Pomoc przy wyborze kolumn + wzamcniacza

kuba3303

New member
Witam, Bardzo proszę o pomoc w wyborze dobrze grającego zestawu STEREO do pokoju 16m2. Myślę nad zakupem używanego sprzętu wyższej klasy niż nowego "marketowego". Za wzmacniacz myślałem ONKYO z serii TX-SR model hmmm? i tu zaczynają się dylematy... Co do kolumn chciałbym przeznaczyć ok 800 złotych i cieszyć ucho dobrą muzyką. Zależy mi na tym aby całość grała dobrze i przenosiła niskie i wysokie tony. Zgóry dziękuję za pomoc :smile:
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
To wymienione przez Ciebie Onkyo to przypadkiem nie amplituner ?
Konkretnie jaki chciałbyś system - wzmacniacz + cd + kolumny czy coś innego ,z czego chcesz odtwarzać muzykę ,odnośnie kolumn - mają być podłogowe czy podstawkowe ?
 
To co podałeś (ONKYO z serii TX-SR) to nie wzmacniacz a amplituner.
Jak składasz sobie zestaw stereo to kupuj tylko te pierwsze(wzmacniacz), kiedyś może dowiesz się jaka jest różnica.
Nie wiem ile masz kasy ale zasada jest jedna, 1/3 kasy wzmacniacz i 2/3 kolumny.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Chcesz robić kino domowe ,czy stereo ? .Kupowanie amplitunera wielokanałowego do stereo jest raczej pozbawione sensu

Pytanie zasadnicze - ile możesz przeznaczyć na zakup sprzętu
 
Ostatnia edycja:
Możesz zbudować mnóstwo zestawów za tą kwotę.
Ja na działce mam budżetowy zestaw stereo, Pioneer A10 plus JBL E30.
Zestaw za nie całe tysiąc złotych a łupie aż miło.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Rzeczywiście wzmacniacz Pioneer A-10 jest niezły ,chociaż lepiej się zdecydować na model A-30 ,który widziałem za 1099zł (z tym że czarny) .W obecnej chwili nie kupi nowego lepszego wzmacniacza w tych pieniądzach
Dobrym wyborem może też być Denon PMA 720 ,który kosztuje 999zł ,brzmienie tego wzmacniacza jest też niezłe - będzie bas ,dynamika czystość oraz przejrzystość dźwięku nawet przy większych poziomach głośności .Jedyną wadą w porównaniu do Pioneer'a może być słabsza barwa i nasycenie ,dlatego kolumny nie powinny być jasne
Druga opcja to kupno dobrego używanego wzmacniacza coś w rodzaju NAD C320 lub Rotel
 

Mons.81

New member
Witam trochę odświeżę temat.Pare dni temu byłem na odsłuchu zestawu stereo:
Onkyo A9050+Polk Audio Signature S50
-Indiana Line Tesi 560
-Melodika Bl40 Mk2
-Polk Audio Tsx330
Zestaw będzie grał na 24 mk2,najlepiej w brzmieniu wypadły polki s50 szczególnie góra i srodek okazało się że lubię tzw.ciepłe granie,dół był taki nie za mocny jak w melodikach i bardziej rozległy nie zamknięty w środku .Tesi 560 troszkę brakowało tego basu rozległego.To będzie Mój pierwszy zestaw.Mam pewien mały problem mianowicie kuszą mnie polki s55(nie było ich w salonie,były s60 za duże jak dla mnie)oraz Indiana line Musa 505 jak one grają dołem?Góra powinna być raczej taka sama może jeszcze bardziej podkreśli wysokie tony.Czy marantz pm6006/6005(nie mam możliwości jego odsłuchać)był by lepszy pod te kolumny od Onkyo a może coś innego najlepiej z dac.Aha budżet to 4000 zł na całość,wzmacniacz może być używany.Źródło dźwięku na chwilę obecną to tv.Pozdrawiam.
 

abdul0412

New member
Bez reklam
Zobacz Tannoye 7.4 to wlasnie ocieplony dzwiek. Mozna tez ew jakies podstawki np monitor audio br 2.

Wzmacniacz hmm tutaj nie pomoge ale onkyo powinien ladnie sie skomponować z tannoyem.
 

abdul0412

New member
Bez reklam
Zobacz jeszcze pylon audio saphire 25.
Generalnie przesluchaj sobie pare zestawow na docelowym wzmacniaczu i twoje ucho najlepiej ci doradzi. Podziel sie wrazeniami.
 
Do góry