Używany wzmak z main in czy warto?

deusexe

Member
Posiadam amplituner Onkyo TX-RZ800 który ma teoretycznie 185W na kanał, ale niektórzy z forum mówią, że jak mam podpięte 9 głośników w tym atmos w życiu takiej mocy nie dostaną. I dlatego zastanawiam się nad kupnem taniego używanego wzmacniacza z main in, znalazłem Harmana HK 630 który ma 2*40 Watt, czy jak go podłącze do pre out przedniego kanału będzie jakaś znacząca poprawa? Czy lepiej jak już kupować to Harman Kardon HK680 (2*85 Watt)? A może coś innego polecicie?
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Ja, jak juz. Szukalbym onkyo 9755

Sprawdzony dobry wzmak (dobre opinie) i by pasowal do ampli onkyo.
 

palusik

Member
A co kolega chce osiągnąć ? Bo moc wyjściowa nic nie znaczy a poprawę brzmienia w stereo to tak, ale trzeba by już konkretnie szukać i nie tanio.
 

deusexe

Member
No właśnie lepszą moc, bo planuję używać tylko z kinem poprzez podłączenie pre out/main in frontów, wtedy moc amplitunera rozłoży się na pozostałe kolumny. Odtwarzacza CD nie mam, słucham głównie muzyki z plików FLAC przez Onkyo - jak dla mnie gra b. dobrze.
 

Baltazar Gąbka

New member
Bez reklam
Moc się rozkłada nie przez samo podłączenie kolumn, a przez ich wysterowanie, czyli muszą grać i to głośno, wtedy zacznie brakować z zasilacza powera.
 

deusexe

Member
No to właśnie po to chcę dokupić wzmacniacz jako końcówkę mocy, żeby nie brakło mocy zasilacza. Proszę mnie poprawić jeżeli źle pojmuję "wysterowanie" kolumn.
 

Baltazar Gąbka

New member
Bez reklam
Dobrze myślisz ale ja zwracam uwagę na to, że w kinie nigdy nie masz wysterowanych wszystkich kanałów i mocy raczej nie zabraknie. Chyba, że słuchasz muzyki w all chanel stereo wtedy taka sytuacja może mieć miejsce.
 
Do góry