Zestaw streo do 4000zl

PawelR2

New member
Witam. Niedlugo zamierzam kupic zestaw streo do 4000zl ktory bedzie podlaczony do komputera. Sprzet bedzie wykorzystywany tylko do sluchania muzyki glownie rock. Zastanawiam sie nad marantz pm6005 + Dali Zensor 3 czy to dobre polaczenie? Interesuja mnie tylko głośniki podstawkowe. Prosilbym o podpowoiedz jak caly sprzet podlaczyc do komputera, czytalem ze warto kupic dac np. : Audiotak Prodigy Cube czy bedzie wystarczajacy? Jak rozumiem dac wystarczy podlaczyc do komputera przez usb a wmacniacz podlaczyc do daca poprzez kabel optyczny tak? Prosze o wybaczenie jestem laikiem w temacie. Pokoj 13m2.
 
Ostatnia edycja:

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Dali Zensor 3 to dobre kolumny o ciepłym dźwięku ,nie mają jakiegoś powalającego basu ani zabójczej dynamiki ,ale akurat te cechy nie są priorytetem dla tej konstrukcji .Połączenie ze wzmacniaczem Marantz wydaje się OK ,alternatywą może być Cambridge Audio
 

Bigmoo

New member
Witaj , mogę powiedzieć o tym co mam czyli : MCR611 + ZENSOR 3 , sprzęt w twoim zakresie cenowym.
Polecam ponieważ jest system "wszystkomający" , i naprawdę połączenie tych głośników z tą jednostką jest optymalne. Podłączam muzę po usb z pena i jest bardzo ok , po wifi z dysku sieciowego też ok , dab super - lista przebojów w trójce za pomocą DAB brzmi naprawdę lepiej , i radyjko internetowe też spoko. Dodatkowo jak ktoś lubi to może sobie to ogarniać z telefonu. Polecam cena u oficjalnego to 3999 plus przewody do głośników .
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Zensor to bardzo fajna kolumna ale nie do wzmanciaczy typu Denon czy Marantz. Dali potrzebuje szybkiego dynamicznego wzmacniacza, inaczej bedzie bardzo spokojnie, kluchowato z bardzo poluzowanym basem. Onkyo, Rotel, Yamaha, NAD, może CA, Atoll
 

PawelR2

New member
Witam. Sprzet juz zakupiony zdecydowalem sie na marantz pm6006 + Dali Zensor 3 + Cambridge Audio Dac Magic 100. Mam dwa pytania odnosnie sprzetu:
1. Jakim kablem najlepiej podlaczyc dac ze wzmacniaczem rca czy optycznym?
2.W opcajch daca mam dwie opcje ktore nie wiem czy zmieniac czy zostawic jest to usb streaming mode na reliable i asio buffer size auto?
 

Pan_Borowik

New member
Witam. Sprzet juz zakupiony zdecydowalem sie na marantz pm6006 + Dali Zensor 3 + Cambridge Audio Dac Magic 100. Mam dwa pytania odnosnie sprzetu:
1. Jakim kablem najlepiej podlaczyc dac ze wzmacniaczem rca czy optycznym?
2.W opcajch daca mam dwie opcje ktore nie wiem czy zmieniac czy zostawic jest to usb streaming mode na reliable i asio buffer size auto?
Szkoda, Monitor Audio BX2 do takiej muzyki sprawdziłyby się znacznie lepiej z tym wzmacniaczem od Zensorów. Porównywałem oba połączenia i Dali + pm6005 to ciepłe kluchy, nie rock. BX2 za to idealnie się z nim komponowały.
 

PawelR2

New member
Jednak zensory bede podlaczal do ps4 i postawie obok tv a do komputera kupie Paradigm Mini Monitor V.7. Jaki polecacie wmacniacz do tych kolumn za 2000 max 3000 zl? Przypomne ze pokoj to 14m2, muzyka rock, kolumny bede mial blisko. W tej chwili posiadam wmacniacz Marantz 6006 czy on by sie zgral z Paradigm?
 
Ostatnia edycja:
Do góry