Dobre stereo do salonu

robertwladek

New member
Witam Chciałbym zakupić dobry zestaw stereo (kolumny + amplituner lub kolumny + wzmacniacz). Powierzchnia na której słucham muzyki to około 20 m kwadratowych. Jestem dj-em, więc najczęściej słucham nie wysublimowanej muzyki dance/pop , sporo radia, wiadomości z tvn24, czasami trafi się coś rockowego w stylu Guns'N Roses czy Metallica. Kiedyś posiadałem amplituner kina domowego firmy Onkyo (jeden z tańszych modeli) do tego monitory Monitor Audio, ale nie byłem do końca zadowolony z efektu. Dźwięk był czysty, ale jakby przytłumiony tak jakbym słuchał go przez firankę, brakowało trochę dynamiki. Najwygodniejszy urządzeniem byłby amplituner i do niego kolumny, ale jeśli wzmacniacz plus tuner oddzielne zapewnią lepszy dźwięk jestem skłonny iść tą drogą. W grę wchodzą raczej kolumny podstawkowe, gdyż powierzchnia nie jest duża, a muzyki nie słucham głośno. Moje typy: kolumny:pYLON AUDIO PEARL MONITORPYLON AUDIO PEARL 20KLIPSCH R-15MYamaha NS333JBL STUDIO 230 Amplituner:cambridge audio topaz sr10 v2Yamaha RN301 WzmacniaczDenon PMA-520AE NAD CE315 BEE Do radzicie co wybrać, co wykluczyć ?
 

robertwladek

New member
Brak dynamiki, ciężko opisać, jakbym słuchał przez firankę

Dzisiaj jestem po odsłuchu, w salonie na Pionierze A30 odpalili mi:
Pylon Pearl 20 - było tak sobie
Tannoy 6.1 albo 7.1 (nie pamiętam) - była średnio
Pylon Topaz Monitor - trochę lepiej, ale dupy nie urwało

po zamianie na wzmacniacz Harman Audio 6006 odczuwalna poprawa dźwięku na Pylon Topaz Monitor

dalej już nie kombinowałem, bo jakoś średnio się czułem w tym salonie

wracam do domu, Media Markt po drodze, wchodzę

gościu podłaczył mi na wzmacniaczu Denon 720:
JBL 610 - w miarę, ale bez szału
Canton GLE420 - i ten dźwięk zrobił na mnie wrażenie !!! Środek i górka REWELACJA !!! Co do basu to byłem w takim szoku, że już sam nie wiem

Dzisiaj jadę jeszcze raz do drugiego Media Markt, żeby to podpiąć pod Yamahę, albo Pioneera, ale brzmienie CANTONA chyba mój typ
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Tylko ze w MM to wszystkie sprzety graja super i basu jest od cholery. Nie wiadomo z jakiegos powodu ale jakas kombinacja musi byc.

Ja bym Ci polecil monitory JBL Studio 230, podlogowe 270 ew. Dali Zensor 3 i do tego wzmacniacz Yamahy AS 501. Wzmacniacz za swoje pieniadze jako nowy jest bezkonkurencyjny jesli chodzi o dzwiek, wykonanie i funkcjonalność. Taka konfiguracja zapewni Ci dynamiczny, wmiare szczegolowy dzwiek z wyeksponowanym basem i sopranem.

NAD 316 jedynie moze z nim konkurowac ale on nie ma w sobie DAC no i wyglad jak u NADa..
 

robertwladek

New member
Nie do końca się zgodzę, że w MM wszystko gra super, bo przed Cantonami właczyli mi JBL (bodajże 130) i słabo to wypadło w porównaniu do Cantona

501 Yamahy trochę ponad budżet, do tego bez radia :(

a Yamaha RN301 ? Lub Cambridge Audio AM5 ?
 
Ostatnia edycja:

mac-ony

Well-known member
Bez reklam
To , co wg Ciebie w miarę dobrze grało w MM , nie znaczy , że w Twoim domu zagra tak samo . Skup się na akustyce w pokoju , a potem wypożycz sprzęt do domu na 48-72h .
 

robertwladek

New member
Bronię się przed wzmacniaczem, bo rynek tunerów jest ograniczony, a jednak radia potrzebuję
Nie chcę też kompletować wzmacniacza i tunera z różnych "parafii" pod względem wyglądu

Prześledziłem amplitunery do 1500zł, czy coś z poniższych może zagrać z tymi Cantonami dobrze ? Będę się umawiał na odsłuch:
Yamaha RS202D
PIONEER SX20
YAMAHA RN-301
Denon DRA-F109
Cambridge Audio Topaz SR10
Yamaha RS-500
 

Whiplash

New member
Bez reklam
W MM to moim zdaniem sa gdzies ukryte suby powlaczane bo tam amplituner kinowy w direct zamiata basem lepiej niz wzmacniacz stereo w sali odsluchowej wiec cos musi byc na rzeczy.

Tylko ze ten Denon DRA to jest waski amplitunerek i do niego w przyszlosci trzeba kupowac komponenty z serii. Bierz Yamaha RN 301 bedziesz mial radio, siec, wszystko co potrzeba.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
To nie tylko Twoim zdaniem, bo niekiedy sa nawet odkryte. Najbardziej zawsze lubiłem wkurzać sprzedawców w MM gdy prezentowali telewizor sony z wbudowanymi głośnikami po bokach, X9. Często mówiłem; fajnie, ale teraz proszę wyłączyć ten sub :D
 

robertwladek

New member
Ostatecznie już kupione wszystko:

Canton GLE 620
NAD 116BEE
Tuner Onkyo

gra to świetnie, jedynie na radiu z cyfry+ trochę brakuje basu, przydałby się jakiś subwoofer :)

muzyka z CD czy MP3 brzmi rewelacyjnie
 

robertwladek

New member
Teraz zacząłem kombinować (na razie w głowie:)), bo znajomy zachwala radio internetowe

Jak myślicie...czy zmiana wzmacniacza NAD316BEE na amplituner sieciowy Yamaha RN-301 przełoży się na gorszą jakość dźwięku w połączeniu z tymi Cantonami ?
 

DrWredman

Active member
Teraz zacząłem kombinować (na razie w głowie:)), bo znajomy zachwala radio internetowe

Jak myślicie...czy zmiana wzmacniacza NAD316BEE na amplituner sieciowy Yamaha RN-301 przełoży się na gorszą jakość dźwięku w połączeniu z tymi Cantonami ?

Większość radio internetowych ma słabą jakość dźwięku, a polskie to na pewno. Zwykłe FM ma lepszą jakość. Już lepiej iść w kierunku DAB+, ale tam jest mniej stacji niż w internecie.
 

robertwladek

New member
Trochę źle się wyraziłem, pomińmy temat radia z Internetu

Powiedzmy, że słucham zwykłego radia, MP3 albo CD, czy amplituner Yamaha 301 zagra z Cantonami gorzej niż wzmacniacz NAD316 ?
 

samfisher74

New member
Większość radio internetowych ma słabą jakość dźwięku, a polskie to na pewno. Zwykłe FM ma lepszą jakość. Już lepiej iść w kierunku DAB+, ale tam jest mniej stacji niż w internecie.

Nie zgodzę sie z tym ze radio internetowe ma słabą jakość, owszem sa stacje"słabsze" ale większość gra bardzo fajnie, polskie również. Porównując do DAB wydaje mi się ze stacje internetowe grają bardziej szczegółowo - lepiej.
 
Do góry