Wzmacniacz stary czy nowy?

Mario 76

New member
Witam. Składam zestaw stereo i potrzebuję paru rad. Posiadam cd,deck,tuner firmy Revox i zamierzam kupić wzmacniacz Revox B750, i tu jest moje pytanie czy warto kupić stary czy może już lepiej zainwestować w nowy wzmak lub używany ale młodszy. Przy okazji chciałbym się doradzić w sprawie kolumn. Myślę nad Melodika BL40 Mll a może macie jakąś inną alternatywę. Stereo będzie w pomieszczeniu 4,6na6, dłuższa ściana przeznaczona na ustawienie kolumn. Oczekuję dźwięku delikatnego z widocznym dołem. Słucham każdego rodzaju muzyki w zależności od nastroju.Budżet to jakieś 4K na wzmak+kolumny. Można liczyć na jakieś podpowiedzi, pomoc ?
Pozdrawiam
 

Mario 76

New member
Revox odnowiony, sprawdzony, sprawny wyceniony jest na 1800 . Do negocjacji, myślę że jakieś dwie stówki można utargować.
 

Mario 76

New member
Widzę że za trudny temat podałem na forum. Trochę zmienię pytanie-prośbę. Żeby cieszyć się dźwiękiem w stereo jakie kolumny i wzmacniacz proponujecie? Dźwięk jaki mi odpowiada to ciepły delikatny z wyczuwalnym dołem. Zestaw może być nowy chociaż i używany zadbany też wchodzi w rachubę. Budżet na dwie pozycje jakieś 6 tysięcy. Kolumny najlepiej w kolorze białym. Ktoś coś ma do zaproponowania?
Martini Logan Motion 20 podobają mi się Ale jak to gra, może ktoś to wie ? Albo inne propozycje i następnie jaki wzmak. STX 500 electrino to kawał kolumny też mi podchodzi. Tylko że pewnie wzmacniacz musi być odpowiedniej mocy żeby je ruszyć lub jakaś lampa. Pozdrawiam
 

collider

New member
Bez reklam
Nikt nie podejmie decyzji za ciebie. Revox to bardzo uznana marka, ale chyba najbardziej w studiach nagraniowych z lat 70-80 tych. Jezeli lubisz old school i to cie kreci to bierz jak najbardziej. Jezeli chcesz miec swiety spokoj to skup sie na szukaniu jakiegos nowego modelu a najlepiej salonowego z gwarancja.
 

Mario 76

New member
OdCollider w rzeczy samej trafiłeś w sedno. Będę patrzył w nowy sprzęt lub lub używany dwu letni(w uszanowanym stanie). Szkoda żeby za sprawą wzmaka do kosza poszły też i kolumny.Na wtorek jestem umówiony na odsłuch Marantza PM-7005+Dali Zensor 7 i tak jeszcze żeby nie było nudno Tannoy Revolution XT 8F,Pylon Audio Diamond 28 A do tego Onkyo A9050 lub Onkyo TX-8150(który według Was lepiej zagra, lepiej sam wzmacniacz czy sieciowy) Może jakieś sugestie ?
 
Ostatnia edycja:

abdul0412

New member
Bez reklam
Tak te poerwsze szybko odpadna :).
A tak na powaznie , sprobuj jeszcze jakiegos wzmaka pokroju atoll In80 se, music hall a 35.2 cena podobna co pm7005.

No i najwazniejsze podziel sie wrazeniami!
Pamietaj zabierz ze soba dobrej jakosci pliki kilka utworow , ktore dobrze znasz .

Pzdr
 

Mario 76

New member
Witam . Byłem na pierwszym odsłuchu. A pierwszy ogień poszły Sonus Faber fajne przyjemne brzmienie Ale to nie mój dźwięk.
Audiovector q3 brakuje dołu góra detaliczna to nie to.
Kef q500 od pierwszych tonów wiedziałem że to to co lubię. Dół wyczuwalny, głęboki dźwięk przestronny góra bez zbytnich "świstów". Inny wymiar muzyki.
Wszystko to nic kiedy na koniec poszły Tannoy Revolution 8. Ten dźwięk porywa. Głęboki bas soczysty pełny, góra rewelacyjna nie przesadzona, środek w pełnym zakresie. To jest ten rodzaj dźwięku który najbardziej mi podchodzi.
Połączone to było z Marantz pm 7005 i cd 6006.
Na poniedziałek jestem umówiony na odsłuch Tannoy z Onkyo 9070 i cd Onkyo c7070.
Na zakończenie odsłuchu podłączony został wzmak 19watowy z kolumnami już nie pamiętam nazwy. Zamurowało mnie dźwięk pełny czysty rewelacyjny. Coś wspaniałego ale cena jeszcze lepsza całość 30000 euro. Bez komentarza.
W poniedziałek sprzedawca postara się o wzmaki Nad s300, Krell s300i oraz Denon 2020. Który polecacie do Tannoy Revolution 8? Do tego jeszcze Marantz pm 7005 lub Onkyo 9070 ale te dwa to o wiele niższa półka .
Pozdrawiam.
 

Mario 76

New member
Witam po odsłuchania paru modeli wzmacniaczy. I co mogę powiedzieć że im więcej się słucha tym więcej oczekujesz od sprzętu A do tego wymienisz wzmaki do odsłuchu na coraz droższe. Spodobał mi się dźwięk Denona 2020 bardzo dobrze zgrywanie się w mojej opinie z Tannoy. Dźwięk jest pełny, soczysty wypełnia wszystkie partie. I już było wszystko na dobrej drodze do zamknięcia tematu gdy sprzedawca na koniec zapadła lampę.
Wszystko zaczyna się od nowa. Nie mogę powiedzieć że lampa gra lepiej niż tranzystor, gra inaczej. Według mnie bardziej naturalnie,delikatnie inaczej wydobywa dźwięki.
Jak to widzicie ,macie jakieś doświadczenie z lamowymi wzmacniaczami? Jeżeli tak to podzielcie się opiniami. Postaram się umówić na odsłuch paru lamp, żeby porównać brzmienie,różnice jakie dają lampy. Macie jakieś typy, doświadczenie to napiszcie coś. Ja zastanawiam się nad Wzmacniaczem lampowym Fezz Audio Silver Luna i coś takiego Williamson - Haiku-Audio . Miał ktoś doczynienia z tym sprzętem? Jak to sie ma do denona2020?.
Pozdrawiam
 

Mario 76

New member
Witam. Trochę pochodziłem,posłuchałem i wyszukałem. Zamówiłem wzmacniacz lampowy , będzie pod koniec miesiąca. Kolumny jeszce nie mam pewniaka, jak dojedzie wzmak do się wybiorę na odsłuch.
Może wiecie jak podłączyć lampę żeby grała narazie z tymi samymi głośnikami frontowych co KD Onkyo RZ 800.? Chodzi mi żeby kabli nie przepinać. Lampa Williamson - Haiku-Audio. Pozdrawiam
 

Mario 76

New member
Z tego co mi powiedziano to jest integra. A czym jedno od drugiego różni (od wzmacniacza czy końcówki mocy)się to nie mam pojęcia.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
W skrócie :

1. Wzmacniacz zintegrowany (integra) to w uproszczeniu przedwzmacniacz + końcówka mocy.

2. Końcówka mocy nie ma przedwzmacniacza.

Jeśli będzie to opcja 2 (czyli końcówka) to potrzebujesz przedwzmacniacza. Jeśli masz Onkyo RZ 800 to podepniesz końcówkę pod pre-out w RZ800 i on będzie robił za przedwzmacniacz. W tym przypadku źródło (np. odtwarzacz cd) będziesz musiał podłączyć pod RZ800. Minus jest taki, że pewnym ograniczeniem jakościowym może być pre z RZ800 przy odsłuchu stereo.

Jeśli jest to integra to przy odsłuchu stereo np. z odtwarzacza cd amplituner kd nie jest Ci potrzebny. Jest wyłączony. Jeśli natomiast chcesz potem oglądać filmy przy pomocy RZ800 i nie chcesz ciągle przepinać kabli to też podpinasz integre pod preout. Tylko wtedy jest aktywna regulacja głośności z RZ800 i integry.

Chyba, że ta integra będzie mogła pracować też jako końcówka wtedy jest idealnie przy podłączeniu z amplitunerem kd.

Nie wiem jak to prościej wytłumaczyć :)

Musisz poczytać. Było u nas na forum kilka tematów jak się "łączy" wzmacniacz stereo z amplitunerem kd.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Na pewno jest to mało praktykowane :) Zakładam, że jednak kolega głównie szuka zasilania do stereo. Trochę by mi było szkoda zużywających się lamp. Co prawda mnie też się zdarza włączać lampę do oglądania filmów, ale nie jest to tak częste. Trzeba mieć świadomość, że dobre lampy mocy nie są tanie.
 

Mario 76

New member
Panowie to tylko ustawienie na parę dni ,może w ogóle nie podłącze. Lampa docelowo wyląduje w salce audio obok KD. Chcę tylko sprawdzić jak będzie grała z Klipsch. Jak już zlutują mi lampę będę szukał godnego zestawu kolumn . Jak już wyżej nadmieniłem celuje w Tannoy Revolution 8. Lampy nie słyszałem jak gra więc jest to zakup w ciemno dlatego chciałbym posłuchać jak to się zgra. Do odsłuchu będę chciał posłuchać innych kolumn może będą grały lepiej od Tannoy .
Pozdrawiam
 

Mario 76

New member
Przechodziłem dzisiaj obok sklepu muzycznego i wszedłem. Sklep z akcesoriami dla zespołu rockowego ale sprzedawca miał na zapleczu coś takiego JBL SVA-1800. Czy ktoś miał z tymi kolumnami doczynienie, może coś napisać,warte są poświęcenie czasu na odsłuch(wstępnie jestem umówiony w następnym tygodniu)?
 
Do góry