Płyty cd w stereo

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Dawno nie wklejałem płyt, czasu brak, ale w poniedziałek mam do odebrania dwie płyty M. Bajora, pierwsza z nich to "Od Piaf do Garou"
"Studyjna płyta Michała Bajora z kolekcja 25 wielkich przebojów piosenki francuskiej. Na 2-płytowym albumie piosenki zabrzmią w tłumaczeniach Wojciecha Młynarskiego, które także w większości usłyszymy po raz pierwszy. Na albumie znajdą się przeboje, których oryginalnymi wykonawcami są: Charles Aznavour, Gilbert Bacaud, Georges Brassens, Jaques Brel, Joe Dassin, Michel Delpech, Garou, Francis Lai, Michael Legrand, Yves Montand, Edif Piaf, Charles Trenet."
A druga to "od Kofty do Korcza cz. 2
Trudno uwierzyć, że od debiutu Michała Bajora minęło prawie 45 lat. Ostatnia płyta artysty, zatytułowana "Moja miłość" - wydana przez Sony Music w 2015 roku i będąca swoistym hołdem, złożonym Wojciechowi Młynarskiemu, jeszcze za jego życia, bo zawierająca wyłącznie jego teksty - okazała się niebywałym sukcesem fonograficznym. Zyskała status Platynowej Płyty, 50 razy pojawiła się na Ogólnopolskiej Liście Sprzedaży OLiS, zagarnęła najwyższą pozycję w TOP 50, a w drugim roku od wydania, była wciąż jedna z 10-ciu najlepiej sprzedających się płyt w Polsce.
Nowa pyta Michała Bajora "Od Kofty... do Korcza" niejako podsumowuje kilkadziesiąt lat przygody aktora z piosenką i jest dwudziestą pozycją w jego dorobku nagraniowym (nie licząc pocztówki z 1973 roku). Na repertuar jubileuszowego zestawu złożyły się najważniejsze utwory w muzycznym życiu wybitnego wokalisty – te, o których wydanie od lat proszą fani, i do których jednocześnie on sam ma szczególny sentyment. Nagrane i zaaranżowane na nowo, mogą z powodzeniem stanowić rodzaj klamry dla artystycznej drogi Bajora. Dla sympatyków Michała Bajora ten zbiór będzie niewątpliwie wymarzoną i niezastąpioną perłą w całej jego dyskografii. Materiał został podzielony na dwie części, pierwsza wyszła w maju b.r., druga część zawiera wyłącznie kompozycje Włodzimierza Korcza, do tekstów wybitnych autorów, m.in. Jonasza Kofty i Wojciecha Młynarskiego."

Byłem jakiś czas temu u kumpla i tak trzy płyty posłuchałem, potem na Tidalu u siebie i pewnie jeszcze kilka płyt kupię ...:)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Piramida jadę na groby, aby potem dać radę w drugą stronę Polski objechać groby, a do tego to wiesz ja nie jestem jakoś nawiedzony, audio, czy też film nie przesłaniają mi życia.

pliki jpg
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Z telefonu nie idzie pisać na tym superanckim forum.. 😋
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Dla mnie 30 zeta za płytę to prawie pół darmo jak by się dostało. Co prawda tutaj płyta starsza, ale czasem te starsze są droższe od nowości, np George Michael w k2 HD widziałem tą pĺytę już po 600-800 zł. Ja komuś oferuję 350 zł bo nawą i leży na póĺcevi nie chce mi sprzedać. -)
 
Do góry