Miniwieża do pokoju

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Onkyo to amplituner, a gdzie źródło? Jeśli nie potrzebowałeś CD, to tak.
Wydawało mi się, że od początku piszemy o miniwszystkograjku (?)
Wg mnie 611 średnio nadaje się zarówno do 20m jak i do napędzenia podłogówek. Dopiero teraz o tym wspominasz :)
Dostałem w miarę szybko, po kilku dniach, mniej niż tydzień. Nie pamiętam, kto przywiózł, zbyt dużo przewija się u nie kurierów bym zapamiętał.
To ile finalnie zapłaciłeś? Coś sporawo jeśli tyle co Onkyo?
 
Ostatnia edycja:

rRobert83

Member
dzięki za szybką odpowiedz. Zapłaciłem
"Z kwoty 1 712,85 PLN
Na kwotę Ł322,85 GBP
Kurs wymiany: 1 Złoty polski = 0,188487 Funty brytyjskie"

W sumie to właśnie chodziło mi o takie małe wszytko mające pudełko. Nie chciałem pchać się w dużo gabarytowe sprzęty i tylko z powody porównywalnej ceny przytoczyłem onkio. Po strych zalegają Diory, unitry i inne relikty nadal sprawne ale już duże i nie na czasie.

Podłogówki w sumie też mi za bardzo nie pasują, choć ich nie wykluczam. Wolał bym jakie średniej wielkość głośniki pod półki lub stojące na tej samej komodzie.
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Nic się nie martw. Zawsze możesz zrobić tak:
- przyjdzie sprzęt, nie spasuje - sprzedasz praktycznie bez straty
- zadzwoń, podjedź do jakiegoś sklepu typu MM, kup na początek Bostony lub Zensory, posłuchaj w domu i oddaj / odeślij po kilku dniach.

Pomyśl inaczej, w tym momencie nawet za 2500 zł masz komplet, którego jakości, funkcjonalności trudno szukać w tej cenie. Chcesz mały dyskretny sprzęt grający - sprawdzi się :)
Z czasem jeśli będziesz potrzebował możesz poszukać lepszych czy większych głośników.
 
Ostatnia edycja:

rRobert83

Member
Dzięki za pomoc i odpowiedz. A jakie ty głośnik zakupiłeś i gdzie . Udało ci się coś znaleźć najtaniej lub wynegocjowac dobrą cenę.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Dzięki za pomoc i odpowiedz. A jakie ty głośnik zakupiłeś i gdzie . Udało ci się coś znaleźć najtaniej lub wynegocjowac dobrą cenę.
Obecnie mam pożyczone A25 i z dnia na dzień przekonują mnie bardziej do tego, że nie będą już raczej szukał niczego innego. Tak jak pisałem, słuchałem wielu zawodników za nawet 3x większą kasę i dla moich potrzeb i pokoju nie warto ładować się chyba wyżej. Sprawdzę jeszcze A26 dla świętego spokoju. Obecnie sprawa jest w toku.
 

Pecik1975

New member
Może komuś podpadnę za tę propozycję - Kruger&Matz KM 1908.

Zanim puścicie ostrą krytykę proponuję przeczytać test w branżowej prasie - dostępne na stronie hifichoice.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Nikomu nie podpadniesz, to forum, czyli możesz jawnie wygłaszać swoje poglądy :D
Mam tylko nadzieję, że nie jest to zwykłe nabijanie postów ;)
Tego cuda miałem okazję słuchać na tegorocznym Audio Video Show. Stoisko mieli spore, ale słuchanie w takich warunkach nie jest miarodajne, tak samo z resztą jak jakiekolwiek testy w prasie branżowej.
Natomiast w pewnym sklepie miałem okazję słuchać poprzedniego modelu 1598
Jakość wykonania grubo poniżej przeciętnej, natomiast w sklepie brzmiało to zupełnie przyzwoicie.
Trzeba jednak mieć świadomość, że to typowa chińska produkcja, którą robią identyczną również dla Tagi i innej trzeciej marki. Bum naklejka K&M, Taga Harmony, itd.a lampowość tam jest wyłącznie dla picu ;)
3967a7ca6d397c86d5d4734f7b031203.jpg

km1598-html-3.jpg
 
Ostatnia edycja:

Pecik1975

New member
Osobiście nie miałem do czynienia z tym produktem, ale czytałem testy które raczej pozytywnie. U kolegi miałem okazję posłuchać "lampy" i bardzo spodobała mi się barwa dźwięku. Ten K&M wydaje się interesującą ciekawostką. A że chiński to dla mnie nie problem. Zresztą dzisiejsze produkty markowych producentów już też są masówką tam produkowaną. Z sentymentem wspominam mojego starego Technicsa i Akai. To był sprzęt.
 

collider

New member
Bez reklam
Nikomu nie podpadniesz, to forum, czyli możesz jawnie wygłaszać swoje poglądy :D
Mam tylko nadzieję, że nie jest to zwykłe nabijanie postów ;)
Tego cuda miałem okazję słuchać na tegorocznym Audio Video Show. Stoisko mieli spore, ale słuchanie w takich warunkach nie jest miarodajne, tak samo z resztą jak jakiekolwiek testy w prasie branżowej.
Natomiast w pewnym sklepie miałem okazję słuchać poprzedniego modelu 1598
Jakość wykonania grubo poniżej przeciętnej, natomiast w sklepie brzmiało to zupełnie przyzwoicie.
Trzeba jednak mieć świadomość, że to typowa chińska produkcja, którą robią identyczną również dla Tagi i innej trzeciej marki. Bum naklejka K&M, Taga Harmony, itd.a lampowość tam jest wyłącznie dla picu ;)
3967a7ca6d397c86d5d4734f7b031203.jpg

km1598-html-3.jpg

Ten sprzet jest sprzedawany pod wieloma markami. Ja widzialem JVC i polskiego "Krugera" ;). Jednak przyznam, ze brzmieniowo dobrze.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Dlatego pisałem, że brzmieniowo było przyzwoicie
ale lampa w tym KM to nie jest typowa lampa jak np. tu:
corobimy2.png

Poza tym wiadomo, że Chiny zalewają świat, ale nie porównywałbym tu takiej masówki, gdzie polska pseudofirma z dumnie niemieckobrzmiącoą nazwą ściąga chińskie zabawki i drukuje swoje logo. Uwierz mi, miałem to w ręce, bałem się kręcić pokrętłami, że zostaną mi w ręce...
Z resztą, temat o chińskich produkcjach mamy gdzie indziej...
 

bomarek

Member
Za te pieniądze to wzmacniacz Fezz to krótko mówiąc badziewie. Zbudowany jest skandaliczne źle. Zdjęcia "wnętrzności" wzmacniacz zainteresowani mogą znaleźć w sieci.
Nie wiem kto projektował ten wzmacniacz...?

Wysłane z mojego E6633 przy użyciu Tapatalka
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Sprawdzę jeszcze A26 dla świętego spokoju. Obecnie sprawa jest w toku.
Robert, obecnie mam oba w tym moim małym pokoiku i bez wątpienia A26 spisuje się lepiej pod każdym względem. Jedyne, co jest to samo, to góra. A26 grają po prostu pełniejszym pasmem, więcej środka, więcej basu, rzekłbym nawet, ze niżej schodzi.
Dziś widziałem w sklepie identyczny set, czyli Marantz 611 plus A26 za cenę 4200 zł (3 tys. plus 1.2 tys.) :D
Jak coś potrzebujesz to pisz na PW.
 
Ostatnia edycja:

rRobert83

Member
Dziękuje za cennę uwagi. Też nastawiałem się na model 26. Narazie nic jeszcze nie dotarło choć mam informację że wysyłane. Śledzenie przesyłki się wysypało.
Śledzę allegro i olx i czasami trafiają się 25 ,26 używane. Nie wiem czy jest to dobry pomysł pchać się w używki.
A napisz mi jakie okablowanie jest w zestawie marantz oraz czy zestaw głośników posiada już w zestawie kable. Ewentualnie jakie kable kupić, producent.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
W zestawie jest tylko kabel zasilający oraz antenowy. W głośnikach rzadko kiedy są kable. Na razie mam do tego zwykłe kable, ale coś pomyślę. Prawdopodobnie będzie coś z Qeda lub AudioQuesta - te sa energiczne i żywe. Zobaczę jeszcze jak zgrywa się z tym Kimber, ale nie chce tu przeinwestować.
Wszystko zależy czego będziesz oczekiwać od brzmienia. Kablami jedynie delikatnie nasz szlif, ale nie zmienisz charakteru brzmienia diametralnie.
O jakim budżecie myślisz na kable?
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Osobiście nie miałem do czynienia z tym produktem, ale czytałem testy które raczej pozytywnie. U kolegi miałem okazję posłuchać "lampy" i bardzo spodobała mi się barwa dźwięku. Ten K&M wydaje się interesującą ciekawostką. A że chiński to dla mnie nie problem. Zresztą dzisiejsze produkty markowych producentów już też są masówką tam produkowaną. Z sentymentem wspominam mojego starego Technicsa i Akai. To był sprzęt.

Na szczęście u mnie cała elektronika denona made in Japan...:-D

Ja kiedyś słuchałem ceol oraz m39 z a26 i jak dlanie ten secie również najlepiej zagrał. Porownywalem z: zensor 3, monitor audio rx1, monitor bx2
 

rRobert83

Member
W zestawie jest tylko kabel zasilający oraz antenowy. W głośnikach rzadko kiedy są kable. Na razie mam do tego zwykłe kable, ale coś pomyślę. Prawdopodobnie będzie coś z Qeda lub AudioQuesta - te sa energiczne i żywe. Zobaczę jeszcze jak zgrywa się z tym Kimber, ale nie chce tu przeinwestować.
Wszystko zależy czego będziesz oczekiwać od brzmienia. Kablami jedynie delikatnie nasz szlif, ale nie zmienisz charakteru brzmienia diametralnie.
O jakim budżecie myślisz na kable?

W kablach nie jestem zorientowany w sumie jak i reszcie. Miał być to prosty zestaw. Ale skoro już idziemy tą drogą i pchamy się w koszty to te 4mb jakie potrzebuję może jeszcze jakiegoś grosza znajdę
Cen nie znam i raczej ekonomiczne będę się kierował. Jak jesteś w temacie to podaj orientacyjne koszty
 
Do góry