kinoi stereo

marasik123

New member
witam
jak podłączyć kino (procesor kina domowego Marantz 7702 mkII do Emotiva XSP-1 Gen 2 - Referencyjny przedwzmacniacz stereofoniczny, zbalansowany Emotiva XSP-1 Gen 2 przedwzmacniacz stereo do końcówki mocy
odtwarzacz będzie oppo 105d
chciałbym uzyskać lepsze stereo w stereo żeby ominąć procesor kina
z góry dzięki
 

RAF1977

Banned
A po co łączyć z maranzem jeśli chcesz go wyeliminować.
Daj osobny tor stereo 105>emotiwa>końcówka.
Daj kable Y na końcówce dla frontów.
Raz będziesz miał sygnal z maranza (kino), raz z emotivy (stereo ).
 
Ostatnia edycja:

rabit

Active member
Bez reklam
Z tego co wyczytałem, to Oppo 105D ma regulację głośności na wyjściach audio. Dlatego podpiął bym go bezpośrednio do końcówki mocy. Jedyna trudność to przełączanie RCA-XLR, ponieważ przełącznik znajduje się z tyłu koło gniazd.
 

RAF1977

Banned
To ta trudność może wykluczyć takie rozwiązanie, u mnie na pewno. Ale jak jest dobry dostęp do tylnej ścianki, to by mogło być.
Z tym że autor chce wykorzystać przedwzmacniacz emotiva.
Napewno lepszy niz ten w oppo.
 

werf

Active member
Bez reklam
To ta trudność może wykluczyć takie rozwiązanie, u mnie na pewno. Ale jak jest dobry dostęp do tylnej ścianki, to by mogło być.
Z tym że autor chce wykorzystać przedwzmacniacz emotiva.
Napewno lepszy niz ten w oppo.

Tego nie był taki pewien.


Musisz sobie sam sprawdzić jak w twoim systemie zagra preamp Oppo + końcówka vs ze spiętym przedwzmacniaczem Emo
 

marasik123

New member
dzięki
czekam na xsp1 który wezmę na próbę i spróbuje wszystkie połączenia.
porównam sobie jeszcze kilka (2-3) przedwzmacniaczy stereo. Sprzedawca twierdził że xsp1 który kosztuje 5000zl wygra ze sprzętem do 14 tyś. co do końcówki się nie mylił, oczywiście to jest moje stwierdzenie i odsłuch.
jestem ciekaw jak to wyjdzie w praktyce.
 

marasik123

New member
dzięki
ale chyba poczekam na nowego oppo 205
którego podłączę do końcówki mocy, myślę ze moje stereo nie będzie złe(może później dokupię dac tez oppo ) a główne założenie zostanie zrealizowane czyli kino.

pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
Nie wiem po co chcesz kupować później daca, przecież ten w Oppo jest całkiem spoko. Lepiej jest zainwestować w lepsze kolumny lub wzmacniacz stereo. Taką np.Yamahę AS1100 lub 2100, łączysz sobie do kina domowego w trybie końcówki mocy a stereo robisz po RCA lub XLR (2100).
Do reszty kanałów kupujesz 3 lub 5 kanałową końcówkę mocy ,sub bezpośredni z oppo i banan murowany. Ja mam tak zrobione i bardzo to sobie chwalę.
 

werf

Active member
Bez reklam
Z palca ustawisz : ) Tak serio 7 kanałów teraz to spore ograniczenie poza tym amplituner czy procesor to jednak centrum dowodzenia z lekka większymi możliwościami. Oppo+końcówki lub aktywne kolumny ok ale jednak wolę AV do takiego zastosowania
 
Oczywiście że z palca, kolega ma w 100 procentach rację. Jeśli chodzi o amplituner to może i możliwości większe ale jakość w porównaniu z oppo + końcówka to przepaść. Procesor to super sprawa ale i też super koszty, dla kogoś kto planuje max 7.1 i chce mieć b.dobre stereo to tylko wcześniej opisana konfiguracja.
 
Widać że mamy inne wymagania, ty jesteś dalej wpatrzony w amplitunerki i ich kalibracje. Ja niestety już z tego wyrosłem. Radzę ci załatw sobie gdzieś odsłuch Oppo z końcówkami mocy lub wzmacniaczem z mainin i końcówkami to wtedy pogadamy. Jak nie masz gdzie to zapraszam do siebie.
 

Rafal7

Banned
Nie zapatrzony, tylko jak chcesz zrobić kalibracje, odpowiednio ustawić odległości, odcięcia, opóźnienia i powycinać i popodbijać niektóre pasma?
Chyba że dla Ciebie to aby kupić i niech stoi aby ludzie widzieli, a jaki to będzie miało efekt końcowy to nie ważne.
 
Ostatnia edycja:
W przeciwieństwie do ciebie mam dobry słuch i kalibracja jaka jest w tunerze nie jest mi potrzebna. Tak jak kolega pisał wcześniej, wszystko robi się z palca na własne ucho i pod siebie. Są na to różne sposoby, jest na przykład płyta kalibracyjna, ja robię to inaczej. Używam do tego albumu Aero J.M. JARRA w formacie DTS. W tym albumie zawarte są wszystkie dźwięki jakie wystarczą ci do ustawienia sprzętu, fakt trwa to z godzinę ale efekt jest super, żaden amplituner nawet do tego się nie zbliży. Dodanie końcówki do amplitunera też za wiele nie pomoże bo ogranicza je pre tego amplitunera, które na dodatek na 90 procent jest zrobione tak jak dzielnik napięcia. Firmy ucinaja koszty i prawdziwy pre-out jest już nie spotykany.
 
Do góry