Płyty cd w stereo

lolek126

Well-known member
Bez reklam
S. McLachlan odsłuchana - płytka taka na okres świąteczny, aczkolwiek ja mam kilka takich płyt różnych wykonawców i lubię w ciągu roku sobie czasem coś zapodać z takiego repertuaru. Jeszcze dwie inne płytki zamówiłem tej Pani, bo tak jak pisałem wcześniej bardzo mi podeszła Ta wokalistka. Sama płyta całkiem dobrze nagrana i jestem zadowolony, tylko cena mogłaby być niższa, ale zycie. Płyty tejPani należą do tych droższych, a nikt nie każe kupować na siłę. :)



image upload
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Dzisiaj byłem w Nautilusie nie "lubię " tam chodzić bo potem głowa mnie boli :), ale na poprawienie humoru zrobiłem sobie zakup płytki SACD 5 cz. Stockfischa - closer to the music, repertuarowo jedna-dwie piosenki średnio mi pasują, a pozostałe są fajne. Pod względem jakości wiadomo jak to płyty z tej wytwórni... malina..

upload photo

 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Nie wiem jak Tobie ale mi repertuarowo to ta część chyba najbardziej leży.. ale chciałoby się aby w tym stylu były wszystkie płyty nagrywane .. choć w XRCD2 co mam tę jedną płytkę jest lepiej wg mnie, ale to trzeba by było jeszcze porównać i najlepiej te same piosenki.. Dostałem cynk od Gościa jest szansa, że uda się kolejne dwie części z best audiophiles voices wyrwać deczko taniej.. ale niestety i tak drożej niż ta VI cz. :-( A te złodzieje niektórzy całkiem zgłupieli i wystawiają te płyty po 400-500 zł.. chyba słońca za dużo dostali ...
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Bipo Stockfische kupuje się wszystkie bez łaski po 89 zł jeśli są to płyty SACD, a o 10 zł taniej jak są to zwykłe płyty, więc jak dla mnie to spoko ceny… choć wiadomo zawsze jak taniej się kupi to cieszy taki fakt. Ja miałem na myśli płyty z konkretnej serii w XRCD2 i tam ludziom się pokręciło niektórym w głowach.. i to dobrze patrząc po ile chcą za te płyty. Bo ja wszystko rozumiem, że takie płyty są super nagrane przez magików z JVC, fajnie wydane, trzeba to ściągnąć z drugiego końca świata itp… ale jest jakaś granica, gdzie mózg mówi ,że za takie płyty możesz wydać tyle, a nie więcej.. pomimo, że człowiek wie jak fajnie te płytki brzmią. Ale to nie są płyty, które wyszły np. w ilości 50 szt. na cały świat.. gdzie wtedy płyty potrafią swoje kosztować. Tutaj jest złodziejstwo i chęć wykorzystania ludzi, którzy lubią taką muzykę i chcą mieć te konkretne płyty w takim, a nie innym wydaniu. A jeśli mówimy o polowaniu to wszystko zależy od czasu jaki trzeba na takie czy inne płyty polować, bo jak mam powiedzmy pół roku/rok szukać to ja wypadam z takiej gry… to nie dla mnie jest taka zabawa. Ja mam taki charakter, że jak coś chce posłuchać albo obejrzeć i chce to mieć to ja to kupuję. Nie dałbym rady czekać pół roku na film czy na płytę cd… aby za 8 miesięcy kupić taniej. W Polsce jest tak, że jak np. słuchasz pewnej muzy (klasyka, jazz, blues itp.) to z założenia w sklepach misiowe myślą sobie, że na takich płytach można więcej zarobić (a szczególnie na niektórych wykonawcach), więc damy wyższą cenę, a Ci co mają kupić i tak kupią to jest tylko kwestia aby nie przesadzić z nią na tyle, aby ludzie nie chcieli jej kupić gdzieś w Europie czy też generalnie na Świecie. Prosty przykład każda płyta A. Bocelli jak wychodzi to zawsze, albo prawie zawsze jest w granicach 60-70 zł (mówię o najzwyklejszym wydaniu) – przypadek ?? :) W październiku wychodzi jego płyta i oczywiście cena w widełkach co powyżej napisałem.
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Dla wszystkich, którzy lubią D.S posłuchajcie tego wykonania Brothers in Arms

[youtube]yjxNZH0qIe0[/youtube]
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
A ja postanowiłem sobie kupić kolejne płytki grupy Pod Budą , czasem lubię posłuchać sobie takich klimatów jakie gra ta kapela..***Dźwiękowo nawet spoko płyty się prezentują nawet w tym wydaniu, ale nie ma tutaj mocnych gitar czy też wysokie wokalu, więc jest całkiem całkiem.

szybki hosting

 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Jako że temat zamiast wskazywać na dobre jakościowo pozycje przerodził się nieco w propozycje wszelakiej maści :) wklejam albumy, o którym kompletnie zapomniałem i powinny sie znaleźć na poczatku tego wątku, mianowicie Elina Duni Quartet - albański kwartet jazzowy z wolkalistką w tytule na czele.

Płytka z 2012 roku - Matane Malit
https://www.empik.com/matane-malit-elina-duni-quartet,p1054683744,muzyka-p
oraz drugi album, utrzymany w podobnym charakterze z 2015 roku - Dallendyshe
https://www.empik.com/matane-malit-elina-duni-quartet,p1054683744,muzyka-p

Mimo, że śpiewa po albańsku, więc ni w ząb nie rozumiem, ale wokal i muzyka jest tak przejmująca, że niemal wie się o czym śpiewa. To nie płytka dla każdego, gdyż jest to cos w rodzaju etnicznego, bałkańskiego jazzu w atmosferze nostalgii, smutku, żalu, itp. Płytki na spokojny wieczór dla koneserów.
Jakość i wykonanie w moim przekonaniu - super
 

Henry

Active member
Bez reklam
Jako że temat zamiast wskazywać na dobre jakościowo pozycje przerodził się nieco w propozycje wszelakiej maści :)
Muzyka Pod budą, jakość pod psem chciałeś napisać ;)
Oczywiście nic do trupy Sikorowskiego nie mam i sam lubię posłuchać ;)

Z dobrych jakościowo polecam posłuchać P.O.D. w akustycznej odsłonie album - SoCal Sessions.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Heniu ja w ten sposób podchodzę płacę za 2 płyty 30 parę złoty to wiesz nie wymagam, że będzie to jakość płyt, które kupuje jedną za powiedzmy 160 zł.. nagrywanych przez magików z Japonii. Do tego niestety polskie zespoły i do tego te starsze nie znajdziesz w dobrej jakości ich płyt, nie ma szans.. Przecież Pod Budą to zespół , który może 3-5 lat mniej gra niz ja mam lat :) to ciężko wymagać aby to była jakość , która człowieka zadowala..z drugiej strony nie kupię płyty, bo jest słabiej nagrana.. Ale też bym tragedii z jakości tych dwóch konkretnych płyt nie robił bo Eurythmics Ultimate collection w wydaniu marketowym , gdzie płaciłem przy wydaniu tej płyty 40-50 zł za jedną płytkę, jak dla mnie jest dużo gorzej nagraną płytą.. a kupiłem japońską w wydaniu bluspec , za dużo poważniejsze pieniądze i też szału nie ma, ale chciałem mieć tę płytę możliwe w jak najlepszym wydaniu.

A weź Nasze zespoły jak np. Sztywny Pal Azji, Róże Europy itp. jak chcesz mieć te płyty to trzeba kupić to co jest... na rynku... a jakość tego jest jaka jest.. tylko to też nie powód aby nie kupić jeśli lubimy dane kapele. Chyba, że jest się melomanem, ale wtedy to raczej innej muzyki się słucha niż np Pod budą..
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Jako że temat zamiast wskazywać na dobre jakościowo pozycje przerodził się nieco w propozycje wszelakiej maści :) wklejam albumy, o którym kompletnie zapomniałem i powinny sie znaleźć na poczatku tego wątku, mianowicie Elina Duni Quartet - albański kwartet jazzowy z wolkalistką w tytule na czele.

Płytka z 2012 roku - Matane Malit
https://www.empik.com/matane-malit-elina-duni-quartet,p1054683744,muzyka-p
oraz drugi album, utrzymany w podobnym charakterze z 2015 roku - Dallendyshe
https://www.empik.com/matane-malit-elina-duni-quartet,p1054683744,muzyka-p

Mimo, że śpiewa po albańsku, więc ni w ząb nie rozumiem, ale wokal i muzyka jest tak przejmująca, że niemal wie się o czym śpiewa. To nie płytka dla każdego, gdyż jest to cos w rodzaju etnicznego, bałkańskiego jazzu w atmosferze nostalgii, smutku, żalu, itp. Płytki na spokojny wieczór dla koneserów.
Jakość i wykonanie w moim przekonaniu - super

Krzychu jak coś kupisz , a wg Ciebie jest fajne repertuarowo albo pod jakimś innym względem to też wklejaj.. bo czasem przez przypadek można fajną wokalistę , wokalistkę czy zespół poznać, którego byśmy nigdy może nie usłyszeli.

Mi tak ostatnio Kolega podrzucił Panią , która się zwie Carrie Newcomer i zamierzam kilka płytek kupić.. a wżyciu bym może Jej nigdzie nie usłyszał..

https://www.youtube.com/watch?v=GQefafxbS9E

To samo miałem z Panią S. McLachlan gdyby nie czysty przypadek nigdy bym Jej nie słuchał, a mam już 4 płyty w tym dwie świetnie nagrane w SACD i czekam na piątą. Pomimo , że zwykłe płytki całkiem nieźle są nagrane i kupują je wiele osób i są zadowoleni z jakości tych płyt. Chociaż wiadomo chciałbym aby wszystkie były jakościowo jak te dwie w sacd ale i cena jest jest zupełnie inna tych płyt. Coś za coś.. aczkolwiek nie ma innych płyt Jej w SACD.
 

rabit

Active member
Bez reklam
Niby temat cd, ale ostatnio dostałem w prezencie, płytę winylową, Lunatic Soul "Walking On A Flashlight Beam" i jestem oczarowany. Bardzo dobrze zrobiona i nagrana (wytłoczona). Jeżeli ktoś lubi projekty grupy Riverside, na tej płycie znajdzie niejeden kawałek dla siebie. Zresztą, jak mogłoby być inaczej, jeżeli liderem tych zespołów jest jeden człowiek, Mariusz Duda.
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Mi tam nie przeszkadza można i o płytach winylowych tutaj pisać czy też polecać. Chyba, że ktoś ma chęć to może odrębny wątek założyć , aczkolwiek nie wiem czy jest sens patrząc, że mało osób tutaj kupuje płyty cd, a co dopiero mowa o płytach winylowych.
 
Do góry