
 
Do góry