Pomoc w wyborze zestawu

jackuc

New member
Ten drugi wymieniony ,chociaż tak naprawdę bardziej bym się spodziewał ograniczenia dźwięku po kolumnach niż amplitunerze .Napiszę jeszcze raz ,to co wiele razy pisałem - Klipch to są kolumny o specyficznym dźwięku ,który nie każdemu odpowiada i dobrze jest ich posłuchać przed ewentualnym zakupem

No właśnie a czy jest sens dopłacać do TX8270 czy wystarczy TX8150 zakładając, że zostaję przy stereo w podłączam konsolę i dekoder do TV po HDMI a z TV do ampli optykiem tak jak pisał Samfisher74 ?
Czyli nie muszę mieć HDMI w ampli w takim wypadku (które ma 8270 a nie ma 8150)

https://www.euro.com.pl/porownanie.bhtml?p1=17730722313&p2=10706977906

Pozdrawiam
 

jackuc

New member
No tak, ale zdecydowałem, że raczej stereo czyli TX-NR656 raczej nie a jeśli jest porównywalne z 8150 to chyba jednak to. Dobry wybór ?
Nie mam po prostu jak upchać więcej niż dwie kolumny.

No i kolumny do tego. Może zamiast KLIPSCH RP-260F, które wpisałem w pierwszym wątku to Tannoy Eclipse Two ?

Stereo i Kolorowo - Underground: Zestaw: sieciowy amplituner stereo Onkyo TX-8150 i kolumny Tannoy Eclipse Two

No i jeszcze jakieś CD. Onkyo C 7030 albo może coś z blurayem od razu chociaż w zasadzie nie używam
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Z Warszawy jesteś, to idż odsłuchaj i kup co Tobie pasuje.
Nie sugeruj się opiniami, bo kazdy będzie co innego polecał.
 

jackuc

New member
Czyli do stereo lepiej TX-NR656 niż stricte odtwarzacz stereo 8150 ?
Bardzo zależy mi na funkcjach sieciowych również i dobrym brzmieniu oczywiście
 

jackuc

New member
Zaczynam się już gubić bo na froncie pojawia się też Yamaha R-N602

Powiem jedno, można oszaleć.

Co lepiej by zagrało z Paradigm Monitor 9 v7 ?

https://www.ceneo.pl/40841036#tab=reviews

Ocena:
5/5 Wystawiono 11 miesięcy temu
Dzięki uprzejmości salonu porównałem w domu Onkyo tx 8150 i Yamahę rn602. Też na miejscu przewodowe, słabsze mocą i wyposażeniem i tańsze modele tx8050 i rn500. W przypadku tych tańszych trochę lepsze było Onkyo 8050.
Jednak w wypadku droższych to Yamaha 602 pokazała niemal w każdym wypadku swoją wyższą klasę.
Test swój robiłem na Tannoy M2 i Focal chorus 716, pokój 25m, kilka płyt CD i pliki Flac, mp3 320 z dysku hdd i pena . Połączenie z odtwarzaczem optyczne jak i tradycyjny dobrej klasy chinch, dla testu wejść ich DAC i tych klasycznych.
najpierw najważniejsze różnice czyli brzmienie:
-Pełniejszy i lepszy bas, średnica, góra bardziej zróżnicowana w yamaha 602. W Onkyo 8150 jest twardo, mechanicznie, pasuje do miękkich kolumn jak stare tannoy m2, pasuje też w bardzo ostrej szybkiej muzie.
- Także przy cichy słuchaniu fejniej gra yamaha 602
-Nieco lepsza wydajność i moc jest w yamaha602, lepiej daje sobie radę z niską impedancją kolumn (focal).
-Trochę solidniejsza budowa i elementy w Yamaha
-Dab + ma onkyo 8150, ale w i tak w obydwu amplitunerach są tysiące radiowych stacji internetowych, tunery FM podobne .
-W yamaha jest bluetooth działający w dwie strony np. wystarczy że kupimy słuchawki bez własnego nadajnika, to 602 staje się nadajnikiem.
-Nieco szybciej działa elektronika yamahy np.wyszukiwanie stacji w necie, wczytywanie plików muzycznych z dysku.
- Czytelniejszy wyświetlacz w yamaha.
Żeby nie pisac takich banialuk i prostackiego języka hejtu bez merytorycznego uzasadnienia jak autor "cezar" napiszę że Onkyo gra bardziej jak niedrogi wzmacniacz nieco mechanicznie, ale nie jest absolutnie złomem ( używając słów cezara), ale gra szybko i bezdusznie. Yamaha 602 gra pełniej w basie i gładko w średnicy, bardziej dokładną górą, ale nie ostrą, jest przyjemniejsza , bliżej jej brzmieniem do wzmacniaczy nieco dojrzalszych jak Nad 356, Denon 720, klasyczne Marantze , bo Onkyo 8150 to styl bardzo klasycznych tranzystorów Onkyo A9010, Pioneer A20. Parę ważnych rzeczy napisał też autor "PIO24"
Moje wrażenia pokrywają się z tym co przeczytałem w miesięczniku AV test ,że yamaha to wzorzec dobrego nowoczesnego amplitunera stereo XXI wieku, czy podobnej w miesięczniku Audio.
Yamaha RN602 5 gwiazdek , Onkyo 8150 4.

Cieple i nasycone brzmienie duzo bardziej niż w podobnym onkyo 8150
Szeroka scena i plastyczne dzwięki nieczesto z yamaha się kojarzą, a różnica między tanimi modelami czy yamahy, czy amplitunerami kinowymi nawet drogimi jest bardzo duża
Słuchalem na bardzo wymagających kolumnach Focal aria podobno 3ochmowe i monitor audio bronze Yamaha dala sporo ciepla i gladkości zwlaszcza ostrym i twardym bronzom.
Funkcje sieciowe szybkie i proste. Swietne przegladanie plikow z hdd i pena.
Funkcje bth mozna sobie darować .

3/5 Wystawiono 11 miesięcy temu
Nie jestem audiofilem , lecz słucham muzyki od czasów pocztówek dźwiękowych za 13,50 zł szt. ,wtedy na adapterze Narcyz. Poprzez ZK 140 T, Grunding kasetowy, Aria z Elizabeth, Thomson 605 kino domowe . Wkurzony na Thomsona postanowiłem kupić sobie nowy amplituner tylko i wyłącznie stereo, bo według mnie każdy inny 5,1 czy wyższy ucina dźwięki. Naczytałem się różnych opinii , poszedłem do sklepu. Wiedziałem już że to co powinienem kupić to Yamaha N 602 lub Onkyo 8150. Krótki test w sklepie wypadł bez żadnej wątpliwości na korzyść Onkyo 8150 , wyzerowany grał lepiej niż Yamaha 602 na pełen Loudnes którego Onkyo ponoć nie posiada. Kupiłem Onkyo , w domu okazało się , iż zamiast Loudnes Onkyo posiada 12db podbicie źródła dżwięku, jestem zachwycony. Dokupiłem kolumny Onkyo 4 ohmowe , bajka.Yamaha to złom.

https://www.ceneo.pl/40110024#tab=reviews

Gra 8150 dość twardo i technicznie, choć sam bas jest dobry, góra dokładna, ale całość gra mało muzykalnie. Kolumny najpierw quantum 675, monitory Kef, potem nieco cieplejsze Dali zensor7, Tannoy Mercury. Obsługa prosta, niezłe Dacki, dobre wifi. Jednak Yamaha rn602 jest o wiele lepsza, gra przyjemniej, muzykalniej i o to chodzi.
Ocena jako taka tego amplitunera jest dobra, bo jest o wiele ciekawszy od amplitunerów kina domowego typu Onkyo tx nr 555, czy 655, czy innych Marantz rn 1506, pioneer vsx831
 
Do góry