Pomoc w wyborze zestawu

jackuc

New member
Witam

gorąca prośba o pomoc w wyborze zestawu.

Głównie muzyka 80% , czasem film, xbox, ważne są dla mnie również funkcje sieciowe, radia internetowe, spotify itp.

Na razie mam problem z ustawieniem kolumn, ale z czasem to się może zmieni, niemniej kolumn bardzo nie odsunę od ścian (więc może jakieś mniejsze zaproponujecie bo te co daje to mega spore prosiaki....)

Ważne dla mnie jest również HDMI, który ma poniżej ampli stereo 8270 (co jest rzadkie w tym segmencie) aby np podłączyć xboxa . Do poniższych jeszcze pewnie by doszło coś do płyt np: Onkyo C 7030.

No i sprawa najważniejsza to jakość odtwarzanego dźwięku, brzmienie, to wszystko co sprawia, że słuchanie muzyki nabiera innego wymiaru

Kolejność przypadkowa:

1. ONKYO TX-NR656 + KLIPSCH RP-260F

2. ONKYO TX-8270 + KLIPSCH RP-260F

3. ONKYO TX-RZ810 + KLIPSCH RP-260F


Pozdrawiam

Jacek
 

pieniążek1

Active member
Bez reklam
do kazdego z nich mozesz podłaczyc xboxa
ostatni bedzie najlepszym wyborem...RZ810 ale najdrozszy no i bedziesz mogł rozbudowac nagłosnienie do 5.1 6.1 itd...tak samo przy Onkyo 656...jezeli zostajesz przy stereo i jestes tego pewien to ampli stereo...ale przy grach kino wskazane jak najbardziej :)
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
A właśnie skupiając się na stereo, który najlepiej zagra ? Raczej nie będę miał możliwości rozbudowy do więcej niż 2 + 1

Ten drugi wymieniony ,chociaż tak naprawdę bardziej bym się spodziewał ograniczenia dźwięku po kolumnach niż amplitunerze .Napiszę jeszcze raz ,to co wiele razy pisałem - Klipch to są kolumny o specyficznym dźwięku ,który nie każdemu odpowiada i dobrze jest ich posłuchać przed ewentualnym zakupem
 

daroquaresma

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jeśli w 80 % będziesz wykorzystywał sprzęt do słuchania muzyki to może warto iść w kierunku odtwarzacz sieciowy + wzmacniacz?
 

jackuc

New member
Sporo czytalem ale bez odsłuchania... i te Klipsche wydaja się rozsądne chociaż są wielkie. Chyba lepsze niż Rf52 właśnie bardziej naturalne
Muza no cóż każda może mniej rocka ale chillout trance dance a czasem nawet piosenka turystyczno z gitarami itp :)

Acha 30m2 to razem kuchnia i salon
 

daroquaresma

Klub HDTV.com.pl
VIP
No to dosyć szeroki asortyment brzmienia ;) A powiedz ile pieniędzy chciałbyś przeznaczyć na to? No i najważniejsze : amplituner czy wzmacniacz + odtwarzacz sieciowy?
 

jackuc

New member
No szeroko, sporo muzy elektronicznej np starzy Depesze ale i np 2PAC, czy też Beyonce, naprawdę szeroko, bez metalu...

Jak widzę na alledrogo to taki zestaw przykładowo ONKYO TX 8270 + BDS 353 + KLIPSCH RP-260 F kosztuje ponad 8 tyś ....
Chcę żeby sprzęt wyglądał jak należy a nie sprawiał wrażenia "składaka" ....

A jakie propozycje odnośnie ampli + cd/blue lub wzmak i odtwarzacz sieciowy ? Tu bym musiał jeszcze coś do płyt zapodać
 
Ostatnia edycja:

daroquaresma

Klub HDTV.com.pl
VIP
Czyli szukasz czegoś bardzo uniwersalnego.... kurczę dobrze byłoby odsłuchać paru zestawów przed ewentualnym zakupem ale po kolei..

Jeśli potrzebujesz cd'ka jak i odt sieciowego to dobrą propozycją będzie Onkyo C-N7050. Odtwarza płyty, muzykę poprzez aplikacje z telefonu, obsługuje pliki wysokiej jakości Flac, DSD. Można też posłuchać radia internetowego jak i podłączyć dysk poprzez USB. Alternatywą może być Yamaha CD-N301.

Dalej kolumny i wzmacniacz, oprócz wymienionych przez Ciebie Klipschów zwróciłbym uwagę na Focal Chorus 716, Pylon Audio Sapphire 31.

Ze wzmacniaczy na Marantz PM7005 (jest w niezłej cenie), NAD C338, Atoll IN80SE, Exposure 1010.

Gdybyś poszedł w stronę kina domowego, zakładając że na razie kupujesz tylko fronty z amplitunerem to proponowałbym nie wydawać dużo na blu ray, myślę że w granicach do 400-500 zł max, resztę pieniędzy które musiałbyś przeznaczyć na markowy blu- ray lepiej zostawić na zakup lepszego źródła dźwiękowego czyli klasycznego odtwarzacza CD lub takiego urządzenia które poleciłem ci powyżej.

Z amplitunerów warto zwrócić uwagę na te które radzą sobie przyzwoicie w stereo, oprócz wymienionego wcześniej przez Ciebie ONKYO TX-RZ810 które swoją drogą teraz w super cenie, dorzuciłbym jeszcze ANTHEM MRX-310, które choć nie tak funkcjonalne to nadrabia dobrą jakością dźwięku szczególnie w zakresie basu.


Tak na prawdę przy tej sumie jest już w czym wybierać a jeśli wziąłbyś pod uwagę używki to juz prawdziwy mętlik w głowie;)

Moim zdaniem odsłuch to podstawa, tym bardziej że jeszcze nie wiesz który kierunek wybrać czy iść drogą kina domowego czy stereo, jedynie bezpośrednie porównanie wskaże co warto wybrać.

Pozdro ;)
 

jackuc

New member
No właśnie mętlik w głowie.... No nic muszę pomyśleć, poszperać, posłuchać...
Może uda mi się w Wawie znaleźć jakiś sklep gdzie będzie w czym wybierać

Pozdrawiam
 

samfisher74

New member
"Ważne dla mnie jest również HDMI, który ma poniżej ampli stereo 8270 (co jest rzadkie w tym segmencie) aby np podłączyć xboxa"
Ja też postawiłem sobie za punkt honoru, że cały sprzęt podłacze do amplitunera po kablach hdmi i dopiero z niego wyjdę na tv było to : xbox one i dekoder tv . Wszystko wyglądało ładnie, za pomocą jednego pilota uruchamiałem cały system. Ale z czasem okazało się to uciążliwe, przecież nie zawsze chcę oglądać tv z dżwiekiem z amplitunera. To było za czasów gdy miałem H/K avr 161 , teraz od około roku jestem posiadaczem amplitunera stereo Onkyo 8150, konsola i dekoder tv jest podłaczona kablami hdmi do tv a tv po kablu optycznym do amplitunera . Polecam Ci ten amplituner ma dużo funkcji sieciowych, jest mega prosty w obsłudze i ładnie wygląda . Jak bys miał jakieś pytania to smiało wal.
 

Joszkobroda1

New member
Soundbar czy stereo do 1000 zł?

Witam. Na dniach zmieniam tv na Philips 55PUS7101.
Rozglądam się też za dźwiękiem do tv. Pomieszczenie +-20m;. Budżet ok 1000zł. Lepsze stereo z wzmacniaczem czy soundbar?
 
Ostatnia edycja:

Savron

Well-known member
Bez reklam
A co myślisz przemko77 o czymś takim Kruger & Matz Passion KM0503

Szkoda kasy na taki wynalazek. Jeżeli soundbar , to cóż z Yamaha , potem długo długo nic , reszta do wyboru do koloru. Zależy co chcesz uzyskać z soundbaru. Jednym zależy więcej na mnogość wyjść i minimum z 2 HDMI ( w moim przypadku), innym na trochę lepszym dzwięku , kosztem gniazd wyjsciowych.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Jeżeli sounbar to najlepiej z osobnym subem i bluetooth ,zapewne masz jakiś smartfon lub tablet to też sobie posłuchasz muzyki na tym sounbarze i to jest chyba optymalne rozwiązanie w tej cenie

Za 1000zł kupisz albo wzmacniacz ,albo małe kolumny ale przy samym telewizorze nie bardzo wiem jak mógłbyś to wykorzystać
 
Do góry