Następca dla Vincenta SV-233.

pociej

New member
Hej

Mój obecny wzmacniacz jest na wykończeniu więc zmuszony jestem wybrać następcę.

Kolumny to Paradigm Monitor 7 v7.
Źródła cyfrowe, DAC to Matrix Mini-i Pro 2 (oparty na ESS SABRE Ultra ES9016S).

Obecnie posiadam Vincenta SV-233 (tą nowszą wersję), ogólnie jestem z niego zadowolony, podoba mi się dźwięk, poniekąd jego aparycja, jedyną wadą dla mnie jest brak wyłączania z pilota.

Poprzednio miałem NAD C326BEE też ładnie grał ale Vincent ze swoją mocą wniósł polepszenie.
Przelotnie używałem też 2 wzmacniaczy w trybie mono (Matrix Mini-i AMP) opartych na ICEpower 125ASX2 (250W/na kanał 8Ω). Dźwięk bardzo mi się podobał, na plus w stosunku do Vincenta ale musiałem się z nimi pożegnać.

Moje dotychczasowe doświadczenia wskazują że dobrze mi gra wzmacniacz o dużej mocy, choć przeważnie dźwięk mam ustawiony dość cicho bądź średniogłośno a np. Vincent zyskuje z głośnością co mi trochę przeszkadza.
Zwracałem też uwagę ma słabsze mocowo wzmacniacze pracujące w klasie A (20-30W) ale nigdy ich nie słuchałem.
Teraz mam zagwozdkę czy szukać czegoś mocnego, Vincent daje do 200W/kanał, Mini-i AMP zapewniał do 250W/kanał, ale bardziej klasycznie w klasie AB z toroidem czy też coś w klasie D czy też zwrócić uwagę na hybrydy i małe wzmacniacze klasy A.

Standardowo pewnie skończy się na wybraniu jednego i zakupu w ciemno także chciałbym aby był to zakup udany na tyle ile to możliwe.

Obecnie mam na oku nowego NAD C388, Vincent SV-227, Primare I32 oraz Roksan Kandy K3.

NAD wygląda fajnie ale zapłacę w nim za DAC którego nie użyje.
150W/kanał w klasie D, o ile nie zaszły poważnie zmiany to dźwięk NAD'a powinien mi się spodobać.

Vincent pewnie zagra podobnie do mojego co mi się podoba ale dochodzi wymiana lamp i najmniejsza moc (100W/kanał) z tej czwórki (ale za to to klasa AB i zasilacz toroidalny).

Primare I32 to najnowszy typ, zaraz wychodzi nowszy model, I35 (za jedyne 4500€, podziękuję), więc ten można kupić taniej niż zwykle.
Przyzwoita moc w klasie D (120W/kanał) no i dobrze wygląda opcja MM30 która z czasem mogłaby dobrze zastąpić by mój obecny DAC.
Prócz tego bardzo podoba mi się jego wygląd oraz pełne sterowanie z pilota.

No i na końcu Roksan, niezła moc (140W/kanał), klasa AB, zasilacz toroidalny.
Roksan jakoś mnie ciekawi jeszcze od czasów modelu K2.

Dzięki jeśli ktoś doczytał do końca i liczę że coś dorzuci od siebie, czy to doświadczenia, spostrzeżenia czy też inną poradę/sugestię.
 

daroquaresma

Klub HDTV.com.pl
VIP
Może Xindak PA-M? Przyjemne ciepłe brzmienie z dobrze dociążonym basem, trochę "misiowatym" ale nie rozlazłym. Góra nie kuje w uszy a wokale troszkę cukierkowe ale tylko delikatnie ;) Często ten wzmacniacz jest pomijany a moim zdaniem warto go odsłuchać.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Pociej wszystko zależy jakiego brzmienia szukasz. SV-233 nie słyszałem. SV-227 ze 2-3 razy odsłuchiwałem i w sumie powinien pasować do Twoich kolumn (które generalnie przy tej klasie będą lekko odstawały, ale najważniejsze żeby Tobie się podobało). Musisz pójść na odsłuch , a najlepiej wypożyczyć coś do domu. Piszesz o klasie D i A , które są na dwóch różnych biegunach. Po testach będziesz wiedział jaki kierunek będzie Ci pasował. Czy wspomniany przez Ciebie Primare I32, czy zupełnie inaczej grający, proponowany przez daroquaresma, Xindak PA-M. Jak już jesteśmy przy klasie A to ja bym też sprawdził dość świeży model Xindaka XA6800R(II).

Daj znać jak coś odsłuchasz bo wątek jest ciekawy.
 

pociej

New member
Obecnie odsłuch odpada, nie mam w mieście sklepu w którym mają większość z listy dostępną by porównać a kilkuset kilometrowa podróż średnio mi pasuje.
Planuję wypożyczyć 2 modele ale aby to zrobić lista wyboru musi się nieco skrócić.

A kieruję uwagę głównie na klasę AB jak i D (choć nie skreślam A) gdyż kryterium wyboru jest poniekąd cena a w tej są dostępne różne konstrukcje, nie skreślam żadnej z nich, dlatego też liczę na opinie osób które słuchały ww. wzmacniaczy czy to osobno czy może te niektóre z nich porównywały między sobą bądź z innymi.

Co do kolumn to zgodzę się że z wzmacniaczem z tej półki mogłyby zagrać lepsze ale obecnie takie posiadam i nie zamierzam zmieniać.
Były one kupowane pod inny wzmacniacz, z dużo niższej półki ale kiedyś i na nie przyjdzie pora.
 
Do góry