Płyty cd w stereo

lolek126

Well-known member
Bez reklam
W związku że nie ma tematu o jakości płyt (cd) które są dostępne w naszych sklepach jak i w sklepach np w Japonii postanowiłem założyć taki temat.. jak ktoś kupił płytkę i jest fajnie nagrana to proponuję tutaj wrzucać takie wydania.. niektórym może się przydać.. jak również można się pytać innych o wydania jakiś wykonawców.. choć zdaję sobie sprawę że za wiele osób to płyt cd nie kupuje na tym forum ale na pewno są i tacy co kupują i mogą się podzielić swoimi odczuciami co do jakości tych płyt.

Ja mam pierwsze pytanie .. czy ktoś ma płyty cd tego Pana (Ed Sheeran) kupione u nas w RP? Jeśli tak to jak jest z jakością tych płyt?

https://www.youtube.com/watch?v=lp-EO5I60KA

Specjalnie ten teledysk wrzuciłem bo miło się ogląda.. :)
 
Ostatnia edycja:

rabit

Active member
Bez reklam
Mam album "X", na którym jest ten utwór, kupiony w Media Markt i jakość jest świetna. Zawsze testuję sobie sprzęty na tej płycie. :)
"Divide" mam na LP i powiem szczerze, że jeszcze nie miałem czasu na odsłuch na spokojnie. To jest jedyna płyta, na której muszę przerzucić pasek w gramofonie, żeby zmienić prędkość.
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ok dzięki Kolego :- ) zauważyłem że podobnej muzy słuchamy :- ) na gramofonie to troszkę inaczej to zabrzmi..
 
Ostatnia edycja:

rabit

Active member
Bez reklam
Nie ma co... głos to ona miała. A teraz na Spotify zapodałem sobie Gilmora i chyba też będzie u mnie na czarnym krążku w kolekcji. Zobaczymy po przesłuchaniu całości?
 

rabit

Active member
Bez reklam
Trzeci utwór i już wiem że muszę go mieć. :) Brawo Wy!
Mój przyjaciel ostatnio, przywiózł z Walii jako prezent dla mnie, płytę LP: RIVERSIDE
Love, Fear And The Time Machine. Warto posłuchać rodzimego zespołu. A nóż podpasuje...
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Whitney zawsze czarowała głosem.
Długo drugiego takiego nie będzie.

Są specjaliści od głosu którzy twierdza że do dnia dzisiejszego nie ma drugiego takiego głosu jaki miała W. H.


Krzychu mój kumpel ma te płytki i to samo twierdzi że to są najlepsze wydane płyty jakie miał okazję słuchać ,,, a ma wiele płyt w SACD jak i płyt od "Japończyków" :- ) a te płyty podobno rewelacja pod względem nagrania.. I co ważne można ją odtworzyć również w zwykłych odtwarzaczach,...
 

Killarmy

New member
Oprócz płytek powyżej dołożyłbym

Beck- Morning Phase
John Mayer- Paradise Valley
John Mayer- The Search for Everything
Roger Waters- Amused to Death
Michael Jackson- Number Ones
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
To i ja kilka dorzucę:
1. Tina Turner - Tina
2. G. Michael - Twenty five
3. G. Michael - Symphonica
4. L. Richie - just go
5. A. Bocelli -Vivere
6. Dire Straits - the best of..
7. W. Houston - the best - podwójne wydanie..

To tak na szybkiego..
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Krzychu mój kumpel ma te płytki i to samo twierdzi że to są najlepsze wydane płyty jakie miał okazję słuchać ,,, a ma wiele płyt w SACD jak i płyt od "Japończyków" :- ) a te płyty podobno rewelacja pod względem nagrania.. I co ważne można ją odtworzyć również w zwykłych odtwarzaczach,...
No Kolego to zależy, bo nie do końca tak jest, odnośnie SACD.
Płyty SACD (Single layer SACD, Dual layer SACD, Hybrid SACD)
A co do wytwórni Stockfish, to bez dwóch zdań. Dorzuciłbym jeszcze Chesky Records.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Kolego miałem na myśli to konkretne wydanie na SACD...😃 w zwykłym odtwarzaczu również ludzie mogą sobie posłuchać ...
 
Do góry