szybkie pytanie o monitory

aenneus

New member
Słuchajcie, jak w temacie:
do pokoju 21m2, pod telewizor i stary amplituner sony str 497 jakie monitory:
1. Klipsch r15m
2. Magnat 673
3. Jakaś inna opcja w cenie ok 1000 za parę.
Z góry wielkie dzięki. Nie chcę chodzić ślepo po salonach.
Adrian
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Z tych wymienionych zdecydowanie wybrałbym Magnaty ,alternatywą mogą być Heco Music style 200 - podobne brzmienie ale o mniejszym wolumenie ,jeżeli lubisz przestrzenny dźwięk zwróć uwagę na Monitor Audio MR2
 

aenneus

New member
Właśnie chcę odejść od stojących kolumn. MR2? Chętnie, mam już mr6 i jestem mega zadowolony ale niestety przekracza budżet. Najtaniej znalazłem za około 1200 za parę.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
1200zł to jest cena standardowa ,ale oczywiście można taniej .Jak ? to proste piszesz do Blackininja na tym forum i mieścisz się w budżecie
 

dimo

New member
Potwierdzam to co pisze Przemko, na MA można uzyskać duże rabaty. 2 lata temu kupiłem MR2 sporo poniżej twojego budżetu.

Wysłane z mojego SM-T230 przy użyciu Tapatalka
 

aenneus

New member
Ok. Dzięki za opinie i podpowiedź. Ma lubię, także chętnie. A co z tymi magnatami? Dużo dobrych opinii ale nie na forach. Ps. A można wiedzieć gdzie kupiłeś?
 

aenneus

New member
Dziękuję za pomoc i zainteresowanie. Ostatecznie wybór padł na lekko używane Paradigm Atom Monitor v7. Przyłączone na razie do starego amplitunera Sony str de 497. Jak padnie, rozejrzę się za czymś lepszym. Wrażenie po dwóch dniach: dźwięk kilka poziomów lepszy niż z kolumn zestawowych Sony czy pożyczonego soundbara z subem Samsunga. Pomimo, iż pomieszczenie duże, do telewizora i radia, muzyki i filmów, całkiem wystarczający, basu nie brakuje, pomieszczenie w miarę ładnie wypełnione dźwiękiem. Jeszcze raz dzięki za porady.

Adrian
 

aenneus

New member
Cześć, to znowu ja. JEstem bardzo zadowolony z Paradigmów, ale jak to bywa zaczynam myśleć o wymianie amlitunera SONY STR DE 497 na coś lepszego. NA rzie na celowniku mam:

1. DENON DRA F109 używany, około 600pln lub nowy za ponad 800

2. DENON DM 39 za około 800pln

3. Wzmacniacz MARANTZ 5005 nowy za około 800 pln.

4. Inne propozycje?

Czy iśc w kierunku małego amplitunera czy może wzmacniacza z dacem.

Główne źródło to tv. Ten Marantz mi się podoba, tylko nie wiem czy jest sens dublować sprzęt w domu, mam już jeden wzmacniacz DENON PMA720 AE.

Co byłoby bardziej uniwersalne to telewizji, filmów i czasem muzyki przez bluetooth (mam osobny przekaźnik). Co zagra lepiej z Paradigm Atom Monitor v7?

Pozdrawiam i z góry dzięki za sugestie.

Ps. Wiem, że to wszystko budżetówki, ale stanu konta nie przeskoczę. Szukam raczej najlepszej jakości i trwałości za dostępną kwotę.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Wzmacniacze beda lepsze od wiezyczek i amplitunerów. Marantz bardziej audiofilski, Denon od niego ciut lepsza przestrzeń. Można to rozpatrywać w ramach odmienności brzmienia firmowego.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Cześć, to znowu ja. JEstem bardzo zadowolony z Paradigmów, ale jak to bywa zaczynam myśleć o wymianie amlitunera SONY STR DE 497 na coś lepszego. NA rzie na celowniku mam:

1. DENON DRA F109 używany, około 600pln lub nowy za ponad 800

2. DENON DM 39 za około 800pln

3. Wzmacniacz MARANTZ 5005 nowy za około 800 pln.

Wszystko do luftu nawet przy kolumnach które obecnie posiadasz :krol:
 

aenneus

New member
Jakoś w tych modelach harmana się gubię. Szukałem po sklepach w okolicy marantza 5005 żeby posłuchać . Nie ma. Proponowano mi Cambridge audio one ale strasznie drogo. A co powiecie o Pioneer a20? Używany w cenie Denona 109 i trochę tańszy od marantza pm 5005. Warto nim się zainteresować jako konkurencie 5005tki?
 
Ostatnia edycja:

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Miałem okazję słuchać Pioneera A20 /A30 to bardzo dobre wzmacniacze przypominające brzmieniem Rotela .Największą zaletą jest plastyczność i muzykalność dźwięku ,wiem że to brzmi banalnie ale wiele firm nie potrafi sobie z tym poradzić
W każdym razie pod względem czystości na średnicy ,muzykalności i plastyczności Pioneer bije na głowę wzmacniacz który masz w podpisie ,natomiast Denon jest lepszy pod względem basu i dynamiki ,skala dźwięku też jest większa .Nawiasem mówiąc Denona PMA 720 też miałem okazję posłuchać z kolumnami które kosztowały 8x więcej od niego ,ten wzmacniacz też gra czysto,ale jest jest to zrealizowane w inny sposób przez osuszenie średnicy ,co słychać praktycznie na każdym materiale
 

aenneus

New member
Dziękuję. A jak się ma jakość/cena Marantza 5005 i Pioneera a 20 założywszy Że mogę je mieć w założonym budżecie? Ten drugi tańszy około 250 pln.
 
Ostatnia edycja:

Baltazar Gąbka

New member
Bez reklam
Jakoś w tych modelach harmana się gubię. Szukałem po sklepach w okolicy marantza 5005 żeby posłuchać . Nie ma. Proponowano mi Cambridge audio one ale strasznie drogo. A co powiecie o Pioneer a20? Używany w cenie Denona 109 i trochę tańszy od marantza pm 5005. Warto nim się zainteresować jako konkurencie 5005tki?
Harman wzmaki tylko używki HK970, HK980.
 

aenneus

New member
Gwoli ścisłości i żeby jednak zamknąć temat:
ostatecznie wybór padł na lekko używany wzmacniacz pioneer A20 i kolumny Paradigm Atom Monitor, podłączone do telewizora przez najtańszą wersję DACa oraz modułem bluetooth do laptopa. Jesteśmy rodzinnie zadowoleni z jakości dźwięku, basu nie brakuje, nawet na tych 22m2. Wszystkim zaangażowanym w pomoc serdecznie dziękuję i pozdrawiam.
Adrian
 
Do góry