Onkyo TX-8270 czy jednak AV?

nakrawedzi

New member
Cześć,

W weekend zapisałem sie na liste oczekujacych na czarne ONKYO TX8270. Jednak poczytalem jeszcze troche internetow i teraz nie wiem czy dobrze zrobilem i nie powinienem isc w prawdziwy AV lub inny amplituner stereo.

Salon 24m2
Kolumny - Dali Zensor 7
Przeznaczenie - głównie muzyka, 2x w tygodniu jakiś film
Bardzo zalezy mi na AIRPLAY

Docelowo chyba faktycznie nie bede korzystal z systemu 5.1 i wystarczy mi zestaw 2+1, zatem w teorii Onkyo spelnia wszystkie moje oczekiwania (jak to sprzedawca stwierdzil).

Czy w budzecie 2999PLN jestem w stanie kupic cos lepszego? +/- 500zl nie robi duzej roznicy, ale musi byc naprawde odczuwalna roznica.




Dodatkowo jesli mozecie polecic jakis aktywny subwoofer w budzecie do 2000PLN do mojego zestawu to bylbym wdzieczny. Slyszalem ze bardzo dobre sa suby firmy REL, jednak ich cena przekracza moj budzet. Chyba ze szukac uzywki na allegro? Jest sens?


pozdrawiam i dzekuje za pomoc
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Kino na stereo to nie kino, to para kolumn która nie ma z nim nic wspólnego. Jak "magia" wielokanałowego dźwięku nie ma dla Ciebie znaczenie i masz świadomość co tracisz, to ok.
Natomiast jak akceptujesz suba do stereo, to Rel będzie ok.
Czy iść w AV, to kwestia przyszłej rozbudowy i to czy akceptujesz jakość toru dwukanałowego.
Gdybyś myślał o KD, to wolałbym ampli + (jak Cie nie zadowoli jakość) wzmacniacz.
Taki duet da Ci wszystko czego potrzebujesz, a kupując takiego 8270 płacisz też za ficzery które masz w ampli, a nie tylko jakość stereo.
Może warto dołożyć do lepszej klasy ampli, takie ampli Onkyo konkuruje z tańszymi wzmacniaczami stereo.
 

nakrawedzi

New member
Bardzo dziękuje Tobie za odpowiedz. Oczywiście moje wymagani są małe i mam świadomość ze z większości funkcji nie będę korzystał dlatego zrezygnowałem po czesci świadomie z AV. Głównie muzyka z airplay i czasem film, ale jak kupić to tez wole raz a dobrze.

Zakładając moje kolumny + ślub REL w przyszłości jaki AV powinienem kupić? Budżet ten sam.

Do soboty rozważałem:

- Denon avr2300
- Denon avr-x3300W

Nie mam przywiązania do żadnej marki, zależy mi głównie na muzyce, airplay i funkcje sieciowe.

Jeszcze raz bardzo dziękuje za pomoc i porade
 

nakrawedzi

New member
Panowie,

To mam w koncu kupic Stereo czy AV? :)
Zakladajac ze przez najblizsze 2-3 lata nie kupie dodatkowych glosnikow to czy w odtwarzaniu filmow / muzyki przy zestawie 2+1 bedzie jakas roznica przy odsluchu z AV / Stereo czy nie ? :)


Dzieki & pozdrawiam
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Do czasu zanim nie zweryfikujesz swoich oczekiwań bezpieczniej kupić stereo, szczególnie, że 3 lata to sporo.
 

Mario 76

New member
Witam wszystkich. Mam możliwość kupienia Onkyo A8200 za 50euro. Jestem ciekawy waszej opinii czy warto i co ten wzmak sobą reprezentuje. Pozdrawiam.
Wiem że pytanie jest nie za bardzo zgodne z tematem, ale Onkyo to Onkyo.
 

nakrawedzi

New member
hej :)

troche mi sie zmienilo zyciowo i przeprowadzam sie do nowego mieszkania. Salon z aneksem ok 35m2.

Obecnie zestaw składa się z:
  • Amplituner Onkyo 8270
  • Dali Zensor 7

Teraz potrzebny subwoofer i tak wiem, pisaliśmy o REL T5, ale za niewiele wiecej dostane tez Dali Sub E12F. Moja lista do rozwazenia na dzis wyglada tak:

  • REL T5i
  • Dali E12F
  • BOWERS & WILKINS ASW610



Nic sie u mnie nie zmieniło, głównie muzyka po airplay. Film oglądam raz w tygodniu i zdecydowanie do filmów mi to wystarczy, jak dołączy sub to będzie juz max czego oczekuje :) Może kiedyś zmienie na 5+1 ale to daleka przyszłość. Budżet 2500PLN +/- 300zl

dzieki za pomoc!
 
Ostatnia edycja:

Ataszek

Active member
Bez reklam
Ja nie używam do stereo suba ale z tych 3 najlepiej wypada REL i B&W bo to konstrukcje zamknięte.
Najlepiej jakbyś wziął i posłuchał u siebie i porównał.
Wizualnie to wiadomo Dali do kompletu.
 

nakrawedzi

New member
a to nie jest typowo do kina domowego SUB? Ja bardziej potrzebuje do muzyki.

Znalazłem jeszcze REL T7 na alledrogo w dobrej cenie na gwarancji - moze warto kupic rocznego jeszcze na gwarancji?
 
Do góry