Miniwieża do pokoju

Kwazimodo

New member
Witam!
Chcę kupić mini wieże w stylu YAMAHA MCR-N560, Denon Ceol N9.
Zależy mi głównie na tym, żeby sprzęt miał radio internetowe, bluetooth do przesyłania dźwięku z ifona, i jednocześnie nie sprawiał problemów w użytkowaniu.
Zdecydowałem się na zakup z głośnikami takimi jak w zestawie.
Co możecie polecić, czego się wystrzegać w takich małych cackach? Budżet wynosi 2000zł.
 

Dubek

Member
Bez reklam
Marantz to sam ampli i koszt 2 i 3 tysiące, kolega chce zestaw z głośnikami już za 2000 zł.

Ja posiadam Yamahę MCR-N560 i szczerze polecam, zero problemów a szczerze jestem zdziwiony że takie małe coś tak ładnie gra. Zawsze później możesz wymienić kolumny na coś lepszego.
 

Kwazimodo

New member
Marantz MCR511 wygląda z zensorami przyzwoicie, aż w weekend przejdę się do salonu denona żeby zobaczyć taki zestaw. Szkoda tylko, że nie ma odtwarzacza płyt. Szwagier ma yamahę (jakiś starszy już model) i też sobie chwali. Sam byłem pod wrażeniem jaki dźwięk z niej płynie.
 

Aerofan

Member
Ja już w innym wątku chwaliłem budżetowego Panasonica SA-PMX70 (jest też wersja z DAB), do tego dokupiłem Subwoofer Magnat 202A i całość gra przede wszystkim soczyście (nawet bez suba), dźwięk jest czysty i słychać pełną gamę częstotliwości, bez sztucznych upiększeń. Całość 1500 lub 2000 z DAB.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Marantz MCR511 wygląda z zensorami przyzwoicie, aż w weekend przejdę się do salonu denona żeby zobaczyć taki zestaw. Szkoda tylko, że nie ma odtwarzacza płyt. Szwagier ma yamahę (jakiś starszy już model) i też sobie chwali. Sam byłem pod wrażeniem jaki dźwięk z niej płynie.
Owszem, ma też wyglądać, ale ma przede wszystkim grać. Posłuchaj Zensorów, bo może już przestaną Cisię podobać ;)
611 ma wszystko na pokładzie, CD też.
Marantz MCR611 Melody Media Network Hifi System Black M-CR611 | eBay
Zostaje kasa na Boston Acoustic a25 26 i do 2 tys to bardzo dobry wybór
Panasy też fajnie grają. Pioneera i Yamahy PianoCraftów trzeba koniecznie posłuchać przed zakupem, bo w tej cenie są lepiej grające zestawy.
 
Ostatnia edycja:

rRobert83

Member
kolego a z czego jest zrobiona obudowa(611)?. Plastyk metal?. Oglądałem dzisiaj CEOL N9 w MM w kolorze białym i była tak brudna i plastykowa ta obudowa ze nie robiła na mnie dobrego wrażenia.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
oczywiście, że plastik. W tej klasie nie spodziewałbym się więcej.
Ja już dawno wyleczyłem się ze specyfikacji, materiałów, wyglądu, itp. Mam na myśli, że sprzęt może mieć monstrualny wygląd, miedziową obudowę, konstrukcję dual mono, toroid, nie wiem co jeszcze. Często takie klocki są zbijane brzmieniem przez zwykłe konstrukcje, które w katalogu nie wyglądają tak atrakcyjnie, ale kto co lubi...
 

rRobert83

Member
o tuż pewnie wszyscy kupujemy na wyrost najlepszy, najnowszy itp a później korzystamy tylko z kilku prostych funkcji nie wykorzystując nawet 30% możliwości całego sprzętu. I z czasem głupie brudzenie czy zbieranie kurzu jest bardziej istotne. Ale mniejsza z tym.
Szukam czegoś podobnego i ten 611 wydaje się całkiem fajny pod względem możliwości, a przy okazji nie jest to duży sprzęt jak sądzę.

Korzystałeś może z tej oferty którą podałeś?. W jakim stanie są te urządzenia?. Technicznie powinny być sprawne, a wizualnie?. Są kompletne czy też wybrakowane. Do czego służą te dodatkowe wyjścia na głośniki?. Można je przerobić na tylne głośniki kina domowego?.
 

Kwazimodo

New member
Słuchałem wczoraj ceol 9 w salonie denona wraz z dali zensor 1 i dla porównania marantz 611 z tymi samymi głośnikami. Dźwięk z denona był o wiele bardziej soczysty, głęboki. Marantz, akurat z tymi głośnikami, wypadł faktycznie bardzo kiepsko a z innymi nie miałem okazji posłuchać. Widzialem w kolorze białym i czarnym. Biały faktycznie może się brudzić ale w domu raczej rzadko obsługuje się audio ręką, zwykle pilotem (ja tak robię :p ). na czarnym natomiast obawiałbym się mikro rys jak to zwykle bywa na tych świecących plastikach
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Kwazi,
Denon plus Zensor zawsze sprawia wrażenie wypełnienia, ale to nie wszystko. Co kto lubi ;)

Robert,
tak, skorzystałem z oferty jakiś m-c temu, kiedy sprzedanych było jeszcze 40 szt. Dziś jest 60 ;) Wyszedłem z założenia, że jeśli coś będzie nie tak, to sprzedam w Polsce bez straty. Nic nie jest wybrakowane, żadnych śladów użytkowania, opakowanie, oryginalne, kompletne wyposażenie nowe, pilot nowy, zafoliowany tak jak kabelki, anteny, itp. do niczego nie mogę się przyczepić. Kupiłem po odsłuchach (nie lubię ani Denona, ani Zensorów :D ). Sprzęt zostaje u mnie na dłużej. Przetestowałem wszystkie źródła - wszystko sprawne, polskie menu, podświetlenie sprawne, nic nie buczy, itd.
Marantz jako nieliczny (jeśli nie jedyny w tej klasie) ma prawdziwe 4 końcówki mocy, czyli można zrobić prawdziwy biamping. Wiele wzmaków wyższej klasy, pomimo wejść A i B ma tylko 2 końcówki. Możesz wykorzystać to:
- jako bi amp do zasilenia kolumn z podwójnymi gniazdami
- jako głośniki A lub B - dobre do testowania kolumn lub do czegoś na kształt drugiej strefy w innym pomieszczeniu.
- jako A i B - taki stereo mulitichannel :) nie wiem po co (?) :)

Nie wiem czy w tych pieniądzach jest wszystkomający wszystkogracz (czyta nawet DSD). Jestem na etapie szukania do niego monitorków (pomieszczenie 10m) i po przetestowaniu - chyba nie skłamię, jeśli powiem - wszystkiego na rynku do 3000 tys. (moim kryterium były jeszcze wymiary max wysokość 32 cm) jeśli chodzi stosunek cena brzmienie wygrywają najtańsze Boston Acoustic A25. Daje nam to cenę ok, 2000 za cały przyzwoity zestawik. Dla mnie bezkonkurencyjny.
Oczywiście, że można lepiej, drożej, ładniej wykonane kolumny, ale cena nam już wzrasta, a ja chciałem tylko coś małego do sporadycznego plumkania w małym biurowym pokoiku jako dodatkowy systemik. Więcej w moim przypadku raczej nie ma sensu wydawać, bo wtedy wolałbym kasę przeznaczyć do upgrade'u głównego systemu, a nie ładować się w małe stereo
 
Ostatnia edycja:

rRobert83

Member
Dziękuje za odpowiedź. O to właśnie mi chodziło. Trochę tylko koszt transportu wysoki. Za całość robi się już ponad 1600zł chyba że inaczej to załatwiał es, to napisz. Kolumny te co podałeś chodź po 500+ tylko nie wiem czy za parę czy sztukę.nie doczytałem .
Napisał mi czy przełączanie kanałów radiowych działa szybko bo czytałem że za mula lub nawet sie wyłącza
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
mi radio przełącza się normalnie, nie wyłączyło mi się jeszcze ani razu.
Te kolumienki sa oficjalnie np. w Saturnie np. po 350 zł za szt., więc po 300 pewnie są gdzieś do wyrwania
Transport - no cóż, możesz poszukać tańszego lub jakiejś ciotki na wyspach :)
 

rRobert83

Member
Dzięki wielkie. Gdy by nie wysokie koszty transportu brał bym już dziś. Tak muszę się zastanowić.
Czy kolego mógł byś zapytać się sprzedawcy o inne formy transportu. DHL, UPS itp
Może ma coś tańszego.
Dzięki
 
Ostatnia edycja:

rRobert83

Member
a jeszcze tak kolego zapytam bo już przerabiałeś temat. Gdy bym zakupił marantz który proponujesz, to czy te głośniki dadzą radę w pomieszczeniu 20m2 (3,8x5m przy czy zestaw będzie umiejscowiony na ścianie 3,8mb).
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Jeżeli masz na myśli Marantz M-CR611 to warto zainwestować w trochę lepsze głośniki ,miałem okazję słuchać tego klocka z kolumnami B&W i w sumie dało to naprawdę dobry dźwięk ,słuchałem też konfiguracji gdzie było to podłączone z podłogówkami Quadral Argentum 570 i dźwięk był też dobry .Wbrew pozorom w tym Marantzu drzemią możliwości ,chociaż wygląd (wymiary) mogą być mylące
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
a jeszcze tak kolego zapytam bo już przerabiałeś temat. Gdy bym zakupił marantz który proponujesz, to czy te głośniki dadzą radę w pomieszczeniu 20m2 (3,8x5m przy czy zestaw będzie umiejscowiony na ścianie 3,8mb).
Przy tym metrażu myślałbym już absolutnie o podłogówkach. Idąc dalej, te potrzebują już mocniejszego zawodnika. Znam osoby, które mają podłączone podłogówki do niego, ale... wg mnie to po prostu gra.

Jeżeli masz na myśli Marantz M-CR611 to warto zainwestować w trochę lepsze głośniki ,miałem okazję słuchać tego klocka z kolumnami B&W i w sumie dało to naprawdę dobry dźwięk ,


Słuchałem z 611 B&W monitorów 685 S2. Było fajnie masa, wypełnienie, właściwie całkiem przyjemnie, ale odpadły u mnie ze względu na brak lakieru HG i zbyt dużą wysokość.
Dla odmiany monitory B&W CM1 S2 były bardzo wymagające. Marantz nie dał im rady. DO średniego poziomu głośności było przyjemnie. Nieco głośniej i już niedomagały. Zupełnie inny charakter brzmienia vs 685.
 

rRobert83

Member
wczoraj zakupiłem Krzyśku za twoja pozytywną oceną owy sprzęt. Płatność paypalem, cena końcowa jeszcze wzrosła niż szacowałem zbliżając się do najniższych cen Onkio 8150 co trochę mnie w teraz zastanawia czy dobrze zrobiłem.

Teraz pytanie Krzyśku ile czekałem na przesyłkę, po ilu dniach miałeś ją w domu i czy szło to kurierem czy pocztą polską?.

Moją kalkulacja zestawu teraz po waszych wypowiedziach się rozjechała:niewiem:.
Bo zamierzałem dokupić głośniki Boston Acoustic A25 +/- 800zł za parę. Teraz z tego co zaproponowaliście cena za sztukę 1300 tak na szybko patrząc.


"..Przy tym metrażu myślałbym już absolutnie o podłogówkach. Idąc dalej, te potrzebują już mocniejszego zawodnika. Znam osoby, które mają podłączone podłogówki do niego, ale... wg mnie to po prostu gra."

Masz na myśli ze ten mc611 nie uciągnie głośników podłogowych?, nie mogę zatrybić.
 
Do góry