głośniki do tv do 2000

thomcio123

New member
Witam. Na wstępie chce zaznaczyc, że jestem totalnym laikiem jeśli chodzi o sprzęt audio. Chcialbym kupić zestaw głośniki 2.1 lub saundbar do tv(Sony xe70). Budżet jakim dysponuje to maks 2000. Pokój z aneksem 25m. Audio głównie do filmów, muzyki i ps(60,30,10%) zastanawiam się nad Denon DHT-S514 lub Onkyo ls-3100. Co będzie lepszym rozwiązaniem? A może jakieś alternatywy?
 

thomcio123

New member
Niestety nie mogę przekroczyć budżetu. I tak go podwoilem po odsłuchaniu kilku sprzętów w zakładanym pierwotnie budżecie(1000zl). Niestety nic więcej na razie na audio nie dołożę. Ale i tak dziękuje za podanie propozycji.
 

thomcio123

New member
Super. Znalazłem to cacko w sklepie stacjonarnym. Jutro pojadę obejrzeć i przetestować. Jak się zdecyduje na ten model to odezwę się na priv. Może jeszcze jakieś propozycje? Te dwa, które wymieniłem są warte uwagi?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Odsłuchać warto, wszystko zależy od Twojej wrażliwości.
Fidelio E5 jest jedyny, który daje Ci pełną przestrzeń kina domowego i jedyny który daje Ci pełne stereo.
 

thomcio123

New member
dzisiaj pozwiedzałem trochę sklepow. kilka sprzetow obejrzałem i posluchalem. wniosek jest jeden. do tej kwoty, która zaplanowałem wydac(2k)nie znalazłem nic co by mnie zachwycilo. niestety nic z proponowanych przez Was modeli nie znalazłem w sklepach stacjonarnych. natomiast bedac w salonie Denona posluchalem jak gra heos homecinema. to jest chyba TO. warto dolozyc te pare stowek?
 

thomcio123

New member
Na początku było 1k. Dzień później 2k. Teraz zatrzymałem się na 3k. Myślę, że jak na saundbar to jest kwota, w której można już coś fajnego kupić. Jutro jadę posłuchać jbl sb450. Niestety mało jest fajnych saundbarow w sklepach stacjonarnych, które można obejrzeć i posłuchać. Po rozmowach w kilku sklepach audio mam już totalny mętlik w głowie. Generalnie wszyscy "znawcy" odradzają zakup saudbaru, proponując od razu jakiś zestaw amplituner+głośniki. Coś takiego jadę obejrzeć w poniedziałek. Sam już nie wiem co zrobić...
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Za 3k można już kupić ampli i monitory, przestrzeń brzmienie będzie lepsze niż w soundbarach. Będzie mniej miejsca i bez subwoofera.
 

thomcio123

New member
udało mi się dziś pojechać, obejrzeć i posluchac. zestaw: denon avr-x 1400 h +jbl studio 230, monitor audio 2, dali zensor 3(wg mnie te graly najprzyjemniej). wniosek nr 1: zapominam o saundbarach. nie było teamatu;). wniosek 2: budżet up (4k i już na pewno nie wiecej), wniosek 3: będzie jutro po oględzinach Yamaha RX-V483 ;)
 

Loney

New member
Odsłuchaj sobie zestaw: Marantz 6006+Dynaudio Emit 10 (po rabatach mieścisz się w budżecie), a są to sporo lepsze kolumny od Dali Zensor 3, JBL Studio 230, Klipsch RP 160 itd. , które dodatkowo chcesz łączyć z bardzo słabymi amplitunerami KD. Przemyśl, zastanów się, posłuchaj..
 

thomcio123

New member
Dzięki za propozycje. Wyboru i zakupu już dokonałem. denon avr-x 1400 h+ Raptor 5. Odsłuchaem kilkunastu zestawów i ten zrobił na mnie najlepsze wrażenie. Do tego aspekt wizualny dla mojej żony był dość ważny a ten zestaw prezentuje sie na prawdę ładnie.
 
Do góry