Stereo marantz'a

krupcio

New member
Cześć,
mam możliwość zakupu marantza pm6005 + na6005 za 1700zł bez głośników. czy opłaca mi się ten zestaw do słuchania przeważnie rapu? głośniki zakupiłbym w przyszłym miesiącu. nadmienie tylko ze w tym momencie nie posiadam zadnego sprzętu a kusi mnie tylko cena.
pozdrawiam
 

DrWredman

Active member
Cena bardzo atrakcyjna, a głośniki ... polecam swoje Cantony, są na sprzedaż ;)
Ze wzmakiem Marantza grają całkiem dobrze.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Cena fajna, na początek może być, ale bądź świadomy, że Marantz gra raczej delikatnym, ułożonym dźwiękiem. Rap potrzebuje kopa na basie, a tego też nie dadzą Ci monitory vs podłogówki, choć zawsze możesz podkręcić gałkę basu :) ale te Bowersy jeszcze jakoś tam grają basem, w przeciwieństwie do swoich mniejszych braci 686. Z czasem pomyśl o podłogówkach.
 
Ostatnia edycja:

krupcio

New member
dzieki wielkie, czyli dla wyjaśnienia informacji, marantz pociągnie tylko z innymi głośnikami? najlepiej podłogowymi? jakieś konkretne modele żebym mógł przesłuchać, coś polecicie?
 

Baltazar Gąbka

New member
Bez reklam
Cena fajna, na początek może być, ale bądź świadomy, że Marantz gra raczej delikatnym, ułożonym dźwiękiem. Rap potrzebuje kopa na basie, a tego też nie dadzą Ci monitory vs podłogówki, choć zawsze możesz podkręcić gałkę basu :) ale te Bowersy jeszcze jakoś tam grają basem, w przeciwieństwie do swoich mniejszych braci 686. Z czasem pomyśl o podłogówkach.
Przy tej muzyce to ani B&W ani Marantz. Choć ten drugi z odpowiednimi głośnikami już w miarę sobie poradzi.
 

DrWredman

Active member
Marantz zagra z każdymi głośnikami. Najlepiej o mocy zbliżonej do mocy wzmacniacza. Nie ma znaczenia czy to będą podłogowe, czy monitory. Pytanie, czy dźwięk jaki wydobędzie się z tego połączenia, będzie Ci pasował.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
dzieki wielkie, czyli dla wyjaśnienia informacji, marantz pociągnie tylko z innymi głośnikami? najlepiej podłogowymi? jakieś konkretne modele żebym mógł przesłuchać, coś polecicie?
Chyba nie zrozumiałeś
Mimo iż sam mam wszystko od Marantza i rapu nie słucham, to nie poleciłbym tego sprzętu to tego rodzaju muzyki.
Dodatkowo monitory tez średnio sprawdzą się w rapie, choć te, które wymieniłeś mają nawet trochę tego basu i środka (jak na monitory w tej klasie).
Może inaczej, określ budżet na wzmak, źródło, kolumny, podaj preferencje, czyli np. kolor, ułożenie portu bass reflex, wymiary (jeśli ograniczają), wklej schemat, foto pomieszczenia. To pomoże.
Niech nie kusi Cię cena. Audio kupuje się na słuch.
Baltazar na pewno poleci Harmana i JBL :D i choć to kompletnie nie moja bajka to w tym przypadku nie jest to taki głupi pomysł. Możesz też rozejrzeć się na Onkyo plus Klipsch. Niestety monitory Klipscha maja już na moje ucho tylko ostrą górę, a basu im brak, nie to co podłogówki. Akurat jestem świeżo po kilku odsłuchach monitorów w klasie 2-4 tys i wg mnie warto rozejrzeć się za:
- Wharfedale Reva 2 - w tej chwili po 2 tys para na allegro - piękna średnica, melodyjne, basik niezły, ładna szczegółowa acz niemęcząca góra
- Quadral Platinum M2 - 2.2 tys jak to Quadral, jest wszystko czego można oczekiwać w tej cenie, bas, nawet w miarę rytmiczny, nie rozlazły, jest średek, jest góra, - poprawne kolumienki.
- Phonar Veritas M2 Style - niepozorne kolumienki, ale z wielkim wigorem, ok. 1.8 tys. bardzo pozytywnie mnie zaskoczyły.
- B&W 685 S2 - mają największą obudowę z nich wszystkich, słychać to, grają pełnym dźwiękiem (pamiętaj ,ze cały czas piszemy o monitorach, nie podłogówkach, więc pisząc "pełny dźwięk" nie mam na myśli tego samego "pełnego dźwięku", który dadzą podłogówki)
- Dynaudio - ciemne, basujące, wg mnie zlewające się dołem i środkiem, góry brak - w zasadzie wszystkie grają dość podobnie, różnice w wykończeniu - nie moje granie, ale może warto posłuchać
- Canton Chrono SL 526 (poprzednią wersję 520.2 dostaniesz za pół ceny na eBay - ok. 1700 zł para) Cantony reprezentują typową szkołe niemiecką, czyli lekkie V w przeciwieństiwe do brytyjskiej ciepłej Revy
- Canton Vento 826 (poprzednia wersja 820.2 dostaniesz za pół ceny na eBay - ok. 2700 zł para)
- no i nieśmiertelne Dali Zensor np. 3. Choć to znów nie moje granie, to jest to bardzo popularna kolumna ze względu na cenę i wygląd - granie ciepłe, wg mnie powolne, kluchowate, ale wiele osób je lubi.


Natomiast na 17 metrów nie zastanawiał bym się nad monitorami...
 
Ostatnia edycja:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
- Phonar Veritas M2 Style - niepozorne kolumienki, ale z wielkim wigorem, ok. 1.8 tys. bardzo pozytywnie mnie zaskoczyły.

Ostatnio przelotem posłuchałem trochę podłogowych w tej serii (chyba to były P3 Style) i faktycznie całkiem fajne.

- Dynaudio - ciemne, basujące, wg mnie zlewające się dołem i środkiem, góry brak - w zasadzie wszystkie grają dość podobnie, różnice w wykończeniu - nie moje granie, ale może warto posłuchać

Odsłuchiwałeś może monitory z serii Excite?



Krupcio posłuchaj sobie Elac Debut B6. Może Ci się spodobają.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Ostatnio przelotem posłuchałem trochę podłogowych w tej serii (chyba to były P3 Style) i faktycznie całkiem fajne.
:)
.
Odsłuchiwałeś może monitory z serii Excite?
Emit i Excite
Krupcio posłuchaj sobie Elac Debut B6. Może Ci się spodobają.
Nie będą za jasne do takiej muzyki?

Ale czekaj, bo coś autor tematu zniknął :D


Do listy z czystym sumieniem mogę dorzucić jeszcze najtańsze z najtańszych Boston Acoustic A25 lub 26 - za te pieniądze czyli ok. 350 sztuka - bajka ;) Wg mnie lepsze od Dali Zensor ;) (oj będzie bolało) :D
 
Ostatnia edycja:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
:)

Emit i Excite

Nie będą za jasne do takiej muzyki?

Ciężko dogodzić :) Dynki za ciemne, Elaci za jasne ;)

A tak na serio Dynaudio nie polecam do tego Marantz. Są to wredne i trudne kolumny. Marantz 6005 ich nie wysteruje.

Debut B6 nie są jaśniejsze np. od MA BX2. Mają mocny basik. Jak zagrają z Marantzem nie wiem. Trzeba odsłuchać.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Nie wszystkie kolumny Elac są jasne ,co by nie mówić to jeden z największych producentów w Niemczech roczny obrót wyniósł 15 mln euro ,60% produkcji idzie na eksport .Mam dobre zdanie o tych kolumnach szczególnie z Pionierem bo słuchałem tanich zestawień .Dobrym partnerem na Marantza może być Cabasse
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Bez przesady to są drogie kolumny w Niemczech kosztują chyba 150 tyś ,słuchałem modelu Pacyfic 2 przepiękne brzmienie w dźwięku było chyba wszystko subtelność ,delikatność i siła pomimo że kolumny nie w są 100% neutralne ponieważ tony wysokie były podkreślone ,ale w moim odczuciu to nadawało pewnego blasku szczególnie instrumentom blaszanym ,tony niskie praktycznie bez zarzutu
 
Ostatnia edycja:

werf

Active member
Bez reklam
Ciężko dogodzić :) Dynki za ciemne, Elaci za jasne ;)

A tak na serio Dynaudio nie polecam do tego Marantz. Są to wredne i trudne kolumny. Marantz 6005 ich nie wysteruje.

Debut B6 nie są jaśniejsze np. od MA BX2. Mają mocny basik. Jak zagrają z Marantzem nie wiem. Trzeba odsłuchać.

Dynke na lewą stronę a Elaca na prawą : )

Co do jasności Elaców ja raczej bym ich tak nie z kwalifikował .
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Krupcio olał porady, bo jak wiemy każdy inaczej kwalifikuje swoje wrażenia po odsłuchach i postanowił sam wybrać się na odsłuchy :D
 
Do góry