Wymiana zasłużonego Rx797

marekmmj

New member
Witam,

Mam wysłużoną Yamahę Rx797 (jakiś czas temu doradziliście mi, dziękuję ;-)) która zaczyna "niedomagać" i rozważam w związku z tym jako alternatywę do naprawy zakup nowego amplitunera stereo (kolumn ze względów budżetowych nie chcę wymieniać). Nie ukrywam że kuszą mnie też nowe możliwości sprzętu (możliwość połączenia przewodem optycznym tv z amplitunerem oraz radio cyfrowe).
Sprzętu głównie używam do oglądania telewizji, słuchania muzyki, lubię tez słuchać radia i rozwiązanie z cyfrowym radiem wydaje się dla mnie idealne.
Pokój ze sprzętem - aneks w granicach 35m2. Kolumny (Jamo E750) planuję pozostawić.

Planuję wydać max. 2000 (optymalnie w okolicach 1500).
Z analizy na forach wyłaniają się takie typy:
- Yamaha R-N 301 lub wyższy model R-N500
- Onkyo TX-8150
- Yamaha RS-500/RS-700 - tutaj jak rozumiem radia cyfrowego nie będę miał

Które z powyższych byście wybrali, ewentualnie inne typy. Z góry dziękuję.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Miałeś Yamahe to w niej pozostań, zmiana na np Onkyo 8150, po odsłuchu.
To nie chodzi o gorzej czy lepiej , tylko to inne firmowe brzmienie.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Jedynie RN602 i Onkyo 8150 mozesz zestawiac ze swoja RX797. Pozostale modele brzmieniowo sa bardzo przecietne i poza funkcjami sieciowymi poprawy brzmienia nie uzyskasz, bedzie tylko gorzej, szkoda pieniedzy.

RN602 mozna kupic za ok 2000zl i mysle ze to jest najlepsza opcja. Poza funkcjami sieciowymi, brzmieniowo zblizona jest do wzmacniacza AS501 a to zaleta. Moim zdaniem lepiej sie wstrzymac, dołozyć pare grosza ale kupic sprzet warty tych pieniedzy abys byl zadowolony kilka lat.
 
Ostatnia edycja:

marekmmj

New member
Hej,

Ostatnio wpadł mi w oko taki pomysł. Stary amplituner jest w naprawie, jeżeli koszt nie będzie duży to pozostanę przy nim i rozszerzę zestaw o YAMAHA CD-N301 - rozumiem że to zagra z moim starym amplitunerem i zyskam cyfrowe radio i strumieniowe funkcjonalności? Czy to dobry pomysł.

Jedynie RN602 i Onkyo 8150 mozesz zestawiac ze swoja RX797. Pozostale modele brzmieniowo sa bardzo przecietne i poza funkcjami sieciowymi poprawy brzmienia nie uzyskasz, bedzie tylko gorzej, szkoda pieniedzy.

RN602 mozna kupic za ok 2000zl i mysle ze to jest najlepsza opcja. Poza funkcjami sieciowymi, brzmieniowo zblizona jest do wzmacniacza AS501 a to zaleta. Moim zdaniem lepiej sie wstrzymac, dołozyć pare grosza ale kupic sprzet warty tych pieniedzy abys byl zadowolony kilka lat.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
CD-N301 nie ma Wi Fi, internet podłączamy za pomocą kabla. Nie wiem jak w ten sposób uzyskuje sie Spotify, ale w specyfikacji jest wiec jakoś musi to dzialać. Ja bym jednak wolal kupic Ampli 602, masz wszystko w jednym, wi fi, bluetouch, radio fm, sieciowe, spotify connect, wejscia cyfrowe - generalnie pelna funkcjonalność.
 
Do góry