CEOL Piccolo N4. Czy Denony to sieciowe kaleki?

miroski

Member
Dzień dobry.
Kupiłem Piccolo. Właściwie miał być to jakiś głośnik wifi ze Spotify Connect ale gdy w salonie Denona posłuchałem jak gra długo się nie zastanawiałem. W cenie poniżej 1500 zł. żaden głośnik tak nie grał. Niestety, choć to urządzenie stricte sieciowe to ma problem z wifi. Pierwsze podłączenie i niekończące się szukanie sieci. Ręczne wybranie autoskanowania - po kilku minutach komunikat o braku punktu dostępowego. W końcu po kilku próbach udało się. Wifi działa jednak słabo, zrywa połączenie. Radio zrywa nawet po kilkunastu minutach, Spotify gra godzinę - dwie, przy czym przywrócenie połączenia trochę trwa bo Piccolo znika z aplikacji Spotify. Po kablu tych problemów nie ma. Nawet aplikacja Hi-Fi Remote (po wifi nieużywalna) zaczyna działać. Nie jest to wina wadliwego sprzętu ani otoczenia sieciowego. To był zakup na prezent i gdy go przekazałem, z salonu wziąłem za kaucją do testów drugiego Piccolo. Pierwszy pod Funboxem Orange i drugi pod Connect Boxem UPC działały tak samo kulawo. Teraz najlepsze. Po zwrocie drugiego sprzętu zajrzałem obok do Saturna. Pobawiłem się miniwieżą Pioneer'a. Kilka minut i sprzęt jest w sieci SaturnFree i gra moją muzykę ze Spotify. Super, idę dalej. Na "lepszych" półkach w towarzystwie Sonosów stoją MCR611 i Ceol N9, jakby nie patrzeć, starsze rodzeństwo Piccolo. MCR611 nie znalazł żadnej sieci a N9 dwie, żadna SaturnFree. Ile jest sieci wifi w elektromarketach każdy może sobie sprawdzić w wifi analyzer.
Pytanie do właścicieli Piccolo, N9, MCR511/611 a także amplitunerów X2300/3300. Jak u Was działa po wifi radio internetowe i Spotify? Ale bez ściemy proszę.
Mirek.
 

rRobert83

Member
kupiłem za namową kolegi z forum CR 611. Na początku faktycznie były jakieś problemy. Może przez to ze bylem nie obeznany. Teraz wszytko działa ok.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
U mnie też OK z MCR611. Sieć z znajduje bez problemu. Moze raz na tydzień czy dwa bufor radia internetowego schodzi do 0% na 5-10 sekund, ale wtedy wina leży raczej po stronie serwera usługodawcy, ale u mnie jest bardzo słaba sieć... jak na dzisiejsze czasy.
U mnie stoi ze 3 metry od rutera, więc bardzo blisko, choćbym chciał to nie wiem czy to wina np. słabych anten w tych sprzętach...(?)
 

radane

New member
W moim MCR510 po wi-fi na początku tez mialem zgrzyty, ale winny był router dlatego teraz działa na kablu.

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka
 

sturek

New member
Mam Ceola N9 i też nie ma problemów z siecią. Pobaw się raczej ustawieniami routera, zmień kanał, daj pasmo 20MHz, wyłącz WMM APSD.
 
Do góry