Stereo do 8000

vaper76

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam. Po remoncie mieszkania u mnie. Przy okazji mój stary Denon sie posypał. Czy możecie mi coś fajnego doradzić na izbetkę 21 m2??? Generalnie ma służyć do muzyki rozrywkowej(oprócz Disco Polo:grin:) Jakiś film , ale to jedynie z TV- na resztę nie ma czasu. No i podstawowa sprawa mojej żonki:grin: amlituner srebrny , a kolumny białe. Wiem, wiem fanaberia, ale jest w ciąży więc jej wybaczcie... Budżet to plus minus 8000 i raczej na nowy sprzęt patrzę. Pozdrawiam
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Dobrą propozycją może być Onkyo TX 8150/8130 .Tego drugiego miałem okazję słuchać ,co ciekawe lepiej wypadł niż wzmacniacz tej samej firmy zaskakująco dobry dźwięk jak na amplituner .W roli kolumn dobrze się spiszą Heco są w białym kolorze
 
Ostatnia edycja:

vaper76

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dzięki. Jak to się ma do Onkyo 8270 i przykładowo Dali Zensor 7? Oczywiście trzeba posłuchać. Chodzi mi bardziej czy warto dołożyć.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Z białych posłuchaj też Akkus-ów Monolith F2S, Pylon Diamond 25, Elac FS-78 lub 77. Może monitory np. Kef R300.
 
Ostatnia edycja:

vaper76

Klub HDTV.com.pl
VIP
No witam. Jestem po jak to można powiedzieć posłuchaniu kilku zestawów i ostały 2. Onkyo TX8270 i Dali Zensor 7 oraz drugi zestaw którego nie brałem pod uwagę a doradził mi sprzedawca w Denonie. Otóż Marantz PM6006, CD6006, i sieciówka Marantz Na 6005. Do tego Dali Zensor 5. Oba mi się bardzo podobały niestety oba zagrane w różnych pomieszczeniach. I powstał dylemat. Jakieś porady?
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Na Twój metraż brałbym Z7. Co do reszty to co dla Ciebie lepiej zagrało. Nie śpiesz się. Na spokojnie jeszcze raz posłuchaj.
 
Ostatnia edycja:

vaper76

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tu mam gwóźdź. Generalnie tu każdy klocek osobno, ale chyba ciut słabsze kolumny. Z drugiej strony wszystko w jednym co podobno słabiej gra, ale ciut lepsze kolumny. Zestaw z Onkyo 2000 tańszy. Na Suba by jeszcze było heh.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Których Cantonów słuchałeś ,jeżeli GLE 476 to trzeba się liczyć, że mogą dudnić ponieważ taka jest ich natura .Jeżeli będziesz miał możliwość posłuchaj Heco np.Alevy albo jeszcze lepiej Celan ale tutaj chyba z funduszami nie wyrobisz

Heco na tle Dali wypada zupełnie inaczej - dźwięk ma większą przejrzystość jest bardziej świeży .Druga sprawa to bas w Heco będzie bardziej konturowy
 

Borixon

Active member
Bez reklam
Za cenę Z7 można kupić ciekawsze kolumny, Paweł wymienił Ci Akkusy F2S to cena trochę wyższa lecz F1S już podobnie a dźwięk przepaść. Również monitory jak KEF R300 czy Focal 906 grają lepiej..
Kiedyś też miałem pozytywne zdanie na temat Zensor gdy nie posluchalem innych...
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Jakieś namiary można? Na razie tylko Kino Domowe w Katowicach odwiedziłem no i Denona w galerii


No właśnie nie można bo za reklamę płaci się banicją...

Ale wpisz na OLX kolumny które cię interesują (zensor 7 lub Heco Celan) to na pewno znajdziesz.

Nie mówię ze Celany czy zensory są dobre, że masz je kupić, tylko doradzam ci abyś pojechał posłuchać do salonu audio a nie marketu. Trochę pomarudzisz, dadzą ci trochę różnego sprzętu do posłuchania i będziesz wiedział więcej...

Zensory 5, 7 , Heco Aleva lub Celan, Elac, Klipsche, Monitor Audio silver, zapytaj o jakieś monitory folcal aria lub kef r300 porównasz ocenisz.

Jak znajdziesz dobre Kolumny to raczej sub nie będzie ci potrzebny :)


Na koniec wybierzesz dwa modele, które będą najbardziej odpowiednie dla ciebie weźmiesz do swojego domu i wybierzesz jedne lub drugie.


Taka droga jest prawidłowa przy zakupie audio, ja natomiast stawiam (błędnie) na zakupy w ciemno.
 
Do góry