Jakie kable do zestawu Roksan Kandy K2 (amp+cd) i Dali Ikon 6 mk2

Dyrman85

New member
Witam,

Na wstępie chciałem się przywitać i pogratulować fajnego forum. Od dłuższego czasu planowałem zakup sprzętu stereo i dzięki lekturze wielu wątków moja wiedza w tym zakresie (choć nadal niewielka) bardzo się wzbogaciła.

Otóż stałem się posiadaczem integry i cd Roksan Kandy K2 oraz kolumn Dali Ikon 6 mk2. Teraz potrzebuję czymś to spiąć.

Trudno mi określić budżet, wiadomo że kable to indywidualna sprawa więc na początek szukam czegoś co po prostu nie będzie najsłabszym ogniwem mojego zestawu i go w jakimś sensie nie ograniczy. W grę wchodzą kable nowe i używane.

Możecie coś polecić? Jaką kasę warto wydać żeby to miało ręce i nogi? Może jakieś propozycje z allegro?

Będę bardzo wdzięczny za wszelką pomoc i podpowiedzi :)

Z góry dzięki.

Pozdrawiam
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Ostatnio testowałem kabelki od 1-3tyś zł , więc możesz poczytać co wprowadziły do mojego systemu poszczególne kabelki. W moim wątku masz więcej informacji:
http://www.hdtv.com.pl/forum/1415825-post1747.html
I tu:
http://www.hdtv.com.pl/forum/1419290-post1788.html

W przypadku troszkę lepszych kabli niż 50-100zl za metr niekiedy zmiany są mocno słyszalne i trzeba je dopasować do systemu. Też nie zawsze najdrozszy kabel sprawdzi się w danym systemie najlepiej. U mnie np. Kimber 12tc którego testowałem niewpasował się totalnie a wygrał Tellurium q ultra blue. . :) To nie oznacza że kimber jest złym kablem, jest bardzo dobry tylko nie wprowadził tego czego oczekiwałem w swoim systemie... :)
 
Ostatnia edycja:

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Według niektórych firm koszt okablowania to powinno być 20% wartości sprzętu
Jeżeli nie miałeś wcześniej styczności z drogim okablowaniem ,to nie kupuj kabli po kilka tysięcy złotych .Dużo zależy też od tego czy kupujesz nowe czy używane przewody
 

Dyrman85

New member
Dzięki za wszelkie sugestie.

Generalnie chyba jestem zdecydowany na używane przewody głosnikowe i interkonekty, oraz nową resztę kabli (podłączenie TV, DVD itp).

Musze się powoli decydować, zakup niestety - jak to przy używkach bywa - będzie w ciemno.

Czy ktoś obeznany w temacie mógłby podrzucić jakiś link z Allegro? Do kolumn potrzebuję przewody ok. 1,5- 2 m na stronę.

Co do interkonektów - co powiecie na takie coś?

[nie mogę jeszcze zamieszczać linków na forum] tytuł z allegro:
Interkonekt RCA NEOTECH NEUTRIK 75 cm wzmacniacz

Pozdrawiam
 

Dyrman85

New member
Panowie, jestem w kropce...

Chciałem na weekend już ustawić sprzęt i testować, a tu lipa bo kable jeszcze nie wybrane. Przestudiowałem pół internetu, i czuję się coraz bardziej zdezorientowany i zniechęcony.

Potrzebuję jakieś kable na początek. Takie, które zagrają dobrze. Jak będzie mi czegoś brakować, będę kombinować dalej.

Chętnie wszedłbym w kable używane. Dajcie proszę jakieś bezpieczne propozycje, bo już mi się ulewa jak czytam o kablach :)

Będę niezmiernie wdzięczny.

EDIT: Potrzebuję dwa zestawy IC (cd i tuner) ok. 0,5 m i dwa kable głośnikowe ok. 2m. Budżet - jak najmniej, tyle ile warto wydać, max 1000zł na całość.
 
Ostatnia edycja:
Do góry